פוליסת חיסכון פיננסי – כך תמנפו את הכסף הפנוי שלכם

מרגיש לכם שיש לכסף של פוטנציאל לצמוח ושהבנק הוא לא המקום האידיאלי בשבילו? אתם לגמרי צודקים! פוליסת חיסכון פיננסי היא מוצר חיסכון והשקעה שהפך בשנים האחרונות ליותר ויותר פופולרי בקרב ציבור החוסכים הישראלי. אז מה זה בדיוק, איך זה עובד ולמה לשים לב?

מה זה פוליסת חיסכון פיננסי?

כיום ישנן תוכניות חיסכון רבות שמציעות ריביות כמעט אפסיות, והעיקרית שבהם היא תוכנית החיסכון שמציעים לכם הבנקים. כמו כן קיימות תוכניות חיסכון אחרות, שדורשות לסגור את הכסף לתקופות יחסית ארוכות, וזאת למרות שרוב המשקיעים היו מעדיפים לשמור על הכסף זמין ונזיל.

חברות הביטוח החליטו לספק מענה אטרקטיבי למדי לדרישה זו באמצעות מוצר שנקרא פוליסת חיסכון פיננסי. מדובר באפיק חיסכון והשקעה נזיל, זמין וגמיש, כך שניתן למשוך את כספי החיסכון בכל עת. כמו כן הוא מהווה אפיק השקעה נוח למדי המנוהל באופן מקצועי, ובכך הוא מאפשר לחוסכים ליהנות מתשואות יפות לאורך זמן מבלי להיות כל הזמן "עם האצבע על הדופק".

מהם היתרונות של פוליסת חיסכון פיננסי?

כפי שהזכרנו מדובר במוצר נזיל, המאפשר ליהנות מתשואות יפות אבל מעבר לכך יש לפוליסת חיסכון פיננסי יש עוד שפע של יתרונות, כגון:

  • חופש וגמישות בביצוע הפקדות – תוכלו להחליט אם להפקיד מדי חודש סכום כסף מסוים בהוראת קבע, לבצע הפקדה חד פעמית או לחלופין להפקיד באופן מזדמן סכומים שקיבלתם. הכול בהתאם לרצונותיכם, לתקציבכם ולקצב שלכם.
  • דמי ניהול הגיוניים – למעט דמי ניהול מצבירה לא תשלמו עמלות מכירה וקנייה, דמי משמורת, דמי שבירה, דמי נאמנות וכדומה, הנהוגים למשל בקרנות נאמנות.
  • דחיית תשלום מס רווחי הון – מועד תשלום מס רווחי הון הוא רק בעת משיכת הכספים מפוליסת חיסכון פיננסי. אם תחליטו על מעבר בין מסלולי ההשקעה תוכלו לבצע זאת באופן חופשי ובחינם, ללא תשלום קנסות, עמלות או מסים. דחיית מס רווח הון יוצרת אפקט מצטבר שיכול להיות משמעותי ביותר לאורך השנים ולהגדיל את החיסכון שלכם בעשרות אחוזים.
  • אפשרות להתאמה אישית – בפוליסת חיסכון פיננסי ניתן לבחור את רמת הסיכון המתאימה לכם. יש מגוון רחב של מסלולי השקעה ברמות סיכון משתנות. אם אתם מתכננים חיסכון ארוך טווח או חיסכון לטובת עתיד הילדים ייתכן ויתאים לכם מסלול השקעה עתיר מניות אך אם אתם מתכננים להשתמש בכסף בתקופה הקרובה, יתכן ויתאים לכם דווקא מסלול סולידי יותר. המעבר בין המסלולים כאמור ניתן בכל עת וללא עלות.
  • כל אחד יכול לחסוך– לא תצטרכו לאגור סכומים של מאות אלפי שקלים כדי לפתוח פוליסת חיסכון פיננסי. כדי לפתוח פוליסת חיסכון יהיה עליכם להפקיד סכומים נמוכים משמעותית, שלרוב מאפשרים כמעט לכל אחד להתחיל לעשות את הצעד הראשון שלו בעולם ההשקעות והחיסכון.
  • פיזור סיכונים מאוזן – במסגרת פוליסת חיסכון פיננסי קיים תמהיל של השקעות הכולל גם מוצרים שנסחרים בבורסה וגם מוצרים בלתי סחירים כגון נדל"ן, תשתיות וכו'. פיזור זה מאפשר למזער את הסיכון הכרוך בשוק ההון התנודתי.
  • הקלות מס לילידי שנת 1948 – הגעתם לגיל פרישה? תוכלו למשוך את כספכם וליהנות מפטור ממס רווחי הון עד גובה התקרה המוגדרת בחוק.

ולמה חשוב לשים לב?

לצד היתרונות של פוליסת חיסכון פיננסי, קיימים גם מספר היבטים שחשוב לשים לב אליהם:

  • דמי ניהול גבוהים יחסית – אמנם בהשוואה לקרנות נאמנות מדובר בדמי ניהול זולים יחסית, אך קיימים מוצרי חיסכון אחרים שמציעים דמי ניהול אפילו נמוכים יותר. עם זאת, זכרו שתמיד אפשר להתמקח עליהם ולנסות להוזיל אותם. ככל שתפקידו יותר כספים בפוליסה, כך יש יותר סיכוי להוזלת דמי הניהול.
  • שקיפות בדיעבד – בניגוד להשקעות המתבצעות אך ורק בשוק ההון שבהם ניתן לראות ניהול ההשקעות בזמן אמת, בפוליסת החיסכון ניתן לעקוב אחר אופן ניהול ההשקעות רק בסוף החודש.
  • ניוד כרוך בתשלום מס – אפשר לנייד פוליסת חיסכון פיננסי, אך זה מומלץ רק במצבים ממש דרמטיים, מאחר וניוד הכספים מחברה לחברה נחשב לאירוע מס הכרוך בתשלום מס רווחי הון. זאת, בניגוד למוצרי חיסכון והשקעה אחרים דוגמת קופת גמל להשקעה. אך זכרו: ניתן לעבור בין מגוון רחב של מסלולי השקעה בפוליסה עצמה.

מעוניינים במידע נוסף או לפתוח לכם תוכנית חיסכון?

אם אתם מחפשים היכן להשקיע את הכספים הפנויים שלכם, הגעתם למקום הנכון! המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים כבר עשרות שנים עם חברות הביטוח המובילות בתחום וישמחו להציע לכם מגוון רחב של אפשרויות השקעה וחיסכון משתלמים במיוחד, בהתאם לכל צורך ומטרה שיש לכם. אנו משתמשים בטכנולוגיה חכמה המאפשרת לנו להשוות בין מגוון רחב של פרמטרים, כגון תשואות ודמי ניהול, על מנת לעזור לכם למנף את החיסכון וההשקעה שלכם, כדי שתיהנו מהכסף שלכם הרבה יותר! אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

פוליסת חיסכון פיננסי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
חיסכון פיננסי לעתיד

חיסכון פיננסי לעתיד הוא למעשה פוליסת חיסכון המשווקת ע"י חברת כלל. מהי פוליסת חיסכון, מהם היתרונות שהיא מציעה לחוסכים ומה חשוב לדעת לפני שמצטרפים?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
פוליסת חיסכון פיננסי עושים עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.