יש לכם חברת הייטק? מומלץ שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית

תביעות רשלנות מוגשות יותר ויותר מדי שנה כלפי בעלי מקצועות חופשיים, ובשנים האחרונות נראה שגם נגד חברות הייטק ועובדים עצמאיים בתחום זה קיימת מגמה שכזו. כך תגנו על עצמכם מפני תביעות אלה שמקורם בטעויות שקרו בתום לב.

פוליסת אחריות מקצועית – מה היא מכסה?

אם עוד לא הכרתם, אז זה לגמרי הרגע הנכון: ביטוח אחריות מקצועית מספק לבעלי עסקים רשת כלכלית שנועדה לעזור להם במצב שבו הוגשה נגדם תביעת רשלנות. תביעות מסוג זה בדרך כלל עומדות על סכומים של מאות אלפי שקלים ואך יותר והן מוגשות במצבים שבהם נגרם ללקוח נזק בעקבות רשלנות מקצועית שלכם באופן אישי או של מי מעובדיכם.

החדשות הטובות הן שאם חלילה תוגש נגדכם תביעה כזו, היא לא חייבת להוות נטל כלכלי עליכם. אם אתם מבוטחים, חברת הביטוח היא זו שתבוא להושיע אתכם ותכסה את כל הוצאות ההגנה העצמית, לרבות סכום הפיצויים.

מעבר לכך, חברת הביטוח מספקת כיסוי רטרואקטיבי, כלומר אם קרה אירוע עוד בטרם שהפוליסה נכנסה לתוקפה, חברת הביטוח תספק לכם את המענה הנדרש. זאת בהנחה ורכשתם את ההרחבה הנדרשת ושלא הייתם מודעים לתביעה. עם זאת חשוב להבהיר ולהדגיש כי ביטוח אחריות מקצועית מכסה רק מקרים שבהם נגרמו נזקים לתובע בתום לב, ולא מקרים פליליים שבוצעו בכוונת מזיד.

בעלי חברת הייטק? כך תרכשו ביטוח אחריות מקצועית שמתאים לצורכיכם

יש לציין שלכל חברת הייטק יש את הצרכים ואת הסיכונים הייחודיים שאליה היא חשופה במסגרת פעילותה העסקית. חברות הביטוח מציינות בפוליסות שלהם שלל מקרים חריגים שיש לבחון לעומק, על מנת שלא תמצאו את עצמכם לא מכוסים ברגע האמת.

אם למשל יש לכם חברת הייטק או סטארטאפ שמספק שירותים ללקוחות מכל רחבי העולם, חשוב שתהיה לכם הרחבה בפוליסה שתגן עליכם גם מפני תביעות רשלנות בחו"ל. אם נגרמה לכם תקלה בעקבות פריצה של וירוס או מתקפת סייבר של האקרים, ייתכן והפוליסה אינה מכסה אתכם. כמו כן אם אתם מפתחים חומרה שעלול לגרום לנזק גופני למרות אינספור בדיקות מעבדה מבחני בטיחות מחמירים חשוב שיהיה לכם כיסוי גם לנזקי גוף ולא רק לנזקים כלכליים. אם אתם אוספים נתונים אודות גולשים, חשוב שתהיה לכם הגנה מפני תביעה בגין חדירה לפרטיות וכך הלאה.

יש לכם עובדים? רכשו הרחבה מתאימה

חלק ניכר מתביעות הרשלנות שמוגשות כנגד חברות הייטק מוגשות במסגרת מעשה שלא כדין שבוצע על ידי אחד מעובדי החברה. הכוונה היא לכך שהעובד התרשל בעבודתו כי לא היה ישר, איבד מסמכים, השמיץ או הוציא דיבה או אפילו הפר זכויות יוצרים וקניין רוחני בחוסר מודעות. הרחבה מתאימה תאפשר לכם כיסוי להוצאותיכם המשפטיות גם בגין מקרים מסוג זה.

המפתח לשקט הנפשי שלכם

לסיכום, בין אם אתם בעלי חברות הייטק, עובדים עצמאיים בתחום ו/או יועצים בתחום זה, אתם חשופים לתביעות רשלנות והדרך היחידה להתמודד מול העול הכלכלי הכרוך בהליך משפטי מסוג זה היא לרכוש ביטוח אחריות מקצועית.

כבר יותר מ- 20 שנה המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים מתנהלים מול חברות הביטוח המובילות בתחום ומתאימים לבעלי עסקים מכל התחומים את הפתרונות האידיאליים. רוצים להצטרף לרשימת לקוחותינו המרוצים? צרו קשר עוד היום.

ביטוח אחריות מקצועית לחברות הייטק (1)

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.