תכנון פיננסי – הדרך הנכונה והחכמה להשקיע בעתיד

האם אתם מרגישים שאתם מנהלים את הכסף שלכם בצורה נכונה? האם אתם מודעים לכל הטבות המס וממשים את זכאותכם? האם הכסף שלכם מושקע בצורה שהולמת את גילכם? הכסף שלכם עובד בשבילכם או שרק אתם עובדים בשביל הכסף? תכנון פיננסי עוזר לענות על השאלות האלה, ומסייע לכם לתכנן את העתיד הכלכלי שלכם.

לאורך חיינו אנחנו צוברים כספים בשלל תוכניות פיננסיות ופנסיוניות

קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קופות גמל, קרנות השתלמות, חסכונות בבנק, תיקי השקעות, נכסי נדל"ן, ניירות ערך ועוד. לא פעם מכסמת בנו המחשבה ועולה בנו הספק אם הכסף שלנו באמת מושקע בצורה חכמה ובמקומות הנכונים? האם יש כספים שאנחנו לא מודעים אליהם שמפוזרים בבנקים, בחברות ביטוח ובבתיק השקעות שונים? אולי יש דרך חכמה יותר לנהל את כספנו? אז יש כזו דרך והיא נקראת תכנון פיננסי.

מה זה תכנון פיננסי ולמה הוא כל כך חשוב?

לצערנו מדי שנה רבים מגיעים לגיל פרישה מבלי שיהיה להם חיסכון פנסיוני משמעותי. קשישים רבים חיים מתחת לקו העוני, ואינם מצליחים לשמור על רמת חיים נאותה. לצערנו לא הרבה אנשים מקדישים מחשבה בנושאים אלו ומוותרים על תכנון פיננסי שנועד להבטיח את עתידם.

רוב האנשים מסתפקים בהפרשות של המעסיק לאחד ממוצרי הפנסיה השכיחים (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל), על אחת כמה וכמה מאז שנכנס חוק פנסיה חובה. בדרך כלל אנשים אינם טורחים לברר מהם דמי הניהול שהם משלמים, מהי התשואה שהצליחו להשיג לאורך השנים במקום שבו מפקידים את כספיהם או איך להשקיע את כספיהם על מנת להבטיח רמת חיים גבוהה בעתיד.

איך נראה העתיד שלכם?

האם יש לכם מטרות או חלומות שאתם מעוניינים להגשים בעוד מספר שנים או אולי לאחר שתצאו לגמלאות? האם יש אתם יודעים אם צברתם או שתצבאו מספיק כסף שיאפשר לכם לחיות בכבוד לאחר גיל פרישה? תכנון פיננסי מחזיר את השליטה לידיים שלכם, ונועד כדי להראות לכם את הדרך האידיאלית לארגון, ניהול והתאמת תוכניות החיסכון שלכם הן לצורכיכם האישי והן לצורכי המשפחה שלכם.

מה תכנון פיננסי נותן לכם?

  • לאתר כל הכספים והחסכונות הפיננסיים והפנסיונים שיש לכם
  • לקבל תמונת מצב על הנכסים הקיימים
  • לנהל את כספכם בצורה יעילה – במקום לשלם דמי ניהול גבוהים תמורת תשואה נמוכה
  • לחסוך עשרות אלפי ומאות אלפי שקלים בטווח הארוך
  • לאפשר לכם להגשים את כל המטרות הפיננסיות שלכם, ולצאת לפנסיה בראש שקט

מה כולל תהליך תכנון פיננסי?

מדובר בתהליך שכולל מספר שלבים, על מנת לבנות עבורכם תמהיל פתרונות איכותי ובהתאמה אישית, כגון: הפניית כספים לאפיקי השקעה, איחוד תוכניות חיסכון לפנסיה ועוד. אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ פיננסי הכוללת 5 שלבים:

1. היכרות אישית – ראשית נכיר אתכם לעומק ונבין אילו יעדים ומטרות יש לכם לטווח הקצר והארוך, מהו התקציב החודשי הפנוי, עד כמה אתם מוכנים להסתכן בשביל להשיג תשואה גבוהה יותר, מהי רמת הנזילות הנדרשת לכם ועוד.

2. בחינת המצב הפיננסי הקיים – נשקף את תיק הנכסים הקיים שלכם, ונבחן אילו סוגי חסכונות והשקעות יש לכם היום, באילו רמות סיכון הכסף שלכם מושקע, מהם ביצועי המנהלים לאורך השנים, עלויות דמי ניהול, דמי משמרת, קנייה ומכירה וגם נתייחס לשאלה אילו הטבות מס מגיעות לכם וכיצד תוכלו ליהנות מהן.

3. בניית אסטרטגיה – לאחר שהכרנו והבנו מה המטרות והיעדים החשובים לכם, ניצור עבורכם תמהיל מוצרי חסכונות והשקעות, פנסיוניים ופיננסיים, כדי להשיג אותם, למשל: קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון, תיקי השקעות, השקעות אלטרנטיביות ועוד. כל זאת מתוך מטרה לנצל את הטבות המס שלכם וצמצום העלויות השוטפות. מאחר ואנו מרכזים תחת קורת גג אחת את הטיפול בכל הביטוחים והמוצרים הפיננסיים והפנסיונים – תוכלו ליהנות מיתרון משמעותי!

4. יישום ההחלטות בפועל – לאחר שהכרנו, בחנו את המצב, אפיינו את הצכים ובנינו אסטרטגיה, כעת ניישם אותה: נכיר לכם את הגופים המנהלים, שאליהם נעביר את ההחלטות שנתקבלו וכמובן נפקח על הביצוע כדי לוודא שהכול מתבצע כשורה ובדיוק כפי שתיכננו. נדאג לסייע לכם במילוי כל הטפסים הרלבנטיים ולסגור את כל הקצוות כדי שהתוכנית תצא לפועל!   

5. דיווח שוטף, פיקוח ובקרה – לסיום נעניק לכם דוח אישי המציג את כל הכנסים החדשים, ואף נקבע שיחות ופגישות לצורך בקרה אחר הביצועים, ולבדוק אפשרויות שינוי במידת הצורך.

תכנון פיננסי בהתאמה אישית

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוסקים בתכנון פיננסי תוך התאמה אישית לצורכיכם האישיים. אצלנו תיהנו מליווי צמוד על ידי מתכנן פיננסי מוסמך ובעל ניסיון אישי. שיבנה עבורכם תוכנית פיננסית בהתאמה אישית, באמצעות מגוון מוצרים שיעניקו לכם עתיד ורוד יותר.

תכנון פיננסי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
תכנון פיננסי עושים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.