חיסכון בקופת גמל להשקעה – בעד ונגד

יש לכם כסף פנוי ואתם מחפשים אפיק חיסכון? שמעתם על קופת גמל להשקעה ואתם מעוניינים לבדוק את זה באמת כדאי? בואו לגלות מהם היתרונות והחסרונות בקופת גמל להשקעה שיעזרו לכם לקבל החלטה

יתרונות קופת גמל להשקעה

משרד האוצר הוציא לשוק את קופת גמל להשקעה ב- 2016, מוצר לחיסכון לטווח הבינוני-ארוך שמנוהל על ידי כמה בתי השקעות וחברות ביטוח. למוצר זה יתרונות רבים בהשוואה לאלטרנטיבות שלו הכוללות בין היתר תוכניות חיסכון בבנק, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות או פוליסת חיסכון.

 1. קופת גמל נזילה – נניתן למשוך את מלוא הסכום או את חלקו בכל רגע נתון וללא קנס על פרעון מוקדם (שלא כמו בקופת הגמל הסטנדרטיות), אלא רק תשלום 25% מס רווחי הון.
 2. פטור ממס רווחי הון במשיכה בגיל פרישה – אם חסכתם עד גיל 60 או לאחריו, תוכלו להמיר את כספי החיסכון לקצבה לכל החיים פטורה מכל מס, כולל פטור ממס רווחי הון.
 3. הפקדה גמישה – אין סכום מינימלי להפקדה או חובת הפקדה חודשית, אך קיימת מגבלת הפקדה שנתית בגובה של 71,121 שקלים לחוסך בודד (נכון לשנת 2021).
 4. ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה בכל גיל – לכן יכול להוות תוכנית חיסכון עבור הורים שמעוניינים לחסוך הרבה יותר כסף לילדיהם, מעבר למה שמציעה תוכנית חיסכון לכל ילד במסגרת המדינה
 5. ההפקדה אפשרית לכל אדם – תוכלו לפתוח על שם כל אחד מבני המשפחה קופת גמל להשקעה, כולל הילדים, גם אם הם רק בני יוממם. כך תוכלו לחסוך משמעותיות יותר כסף מסכום התקרה שצוינה בסעיף 3.
 6. אפשרות בחירה בין מסלולי השקעה –  תוכלו להחליט על מסלול השקעה בהתאם להעדפות הסיכון (והסיכוי), לטווח ההשקעה ולמטרותיכם. בין היתר, קיימת אפשרות להשקעה בנכסים בלתי סחירים, מה שיכול להשפיע לטובה על התשואה שלכם, גם כשיש  תשואות נמוכות באג"ח. המעבר בין מסלולי ההשקעה הוא קל, מהיר, פשוט וללא קנסות.
 7. אפשרות ניוד – החל מאוגוסט 2020 ניתן לנייד את הקופות בין חברות שונות מבלי שהדבר ייחשב לאירוע מס. תוכלו לשמור על כל זכויותיכם, כספכם והרווחים שצברתם ולעבור לכל חברה אחרת שתרצו.
 8. הלוואה כנגד קופת גמל להשקעה – תוכלו להלוות עד 80% מהחיסכון שלכם לתקופה של עד 7 שנים בריבית מאוד נמוכה מאוד ביחס לאלטרנטיבות, וכך לא תצטרכו לשבור את הקופה ולוותר על כל הטבות המיסוי שמגיעות לכם.
 9. דמי ניהול נמוכים – משרד האוצר קבע הגבלות על דמי הניהול של מוצר זה: עד 4% מההפקדות ועד 1.05% מהצבירה. בפועל, בתי ההשקעות מציעים תנאים הרבה יותר טובים, אך גם אם יגבו את המקסימום שמותר להם, מדובר באחוז דמי ניהול הרבה יותר אטרקטיבית בהשוואה לקרנות נאמנות או תיקי השקעות.

חסרונות קופת גמל להשקעה

לכל מוצר פיננסי יש יתרונות וחסרונות, וכך גם לקופת גמל להשקעה.

 1. קיימת מגבלה הפקדה שנתית – אם יש לכם יותר מ- 71,000 ₪ להפקיד מדי שנה ואין לכם קרובי משפחה שתוכלו לפתוח קופה על שמם, לא תוכלו להפקיד אותם.
 2. אין כיסויים ביטוחיים – לא מדובר במוצר חיסכון פנסיוני, אך עדיין יש בו מן הדמיון. אך בעוד בקרנות פנסיה ובביטוחי מנהלים קיים כיסוי ביטוחי למקרים של נכות או אובדן כושר עבודה, כאן תאלצו לרכוש אותם בנפרד.
 3. ללא הטבות מס בעת הפקדה – במוצרי חיסכון אחרים כגון קרנות השתלמות, אין הטבות מס בעת ההפקדה. ההפקדות לקופת גמל להשקעה הם ממשכורת הנטו שלכם, לאחר שכבר ניכו ממנה מס.

קופת גמל להשקעה – היתרונות עולים על החסרונות

במאמר זה הצגנו בפניכם את היתרונות והחסרונות של קופת גמל להשקעה. כפי שניתן לראות, נראה שמדובר במוצר מעולה, שמשחק לטובת הקהל הרחב, ושיתרונותיו בפירוש עולים על חסרונותיו. אבל כדי לבחון איזו קופת גמל להשקעה הכי טובה בשבילכם, צריך לערוך השוואה מעמיקה עם מגוון פרמטרים, וזה בדיוק מה שעושים המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. בואו לגלות כמה אתם יכולים לחסוך ומהי הקופה האידיאלית עבורכם. השאירו פרטים ואנחנו מבטיחים שנחזור אליכם בהקדם.

קופת גמל להשקעה בעד ונגד (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל להשקעה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.