איך להשתמש במחשבון ביטוח דירה של משרד האוצר?

מחשבון ביטוח דירה של משרד האוצר הוא אחד הכלים המשמעותיים שיש עבור הקהל הרחב. כיצד משתמשים בו, מהם היתרונות שלו ולמה חשוב שתשימו לב בעת השוואת מחירי פוליסות ולפני שאתם רוכשים ביטוח דירה?

למה צריך להשוות מחירים לפני רכישת ביטוח דירה?

השוואת מחירים היא צעד חכם לפני כל החלטה צרכנית. מאחר והדירה היא ככל הנראה הרכישה הגדולה והמשמעותית ביותר שאדם עושה בחייו הרי שזה רק טבעי שהוא ישאף לשקט נפשי מפני כל צרה שהיא, כדי ליהנות משקט נפשי. כל אדם שקונה דירה מחויב בביטוח מבנה, אך יש כאלה שמעוניינים בהגנה רחבה יותר הכוללת גם ביטוח תכולה כדי לקבל מענה מקיף ואיכותי יותר במצב חירום. ההמלצה המקצועית היא שיהיו את שני הביטוחים, כדי שתהיה מעטפת שלמה של כיסויים.

מהו מחשבון ביטוח דירה?

בשנת 2015 השיק אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר מחשבון ביטוח דירה המאפשר בלחיצת כפתור להשוות ביטוחי דירה בין חברות הביטוח. המחשבון מראה הן את מחיר הפוליסה והן את ציון החברה במדד השירות והטיפול בתביעות. לצד זאת תוכלו למצוא באתר הבהרות בנוגע למגוון מושגי יסוד בביטוח דירה לצד אינפורמציה נוספת. מדובר בכלי עזר חיוני המאפשר לכם לבחור את סוג הביטוח ואת חברת הביטוחים שהכי מתאים לדרישות שלכם.

איך להשתמש במחשבון ביטוח דירה של משרד האוצר?

  1. היכנסו למחשבון ביטוח דירה משרד האוצר ובחרו מבין שלושת האופציות מה תרצו להשוות: ביטוח מבנה בלבד, ביטוח תכולה בלבד או ביטוח דירה הכולל שילוב של השניים.  
  2. לאחר בחירתכם תגיעו לעמוד טופס הכולל שאלות אודות הנכס שתרצו לבטח. עליכם לענות על כל השאלות המופיעות בו באופן מדויק:
  • סוג המבנה וקומה – בחרו את סוג המבנה והקומה, לדוגמה בית פרטי או דו משפחתי, דירה בקומת קרקע, ביניים, אחרונה או פנטהאוז.
  • גיל המבנה –  הקלידו גיל המבנה בשנים.
  • סכום ביטוח המבנה – הקלידו את סכום עלות ערך הבנייה ללא עלות הקרקע. כנהוג לחשב את שווי עלות המבנה בסכום שנע בין 5,500 ₪ ל- 7,000 ₪ למטר רבוע. המחיר הזה תלוי בגיל המבנה ורמת הגימור של הנכס. לרוב דירות ישנות מתמחרות בסכום הנמוך של טווח המחירים בעוד דירות חדשות שנבנו ברמה גבוהה, מתומחרות לפי הקצה השני של הטווח.
  • סכום ביטוח התכולה – הקלידו מהו שווי הפריטים בדירה נכון למועד תחילת הביטוח. שימו לב שחברת הביטוח גם תשלח אליכם סוקר או שמאי מטעמה לצורך הערכת שווי תכולה הדירה. במידה ואין לכם הערכת שווי קודמת של מומחים, תוכלו להכפיל את מס' החדרים בביתכם כפול סכום של 40,000 או 50,000 ₪ כדי לקבל אומדן מחירים.
  • כיסוי לנזקי מים – בחרו האם אתם מעוניינים בכיסוי או לא. שימו לב שמדובר בכיסוי חשוב מאוד, וכי רוב התביעות המוגשות בדירות מגורים ובבתים משותפים עוסקות בעניין זה. מומלץ שלא להסיר כיסוי זה, ולבחור אם לעבוד עם שרברבים בהסדר או פרטיים. האופציה של אינסלטור הפרטי היא היקרה ביותר, ולכן עלול להשפיע באופן ניכר על מחיר הפוליסה.
  • תביעות בשנים האחרונות בביטוח מבנה – הקלידו את מספר התביעות ב-3 השנים האחרונות (במידה והיו). חשוב למלא סעיף זה במיוחד אם היתה לכם פריצה או אם הבית שלכם נפגע כתוצאה מנזקי הטבע בתקופה זו, כי אם לא תדווחו, והחברה תגלה על כך, היא עלולה לדחות את תביעתכם בעת הצורך.
  • תביעות בשנים האחרונות בביטוח תכולה – הקלידו את מספר התביעות ב-3 השנים האחרונות (במידה והיו). חשוב למלא סעיף זה במיוחד אם היתה לכם פריצה או אם הבית שלכם נפגע כתוצאה מנזקי הטבע בתקופה זו, כי אם לא תדווחו, והחברה תגלה על כך, היא עלולה לדחות את תביעתכם בעת הצורך.
  • ביטוח לצורך משכנתא  –ציינו האם אתם רוכשים את הפוליסה לצורך ביטוח משכנתא. חשוב לציין שאתם עושים ביטוח לטובת משכנתא, כדי להוסיף סעיף שעבור בפוליסה לטובת הבנק שממנו נטלתם משכנתא. כך הביטוח משועבד לבנק ואם חלילה יגרם נזק לנכס, הבנק ידאג לכך שתוכלו לתקן אותו.

