הר הכסף משרד האוצר – המדריך למשתמש

בחברות הביטוח והפיננסים צבורים 23 מיליארד שהקשר עם בעליהם נותק, שבעליהם הלכו לעולמם או שהכספים שייכים למוטבים שטרם משכו את כספם. אי לכך ובהתאם לזאת הקים משרד האוצר אתר אתר הר הכסף שמאפשר לכם לגלות את הימצאותם של כספים שלכם באותם הגופים. אז איך משתמשים באתר, מה מגלים ומה עושים עם הנתונים?

באתר הר הכסף של משרד האוצר תוכלו לאתר כספים אבודים שנמצאים בקופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוח חיים עם חיסכון וקרנות השתלמות ללא פעילות, הרשומים על שמכם.

איך להשתמש באתר של הר הכסף משרד האוצר?

כדי לבצע איתור כספים באתר הר הכסף כל מה שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר הר הכסף, ולהקליק על הקישור של "חיפוש כספים על שמי".

הר הכסף - המדריך למשתמש

לפני החיפוש תתבקשו תתבקשו להזין את פרטיכם האישיים, בשדות המתאימים. הזינו את מספר תעודת הזהות המלא, כולל ספרת ביקורת, ואת תוקף הנפקת תעודת הזהות (שימו לב, יש להזין את התאריך כפי שהוא מוצג בתעודה האחרונה שהונפקה ע"י משרד הפנים). במידה ומדובר בקטין אשר טרם הונפקה לו תעודת זהות – יש להזין ערך "נתון חסר".

הר הכסף - חיפוש כספים על עצמי

לאחר מכן תתבקשו לענות על מספר שאלות הזיהוי

לאחר מכן יוצגו מספר שאלות נוספות, לצורכי אבטחה. יש לענות על שאלת האימות ולהעתיק את שדה הטקסט המופיע על המסך.

הערה חשובה: שימו לב, מטעמי פרטיות המערכת תאפשר עד 10 חיפושים לכל תעודת זהות (הודעה בדבר מספר הכניסות הנותרות תינתן בכל חיפוש) לאחר עשר כניסות המערכת תנעל אפשרות חיפוש לאותה תעודת זהות.

כדי לחסוך כניסות, המערכת מאפשרת שמירת תוצאות חיפוש שהתקבלו.

לקבלת פרטים נוספים על כל אחד משדות המילויף ניתן להקיש על צלמית סימן השאלה שנמצא בסמוך לכל שדה

לסיום וביצוע החיפוש יש לאשר את תקנון האתר ולהקיש על כפתור החיפוש.

הודעה בדבר מספר החיפושים הנוספים שנותרו לאחר חיפוש זה תוצג בחלונית. יש לאשר וללחוץ על כפתור "לתוצאות החיפוש>>"

בדף התוצאות נקבל טבלה ובה רשימת כל התוכניות הרלוונטיות לחיפוש המשויכים לפרטי תעודת הזהות שהוזנה.

הר הכסף - שלב אחר שלב

בכל שורת מוצר תירשם שם החברה בה נמצאת התוכנית ודרכי יצירת הקשר עימה.

שימו לב: הנתונים אודות התוכניות המוצגות מתקבלות מחברות הביטוח והן נמצאות באחריותן.

האם ניתן לשמור את הנתונים שנתקבלו בהר הכסף?

ניתן לשמור את תוצאות החיפוש בשלוש דרכים:

  • הדפסת טבלת התוכניות במדפסת הביתית
  • הורדת התוצאות כקובץ אקסל
  • שליחת קובץ PDF לתיבת המייל האישית.

אנו ממליצים לייצא את הנתונים כדי לאפשר לצפות בהם בנוחות, ולמטרות שמירה ומעקב.

ניתן לעבור בין תוצאות "חיפוש תוכניות חיסכון" לתוצאות "חשבונות בנקים" ע"י לחיצה על כפתור המעבר הירוק.  – * מעבר בין הדפים אינו יוריד ממכסת החיפושים המאושרת ע"י המערכת.

הסתבכתם? ניתן להיכנס לדף שאלות ותשובות של הר הכסף, וכמו כן לצפות בסרטון ההדרכה בערוץ הYouTube של משרד האוצר.

מה עושים עם הנתונים שקיבלתם?

באמצעות הר הכסף כל אחד לכאורה יכול לאתר כספים אבודים. האתר מציע מנגנון חיפוש חינמי שמופעל בשיתוף פעולה של משרד האוצר ובנק ישראל כדי לעזור לכם לאתר כספים אבודים. הר הכסף מראה לכם היכן הכסף שהצלחתם לחסוך אך לא מספק את התמונה המלאה: אתם לא באמת יכולים לדעת כמה בדיוק כסף חסכתם, באיזה מוצרים או מכשירים ואיזה תשואות הם מניבים, מהם דני הניהול שאתם משלמים וכו'. כמו כן, הטכנולוגיה שלו יחסית מוגבלת, והוא לא תמיד מצליח להציג את כל החסכונות שבאמת יש לכם. בנוסף, ניתן להשתמש בו רק עד 10 פעמים.

סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה, כמו הסוכנים שאנו מעמידים לשירותכם בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח, יכול לעזור לכם לקבל מידע אמין ומדויק ויתר על חשבונות חיסכון פעילים ובלתי פעילים שיש לכם. הוא יכול לדעת איזה מוצרים יש לכם, כמה אתם משלמים עליהם, איפה הם נמצאים, מהן התשואות המשוערות. הסוכן ינתח עבורכם את הדוח, ואף ייתן את המלצותיו לצורך שיפור החיסכון הפנסיוני שלכם כדי שתיהנו מהכסף שלכם כמה שיותר.

רוצים לאתר כספים אבודים ולהוציא מהם את המיטב? צרו קשר עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוד היום, ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עניין ושאלה פיננסית.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
בדקו כמה תוכלו לחסוך על ביטוחים מיותרים
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.