פוליסת חיסכון פיננסית – ככה חוסכים היום!

פוליסת חיסכון פיננסית, או כפי שהיא נקראת בקצרה – פוליסת חיסכון, היא מכשירה השקעה אולטימטיבי למי שמחפש חלופות לתוכניות החיסכון המסורתיות של הבנקים או להשקעות באמצעות קרנות נאמנות. אז איך זה עובד, מהם היתרונות ולמה חשוב לשים לב?

מהי פוליסת חיסכון פיננסית?

כבר במשך שנים הריבית שהבנקים מציעים על החסכונות שלנו נושקת לאפס, ולכן אנשים רבים מחפשים אחר חלופה ראויה שתאפשר להם גם לחסוך, גם ליהנות מתשואה יפה ואם אפשר אז כמובן שגם למזער למינימום ההכרחי את תשלום העמלות.

על דרישות אלה עונה בדיוק אחד ממכשירי החיסכון הפופולריים ביותר בשנים האחרונות בארץ – פוליסת חיסכון פיננסית. מדובר במוצר המיועד לכל מי שמעוניין לחסוך לטווח קצר, בינוני או ארוך, שמצליח להשיג תשואות יפות ובנוסף מציע לחוסכים יתרונות רבים: מעבר לכך שמדובר במוצר המאפשר למשוך את הכסף בכל עת, החוסך יכול גם לבחור מסלול השקעה המותאם לצורכיו ולעבור בין המסלולים באופן חופשי, ללא קנסות, עמלות או המתנה לנקודת יצאה. כמו כן המוצר מתאים לאנשים רבים, שכן קיימת גמישות רבה באופן ביצוע ההפקדות ובסכום שאיתו אפשר להתחיל.

איך זה עובד ואיפה הכסף?

פוליסת חיסכון פיננסית היא מוצר המנוהל על ידי יחידות ההשקעה של חברות הביטוח, על מנת להגיע לתשואות גבוהות ולייצר כמה שיותר רווח עבור החוסכים. בתמורה החוסך משלם לגוף המנהל דמי ניהול מהצבירה.

חלק מהכספים מושקעים בשוק ההון במסגרת מגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון משתנות שניתן לעבור ביניהם בכל עת וללא עלות, וחלק מושקע בנכסים בלתי סחירים. אלמנט זה זה מאפשר לשמור על הכסף שלכם מאחר והנכסים האלו ממזערים את הסיכון של ההשקעה בשוק ההון התנודתי.

מהם אפשרויות ההשקעה במסגרת זו?

פוליסת חיסכון פיננסית מתפקדת כמעין תוכנית חיסכון לטווח קצר, בינוני או ארוך, ומאפשרת השקעה במסלולים מגוונים לבחירתכם: מסלול שקלי, מסלול אג"חי, מסלול צמוד מדד, מסלול מט"חי, מסלול מנייתי (מקומי), מסלול מנייתי-חו"ל ועוד. כאמור, תוכלו לשנות את מסלול ההשקעה בכל רגע נתון, והמעבר ביניהם הוא חופשי לחלוטין, ללא תשלום מס, עמלות, קנסות וכדומה.

אילו הטבות מקבלים בזכות פוליסת חיסכון פיננסית?

מעבר ליתרונות ש שהזכרנו עד כה (נזילות, גמישות, פיזור סיכונים ואפשרות בחירה בין מסלולים), לפוליסת חיסכון פיננסית יש יתרונות רבים נוספים, למשל:

  • דחיית תשלום מס – לדחיית תשלום מס רווחי הון עד למועד משיכת הכספים יכולה להיות משמעות חיובית למי שחוסך לטווח הארוך, שכן בטווח הזמן הזה הוא יוכל להגדיל את החיסכון.
  • עלויות משתלמות –  דמי הניהול בפוליסת חיסכון זולים יותר בהשוואה לקרנות נאמנות. כמו כן, למעט דמי הניהול שיקבעו בראש בעת פתיחת התוכנית ומס רווחי הון שתשלמו בעת משיכת הכספים, לא תשלמו עמלות מכירה וקנייה, דמי נאמן, דמי הפצה, דמי שבירה ודמי משמרת.
  • הלוואות בתנאים מצוינים – מי אמר שאי אפשר לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה? תוכלו לגם לקבל את הכסף שאתם צריכים כאן ועכשיו כהלוואה וגם להמשיך לחסוך וליהנות מתשואה יפה.
  • המרה לקצבה חודשית – קיימת אפשרות למשוך את הכספים כתשלום חודשי קבוע
  • הטבת מיסוי לבני 60 ומעלה – הגעתם לגיל פרישה? תוכלו לקבל פטור ממס רווח הון על פי תקנה 125 ד'.

מה חשוב לבדוק לפני שפותחים פוליסת חיסכון פיננסית?

כדי לפתוח פוליסת חיסכון פיננסית, חשוב לבחון 3 קריטריונים עיקריים:

  • תשואות – מהו איכות ניהול הכספים וכמה תשואות הצליחה להניב הפוליסה. השוו בין חברות הביטוח במסלולים זהים ובחנו מי מאזן בין התשואה הגבוהה ביותר לבין רמת הסיכון הגלומה בהשקעה
  • דמי ניהול – דמי הניהול שאתם משלמים נוגסים ברווח שהפקתם מההשקעה שלכם. חשוב לדעת שדמי הניהול המקסימליים בפוליסות חיסכון עומדים על 2% לפי חוק, אך בפועל נעים בין 0.9% ועד 1.2%. בכל מקרה חשוב לזכור שניתן להתמקח עליהם.
  • מסלולי השקעה – ברירת המחדל עבור המשקיעים היא מסלול כללי וסולידי יחסית, אבל חבל להישאר בו. התייעצו עם סוכן כדי לאפיין את הצרכים והמטרות שלכם ולבחון אם כדאי לכם לעבור למסלול שאולי כולל בתוכו יותר סיכון אבל גם יותר סיכוי לתשואה טובה יותר. בחירת המסלול צריכה להיות תלויה במצבכם האישי, גיל, מין, רמת שכר, מצב משפחתי, רמת חיים רצויה ועוד.

מעוניינים להתייעץ או להצטרף?

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים כבר שנים רבות עם חברות הביטוח המובילות בישראל ועם טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה מקיפה, יסודית ואיכותיות של מגוון מוצרי החיסכון וההשקעה. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לסייע לכם בבחירת פוליסת חיסכון פיננסית משתלמת.

פוליסת חיסכון פיננסית
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
פוליסת חיסכון פיננסית פותחים עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.