חיסכון פיננסי – התחליף המושלם לתוכניות החיסכון בבנקים

אם פעם הכסף שלנו היה מופקד בבנק והיינו יכולים ליהנות מריביות סבירות, הרי שהמצב כבר מזמן לא ככה. כסף ש"שוכב" בעו"ש או אפילו בפק"מ פשוט נכנס לתרדמת בעקבות הריביות הנמוכות. בשביל זה כדאי שיהיה לכם חיסכון פיננסי – תוכנית החיסכון של חברות הביטוח.

מה זה חיסכון פיננסי?

בשנים האחרונות הריבית הנמוכה שמציע הבנק על החסכונות שלנו גורמת ליותר ויותר אנשים לחפש אחר אלטרנטיבה ראויה שתאפשר להם ליהנות יותר מכספם. אם גם אתם החלטתם לבחון את הנושא של חיסכון פיננסי (המכונה גם פוליסה פיננסית או פוליסת חיסכון), הגעתם למקום הנכון. מדובר באפיק השקעה המתאים בעיקר למי שמחפש תוכנית חיסכון לטווח הקצר או הבינוני, אשר מאפשר התאמה אישית בהתאם ליכולותיכם הכלכליות ולאופי ההשקעתי שלכם.

מהם היתרונות של חיסכון פיננסי?

מעבר לפוטנציאל תשואה טוב יותר על כספי החיסכון שלכם, תוכלו ליהנות מגוון רחב של יתרונות:

  • משיכה בכל רגע נתון – הכסף נשאר נזיל לחלוטין. אין צורך לחכות לנקודות יציאה ותוכלו למשוך אותו בכל רגע נתון ללא קנסות או עמלות פירעון וכדומה.
  • גמישות בהפקדות – תוכלו להפקיד הפקדות חודשיות קבועות החל מ- 200 ₪ ו/או הפקדות חד פעמיות החל מ- 10,000 ₪ לצד סכומים מזדמנים. תוכלו גם לשלב בין שני סוגי ההפקדות יחד.
  • גמישות באופן משיכת הכספים – תוכלו לבחור אם למשוך את כל הסכום בבת אחת מתוכנית חיסכון פיננסי, בתשלומים חודשים או כקצבת פרישה לכל החיים
  • התאמה אישית – תוכלו לבחור בין מגוון מסלולי השקעה היכן להשקיע את כספכם, בהתאם לרמות הסיכון המועדפות עליכם בתמהיל המאפשר לכם התאמה מושלמת להעדפותיכם. המעבר בין המסלולים הוא חופשי לחלוטין, ללא כל עלות שהיא!
  • אפשרות להשתמש בחיסכון הפיננסי לטובת הילדים – אמנם כיום יש תוכנית חיסכון לכל ילד במסגרת ממשלתית, אך כמות הכסף שניתן לחסוך באמצעותה היא לא מספקת כדי באמת לעזור לילדינו. כאן לא תהיו מוגבלים בכמות הכסף שתוכלו להפקיד כדי לאפשר לו לצמוח ובבוא היום למשוך אותו לצורך תמיכה בילדיכם והגשמת חלומותיהם.
  • עלויות משתלמות – במסגרת חיסכון פינני תצטרכו לשלם רק דמי ניהול, הנקבעים במועד הצטרפותכם ומובטחים לכל אורך תקופת החיסכון. דמי הניהול המקסימליים מוגבלים לפי חוק, ובפועל התחרות בין חברות הביטוח מוזילה אותם משמעותית, ואף תוכלו להתמקח עליהם. לא תצטרכו גם לשלם דמי משמרת, שיעור הוספה או עמלות קנייה ומכירה.
  • תשלום מס רווחי הון רק בעת משיכה – תשלום מס רווחי הון יידרש רק בעת משיכת הכסף. לא תשלמו מס רווחי הון בעת מעבר בין מסלולי השקעה.
  • הטבות מס בגיל פרישה – פתחתם חיסכון פיננסי בעת פרישה או לקראת הגמלאות? תוכלו לקבל פטור על מס רווחי הון בהתאם לסעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה
  • אפשרות להוספת מרכיבים ביטוחיים – פוליסת חיסכון, למרות שמה, היא רכיב חיסכון טהור ואין בה שום רכיב ביטוחי. עם זאת, מאחר ומדובר באפיק השקעה המנוהל ע"י חברות ביטוח, תוכלו "על הדרך" לבדוק את התיק הביטוחי שלכם ולהוסיף את הביטוחים החסרים לכם, למען השקט הנפשי שלכם ולהרחבת הבסיס הכלכלי שלכם ושל יקירכם.

אז מה הצעד הבא שעליכם לעשות?

אם התרשמתם מכל היתרונות שיש במסגרת חיסכון פיננסי, אם אתם רוצים להצטרף לתוכנית כזו או אם אתם מעוניינים לברר על אפשרויות חיסכון אחרות – הגעתם למקום הנכון! המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עומדים לשירותכם בכל שאלה שהיא. צרו איתנו קשר ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

חיסכון פיננסי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
חיסכון פיננסי פותחים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.