ביטוח בריאות לנשים בהריון

עבור רוב הנשים תקופת ההיריון היא תקופה מרגשת ביותר אך מצד שני היא גם תקופה שמלווה בלא מעט דאגות וחששות, על אחת כמה וכמה אם מדובר בהריון ראשון. אמנם המדינה מספקת לך סל הריון בסיסי, אך כדי שתסירי מראשך כל דאגה, כדאי שיהיה לך ביטוח בריאות לנשים בהריון.

למה חשוב שיהיה לך ביטוח בריאות לנשים בהריון?

חוק הבריאות הממלכתי מאפשר לנשים בהריון לקבל במסגרת קופת החולים מגוון שירותים ובדיקות, בעיקר לצורך מעקב שגרתי שמתאים בעיקר להריונות תקינים. בין היתר, תוכלי לקבל את השירותים הבאים: בדיקות אולטרה סאונד, בדיקת חלבון עוברי, סקירת מערכות בסיסית, טיפולים ובדיקות על ידי גניקולוג, מתן אפידורל בלידה וכן הליכי הפסקת הריון שנדרשים עקב סיבות רפואיות.  

מה קורה במקרים שדורשים בדיקות מתקדמות וטיפולים מורכבים יותר? חשוב לציין שנשים ששייכות לקבוצות סיכון מסוימות עשויות לקבל מימון מלא או חלקי לבדיקות מתקדמות גם ללא ביטוח פרטי, אך נשים שלא נמצאות בקבוצת סיכון לא יהיו זכאיות למימון ויאלצו לממן אותן בעצמן, ולהוציא עליהן סכומים בלתי מבוטלים.

מעבר לזה, כולנו כבר מודעים למצב מערכת הבריאות הציבורית בארץ, שקורסת תחת כמות המטופלים, התורים הארוכים והצורך להוסיף תשלום כמעט על כל שירות וטיפול שהוא מעבר לבסיסי. ביטוח בריאות לנשים בהריון נועד לספק מענה לצרכים אלה.

מה תקבלו במסגרת ביטוח בריאות לנשים בהריון?

פוליסות ביטוח בריאות פרטי עשויות להיות שונות אלה במספר היבטים. ראשית, כל אחת עשויה לכסות טיפולים ושירותים מסוימים. שנית, התנאים של כל פוליסה עשויים להשתנות בין חברות הביטוח. עם זאת כולן מציעות בדיקות המאפשרות גילוי מומים מוקדם אצל העובר, וכל ביטוח בריאות לנשים בהריון יציעו את הבדיקות והשירותים הבאים, ובכך לחסוך לכם לא מעט כסף:

  • סקירת מערכות מורחבת – בודקת פרמטרים שונים כמו כמות מי השפיר ומצב השלייה ומאפשרת לקבל תמונת מצב מדויקת של מצבו של התינוק, כולל מערכות גופו.
  • שקיפות עורפית – בדיקה שעוזרת לאבחן תסמונת דאון עוד בזמן ההיריון.
  • אקו לב עובר – בדיקה חשובה בעיקר במידה וקיימת היסטוריה משפחתית של מחלות לב וסוכרת, כדי לקבל תמונת מצב בנוגע למחלות לב ומומים אחרים שעלולים לנבוע עקב זאת.
  • אולטרה סאונד תלת-מימדי – בדיקה "משודרגת" שמאפשרת לקבל מידע מעמיק ואיכותי יותר על מצב התינוק, ולאבחן באופן מדויק יותר בעיות חיצוניות במבנה העצמות ומומים אחרים.
  • בדיקתNIFTY  – בדיקת דם מתקדמת המאפשרת לקבל מידע נוסף כדי לשלול מומים ומחלות כמו תסמונת דאון.

איך ביטוח בריאות פרטי משדרג לך את חוויית ההיריון והלידה?

מעבר לכל הבדיקות, השירותים והטיפולים החשובים שהזכרנו בפסקה הקודמת, ביטוחים מסוימים יאפשרו לך גם לקיים ייעוץ עם רופאים מומחים, יממנו לך מלונית לאחר הלידה ובמידת הצורך אפילו יסייעו לך בטיפולי פוריות ובתהליך הפריית מבחנה.

עניין נוסף, ולא פחות חשוב, הוא הנושא של קורסים לקראת לידה. בעיקר בהריון ראשון עולות הרבה מחשבות ודאגות, שמובילות למתח, שעשוי להשפיע הן עלייך והן על עבורך. הדרך להירגע ולקבל תחושת שליטה וודאות היא באמצעות קורס הכנה ללידה, ייעוץ הנקה וכדומה, שיכולים לספק לך מענה על כל השאלות שמטרידות את מנוחתך, ולאפשר לך להיכנס לתפקידך כאימא הרבה יותר בקלות. קורסים אלה עשויים להיות יקרים מאוד, ולכן זה הבט נוסף שכדאי לקחת בחשבון כשאת מבטחת את עצמך.

רוצה לוודא שאת מכוסה או לבטח את עצמך?

אם עדיין אין לך ביטוח בריאות פרטי ואת מתכננת הריון, כדי לבטח את עצמך בהקדם האפשרי, כי קיימת תקופת אכשרה (כלומר עד שהביטוח ייכנס לתוקף באופן מלא) שיכולה להגיע עד 90 יום. אם יש לך כבר ביטוח פרטי ואת לא בטוחה במה בדיוק את מכוסה, ואם את צריכה השלמות, נשמח להציע לך בדיקת תיק ביטוחי בחינם. במסגרת הבדיקה נוודא שיש לך את כל הכיסויים הנדרשים ונציע לך כיסויים נוספים, שיעניקו לך שקט חוויית הריון ולידה נוחה, רגועה ושלווה. צרי קשר עוד היום והמומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעמוד לשירותך בהקדם וללוות אותך לאורך כל הדרך.

ביטוח בריאות לנשים בהריון
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.