4 טעויות כלכליות גורליות שאנשים עושים בגיל 50

בעשור השישי לחיים אנשים רבים משנים סטטוס משפחתי כי הילדים עוזבים את הקן, אחרים מתגרשים או פותחים פרק ב'. אחרים נכנסים לשגרה אינטנסיבית שגורמת להם לשכוח מהחסכונות שלהם ומעתידם. מהם הטעויות הכלכליות שעושים לאחר גיל 50 וכיצד ניתן להימנע מהם?

משלמים על ביטוח חיים גם לאחר שהילדים מתבגרים

ביטוח חיים הוא ללא ספק ביטוח מהותי כאשר אחראים על פרנסת המשפחה, ובמיוחד כשיש ילדים קטנים. אם חלילה אחד ההורים נפטר, המשפחה עלולה להיקלע למשבר כלכלי חמור. אבל, כשהילדים מתבגרים ופורסים כנפיים, המחויבות העתידיות שלכם כלפיהם קטנות, וכך גם הצורך בביטוח חיים.

לעומת זאת, ככל שמתבגרים, כך עלויות הביטוח מתייקרות, כי חברת הביטוח מסתכנת יותר מבחינה סטטיסטית שיהיה צורך במימוש הפוליסה. לכן אנו ממליצים בחום שכשהילדים מגיעים לגיל 20-21 לבחון אם באמת אתם עדיין צריכים ביטוח חיים. זכרו גם שגם הפנסיה וכלל הנכסים שצברתם יכולים לעזור למשפחתכם, אם חלילה יהיה בכך צורך.

משלמים את אותם דמי ניהול מהצבירה בקרנות הפנסיה וההשתלמות

אם אתם בשנות ה- 50 לחייכם, סביר להניח שלפחות במשך שני עשורים עבדתם וצברתם סכום מסוים בחיסכון הפנסיוני שלכם. סכום זה אמור להיות כבר די משמעותי. ולכן, כל הפחתה של עשירית האחוז בדמי הניהול עשויה להיות משמעותית ולחסוך לכם לא מעט כסף לקראת הפרישה. למשל, אם צברתי 500,000 ₪ בקרן ההשתלמות שלכם, והצלחת להוזיל את דמי הניהול של הצבירה ב- 0.1%, המשמעות היא שחסכתם 500 ₪ בשנה.

 מעבירים סכומי כסף פטורים ממס לקרן הפנסיה

לעתים, חוסכים שרוצים להגדיל את קצבת הפנסיה שלהם מחליטים להעביר לקרן הפנסיה שלהם כספים מחסכונות פרטיים שצברו, אלא שלפעמים מדובר בטעות פטאלית. כספים שקיימים בחיסכון פרטי פטורים ממס, בעוד קצבת הפנסיה חייבת במס הכנסה, החל מסכום מסוים. כדי להימנע מתשלום מס מיותר, צריך שמס הכנסה יפיק לכם פטור מיוחד, בטרם שתעבירו כספים.

 נמנעים מהגדלת סכומי ההפרשה לפנסיה ולא מייצרים מקור הכנסה פסיבי נוסף

בשנות ה- 50 לחייכם, בדרך כלל השכר נמצא בשיאו מצד אחד, ומצד שני ההוצאות הולכות ופוחתות, כיוון שהילדים יוצאים מהבית ונהיים אחראים כלכלית. זה ה- זמן להגדיל את הקצבה הפנסיונית שלכם. ניתן לעשות זאת באמצעות הפקדה עצמאית של סכומים לקופת גמל או לקרן פנסיה כלכלית או לחלופין ליצור מקור שיניב עבורכם הכנסה פסיבית בתקופה הפנסיה.

מה הצעד הבא?

אם אתם מתלבטים מה הצעד הבא שעליכם לעשות, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לשיחת ייעוץ. המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים מתמחים בתחום הפנסיוני כבר עשרות שנים ועובדים בצמוד לחברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל על מנת לספק לכם את כל הפתרונות הכי משתלמים ובהתאמה אישית. פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ והכוונה ותיהנו משירות מקצועי ומשלווה נפשית.

טעויות פיננסיות בשנות ה 50
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.