קרן פנסיה כללית

שכירים ועצמאים המעוניינים לחסוך ולצבור כמה שיותר כספים לפנסיה, יכולים לעשות זאת באמצעות קרנות הפנסיה השונות, לרבות אמצעות קרן פנסיה כללית. מה ההבדל בינה לבין הקרן המקיפה? על כך במאמר שלפניכם.

ההבדלים בין קרן פנסיה מקיפה לקרן פנסיה כללית

בקרן פנסיה כללית החוסכים יכולים ליהנות מהפקדת סכומים שוטפת ללא כל הגבלה על גובה הסכום המופקד. בשונה מקרן הפנסיה המקיפה בקרן הפנסיה הכללית 100% מכספי החסכון מושקעים בשוק ההון ולא קיימת כל תמיכה ממשלתית לחסכון הפנסיוני בערוץ זה באמצעות הנפקת אג"ח מיועדות כפי שקיים בקרן הפנסיה המקיפה. 

קרנות הפנסיה הן מוצר חיסכון אטרקטיבי לשכירים ולעצמאים, בהן ניתן לחסוך כספים לטווח ארוך למטרת קבלת קצבה בגיל הפרישה. החברה המנהלת של קרן הפנסיה מנהלת הקרן המקיפה מקיפה והקרן הכללית. בשני הסוגים של קרנות הפנסיה כספי החסכון מושקעים בשוק ההון לטובת השאת רווחים מירביים לכלל העמיתים בקרן. 

קרן פנסיה מקיפה – עקרונות בסיסיים

הכספים המופקדים לחשבון הפנסיה באמצעות קרן הפנסיה המקיפה מועברים לחיסכון לקבלת קצבה חודשית בגיל הפרישה וגם לביטוח המעניק לעמית המבוטח קצבה חודשית במקרה בו יוגדר כנכה וזאת עד לגיל הפרישה ו/או קצבה למשפחתו, במקרה של פטירתו טרם הגיעו לגיל הפרישה.

בקרן הפנסיה המקיפה קיימת הגבלה על גובה ההפקדה החודשית והיא עומדת על 4018 ₪ נכון לשנת 2019 וזאת כיוון שעד 30% מכספי הקרן מושקעים באגרות חוב מיועדות שהונפקו במיוחד לקרנות הפנסיה על ידי המדינה והן נושאות ריבית גבוהה ביחס לקיים בשוק היום בשיעור שנתי של 4.86% דבר המקנה לחוסכים באמצעות קרנות הפנסיה כרית בטחון ועוגן ליציבות ההשקעות בקרן הפנסיה. 

קרן פנסיה כללית – עקרונות בסיסיים

בקרן הכללית החוסכים יכולים ליהנות מהפקדת סכומים שוטפת ללא כל הגבלה על גובה הסכום המופקד. בשונה מקרן הפנסיה המקיפה בקרן הפנסיה הכללית 100% מכספי החסכון מושקעים בשוק ההון ולא קיימת כל תמיכה ממשלתית לחסכון הפנסיוני בערוץ זה באמצעות הנפקת אג"ח מיועדות כפי שקיים בקרן הפנסיה המקיפה. ניתן להפקיד לקרן הפנסיה הכללית באופן גמיש, כלומר, ניתן להפקיד סכומים בגובה שונה בכל חודש לסירוגין, או כהפקדה של סכום חד-פעמי. בניגוד לקרן המקיפה, בקרן הפנסיה הכללית לא נכללים מרכיבים ביטוחיים למקרה של פטירת העמית טרם הגיעו לגיל פרישה או למקרה של נכות במהלך תקופת החסכון. 

החוסכים בקרן הכללית או שיש המכנים אותה קרן הפנסיה המשלימה הם אלו אשר גובה ההפקדות החודשיות שלהן חוצה את תקרת ההפקדה המותרת לקרן הפנסיה המקיפה ואז בעצם מתבצעת גלישת כספים לקרן המשלימה או לחילופין , אנשים אשר ברשותם סכומי כסף משמעותיים והם מעוניינים לחזק את החיסכון הפנסיוני שלהם למטרת קצבה בגיל הפרישה.

בגיל הפרישה ניתן לקבל קצבת זקנה מהקרן המקיפה ומהקרן הכללית באופן משולב כך שהקצבה שתתקבל תגלם את ההמרה של סכומי הצבירה של הכספים שהצטברו ב-2 התוכניות באמצעות תקבול אחד.

מעוניינים בפרטים נוספים או להתייעץ?

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לענות על כל שאלה, ולספק לכם מידע מקצועי על מנת להתאים לכם את החיסכון הפנסיוני המשתלם ביותר עבורכם. השאירו פרטים בטופס ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

קרן פנסיה כללית
תוכן עניינים
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.