הלמן אלדובי פנסיה ברירת מחדל – כל מה שצריך לדעת

הלמן אלדובי פנסיה ברירת מחדל היא אחת מארבעת הקרנות הנבחרות במסגרת מכרז של משרד האוצר ורשות שוק ההון הביטוח והחיסכון, המציעות תנאים מעולים למצטרפים ודמי ניהול מוזלים. אנחנו מזמינים אתכם להכיר את יתרונותיה.

לפני הכול תזכורת – מהי קרן פנסיה נבחרת?

בישראל קיים חוק פנסיה חובה, שדורש הן מהמעסיק והן מהעובד להפקיד כספים לטובת שנות הפנסיה. לטובת העניין העובד רשאי לבחור אחד מבין מוצרי החיסכון הפנסיוני: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל. במידה ועובד אינו מביע העדפה למוצר מסוים, המעסיק מחויב לצרף אותו לאחת מהקרנות הנבחרות. כך קרן הפנסיה הפכה לאחד ממוצרי החיסכון הפופולריים בישראל.

כל קרן פנסיה מנוהלת על ידי בית השקעות או חברת ביטוח באופן מקצועי, שגובה דמי ניהול שונים עבור שירותיו, ועבור התשואות שהוא משיג, תשואות שמשתנות בין קרן לקרן. גובה דמי הניהול והתשואות שהגופים המנהלים הם מרכיבים משמעותיים שעשויים להשפיע מאוד על הקצבה שנקבל בשנות הפרישה שלנו.

מאחר והתשואות תלויות בשוק ההון שלא באמת ניתן לשלוט בו, הרי שכן אפשר לשלוט על אחוז שמי הניהול שהגופים המנהלים גופים מהעמיתים. לכן, כדי לעודד את אזרחי המדינה לגיל זקנה, החליט משרד האוצר לצאת לרפורמה שבמסגרתם פורסם מכרז ובו בסופו של דבר נבחרו 4 קרנות נבחרות שעמדו בקריטריונים שהציבו להם: דמי ניהול מוזלים משמעותית בהשוואה לחברות אחרות.

כיום קיימות רק שתי קרנות נבחרות: אלטשולר שחם (שרכשה את פסגות) ומיטב דש (שרכשה את הלמן אלדובי). ב- 2021 יפורסם מכרז שלישי, שבו יתכן ויבחרו חברות חדשות שינהלו את קרנות ברירת המחדל. תחילת פעילותן צפוי להיות בחודש נובמבר.

דמי ניהול הלמן אלדובי פנסיה ברירת מחדל

מי שהצטרף שכבר הצטרף להלמן אלדובי פנסיה ברירת מחדל יכול ליהנות מדמי ניהול אטרקטיביים ביותר: 0.05% מהצבירה ו- 1.49% מההפקדות. הטבה זו נשמרת למשך עשור מיום ההצטרפות. למרות שהחברה נרכשה בתאריך 30/6/21 ע"י בית ההשקעות מיטב דש, ניהול קרן הפנסיה שלכם לא יפגע, וכך גם לא זכויותיכם, כולל דמי הניהול שלכם.

מסלולי השקעה בהלמן אלדובי ברירת מחדל 

פנסיה הלמן אלדובי כולל למעשה כמה מוצרים פנסיוניים, שלא ניתן עוד להצטרף אליהם עקב המיזוג למיטב דש. בעבר אלו המסלולים שהציעה החברה לעמיתיה, והם כיום מנוהלים ע"י מיטב דש:

  • קרן פנסיה מקיפה – כוללת ארבעה מסלולי השקעות המותאמים לגילאי העמיתים
  • קרן פנסיה כללית – קרן המשמשת כקופת גמל עבור קצבה, ללא מרכיב ביטוחי נוסף. מסלול זה נועד למטרות חיסכון עבור קצבה בלבד בעת פרישה.
  • מגן קרן פנסיה ותיקה 
  • קרן גמלאות של עורכי הדין בישראל

מעוניינים להצטרף לקרן ברירת מחדל?

הלמן אלדובי פנסיה ברירת מחדל למעשה כבר אינה זמינה מאחר והתמזגה עם מיטב דש, שגם היא מציעה קרן פנסיה בתנאים מעולים, לרבות דמי ניהול מוזלים ותשואות נאות. אפשרות אחרת היא להצטרף לקרן הפנסיה של אלטשולר שחם שמציעה גם היא תנאים אטרקטיביים ומובילה בטבלת התשואות לטווח זמן של 3 או 5 שנים.

אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח נשמח לייעץ לכם בבחירת הקרן ומסלול ההשקעות המתאימים לכם ביותר. אנחנו עובדים עם בתי ההשקעות המובילים בתחום בארץ, ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לנו לשקלל מגוון רחב של פרמטרים שיחסכו לכם בעלויות ויגדילו לכם את הפנסיה. צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

הלמן אלדובי קרן פנסיה ברירת מחדל (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
הצטרפו עוד היום לקרן פנסיה ברירת מחדל
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.