מהו הסדר חיבוק בתביעת נזקי רכוש לרכב עקב תאונת דרכים?

נניח שרכב כלשהו פגע ברכב שלכם מאחור בזמן נסיעה או בזמן עצירה. נקלעת בעצם למצב בו אינכם אשמים בתאונה ואתם נאלצים להחליף/לקבל פרטים מהנהג הפוגע על מנת שתוכלו לתבוע את חברת הביטוח שלו או אותו באופן אישי בגין הנזק שנגרם לכם.

לפי הנוהל המקובל  אתם נאלצים לפנות למוסך באופן עצמאי ולהזמין שמאי על מנת שיאשר את התיקונים הנדרשים ברכב. עליכם להעביר תשלום לשמאי בגין עבודתו ולאחר מכן להעביר תשלום גם למוסך בגין התיקון שנערך ברכבכם.

אתם משלמים במרבית המקרים באמצעות צ'קים דחויים ולאחר מכן מגישים תביעה מפורטת לחברת הביטוח
בו בוטח הרכב של הנהג הפוגע או כלפי הנהג עצמו במידה ואינו מבוטח בחברת ביטוח כלשהי.
מדובר בהליך מאוד לא נעים וממושך הכרוך גם בלחץ נפשי לא קטן, שכן אינכם יכולים להיות בטוחים ב-100%
שחברת הביטוח או שהנג הפוגע יעבירו לכם את מלוא הכספים ששילמתם למוסך ולשמאי.

אז מהו הסדר חיבוק שמאפשרת חברת הביטוח בפוליסת ביטוח רכב ?

הסדר חיבוק הינו הסדר שמעניק לכם לפנות באמצעותנו למוסך הסדר וזה ידאג עבורכם לכל הסידורים והאישורים הנדרשים מול חברת הביטוח שבאמצעותה מבוטח הנהג הפוגע וזאת בכפוף להעברה אישור למוסך ההסדר שאינכם מתכוונים לתבוע גם את חברת הביטוח שלכם מתוקף פוליסת ביטוח הרכב שלכם, שכן לא ניתן לתבוע בגין אוו נזק פעמיים.

מדוע הסדר זה בתביעת ביטוח רכב מכונה "הסדר חיבוק"?

ההסדר הנ"ל מכונה הסדר חיבוק שכן גם במצב בו לצערכם אתם הנהגים הפוגעים יש באפשרותכם להכניס את הרכב שלכם למוסך ובמקביל "לחבק" את הצד השני בו בעצם פגעתם בשוגג ולהזמין אותו ליהנות גם כן משירותיו של מוסך ההסדר. בכך אתם מונעים מהצד שנפגע את עוגמת הנפש הנוספת הכרוכה בהגשת דו"ח שמאות פרטית ותשלום באופן פרטי לשמאי , למוסך ולעתים אף לצדדים נוספים שמסייעים בהגשת תביעות רכב.


אז מה כדאי לעשות לאחר תאונת דרכים שבה נפגע רכבכם ורכב צד ג'?

אנו ממליצים בחום להשתמש בהסדרי חיבוק בין אם אתם הנהגים הפוגעים/ האשמים בתאונה ובין אם אתם בעלי הרכב שנפגע כתוצאה מרשלנותו של נהג אחר. מוסכי הסדר רבים מעניקים שירות איכותי המתבטא גם בקבלת רכב חלופי בשיטת "מפתח תמורת מפתח", כלומר אינכם נשארים ללא רכב לאחר שמסרתם את הרכב שלכם לטיפול במוסך שכן אתם מקבלים רכב חליפי הנשאר לשימושכם עד קבלת רכבכם בחזרה.

מוסכי ההסדר המובילים מעניקים בנוסף שירות איסוף הרכב מבית הלקוח ו/או ממקום עבודתו ומסירה מיידית של רכב חלופי עם קבלת הרכב שלכם לתיקון כך שאתם מונעים אובדן שעות עבודה מיותרות ונזק כלכלי נוסף שאף חברת ביטוח אינה מפצה על כך.

האם יש עוד סיבות לקבל שירותי תיקון רכב ממוסך הסדר?

מוסך ההסדר מעניק אחריות לכל החיים על תיקוני הפח והצבע שערך. מוסכי הסדר משתמשים בצבעים איכותיים ביותר העמידים בשמש הישראלית הקופחת. מוסכי ההסדר נבחר באופן קפדני על ידי חברת הביטוח ועושה את המירב על מנת להעניק שירות איכותי ברמת פרימיום כדי שתצאו מרוצים מהטיפול ומהשירות ולכן אנו ממליצים בחום על קבלת שירותי תיקון רכב במקרים של תאונה ממוסכי ההסדר של חברות הביטוח הנמצאים בפרישה ארצית.

מהו הסדר חיבוק בתביעת נזקי רכוש לרכב עקב תאונת דרכים?
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.