3. בסיום הקלדת כל הפרטים, לחצו על כפתור "לחץ להשוואה". כעת קיבלתם את דף התוצאות שבו תוכלו לראות את כל המידע שהקלדתם ורשימת הצעות מחיר של חברות הביטוח לצד הציון שלה במדד השירות של חברות הביטוח בתחום ביטוחי הדירה. ניתן למיין את התוצאות לפי מחיר, לפי ציון מדד השירות או לפי סדר הא"ב של שמות חברות הביטוח. תוכלו להדפיס את התוצאות או לשמור אותן במחשב כקובץ אקסל.

על מנת להפיק את המירב מהתוצאות שקיבלתם, כדאי מאוד ללחוץ על כפתור "הצג מידע חשוב". כפתור זה נמצא ממש ליד שם חברת הביטוח. בלחיצה עליו תוכלו לקבל מידע חיוני שכולל בין היתר: פרטים על השתתפות עצמית, הרחבות וכיסויים נוספים, הנחות לאוכלוסיות מסוימות, אחריות כלפי צד שלישי וכדומה.

ציון מדד השירות הוא גם פרמטר שכדאי להקדיש לו זמן ותשומת לב. רשות שוק ההון עורכת את המדד הזה במטרה לשקף לכל המעוניין מהי רמת השירות של חברות הביטוח. משמעותו של ציון גבוה הוא שהחברה מאשרת אחוז מכובד של תביעות, שהלקוחות שבעי רצון מאופן הטיפול בפנייתם ושקלול תלונות הציבור שהוגשו לרשות שוק ההון.

בסיום הקלדת כל הפרטים, לחצו על כפתור "לחץ להשוואה". כעת קיבלתם את דף התוצאות שבו תוכלו לראות את כל המידע שהקלדתם ורשימת הצעות מחיר של חברות הביטוח לצד הציון שלה במדד השירות של חברות הביטוח בתחום ביטוחי הדירה. ניתן למיין את התוצאות לפי מחיר, לפי ציון מדד השירות או לפי סדר הא"ב של שמות חברות הביטוח. תוכלו להדפיס את התוצאות או לשמור אותן במחשב כקובץ אקסל.

למה לא כדאי להסתמך רק על מחשבון ביטוח דירה?

מחשבון ביטוח הדירה הוא כלי פשוט ונוח למדי, שמאפשר לקבל סדר גודל של מחירי פוליסות של חברות הביטוח השונות. עם זאת, הוא אינו כלי מדויק מספיק. חברות הביטוח השונות לא מציעות את אותם כיסויים ולכן מאוד קשה להשוות הצעות אחת מול השניה.

כמו כן, המחשבון לא מחשיב פרמטרים קריטיים כמו קיום של מערכות הקלה בפני פריצה כמו כספת, סורגים, אזעקה וכד' שמאפשרות לכם לקבל הנחות משמעויות או לחלופין שאי קיומם עלול לגרום לחברות הביטוח לסרב לבטח אתכם.

חיסרון נוסף של המחשבון הוא בכך שהוא לא מתייחס לנושא ביטוח רעידת האדמה. המחיר שאתם רואים מכיל באופן אוטומטי את הכיסוי, למרות שיש אפשרות לבטל את הכיסוי ולקבל הנחה משמעותית (פחות רצוי) או לחלופין לרכוש ביטוח ערך קרקע.

 למה כדאי בכל זאת להיעזר בסוכן ביטוח כשרוכשים ביטוח דירה?

מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי של סוכן ביטוח אמין, מקצועי ומנוסה, שגם לוקח בחשבון מקרים ביטוחיים שלאו דווקא נכללים בפוליסה התקנית, כמו הסוכנים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. המומחים שלנו עובדים בצמוד לחברות הביטוח המובילות בארץ כבר עשרות שנים, ולכן מכירים את המדיניות שלהם היטב ומנצלים את היכרותם האישית והמעמיקה כדי לשפר ככל הניתן את הביטוח עבורכם ולהתאים לכם את הפוליסה האידיאלית, הן מבחינת המחיר והן מבחינת הכיסויים שאתם באמת צריכים. כמו כן בזמן אמת, הסוכן מטפל בשבילכם בכל תביעה במקצועיות ובמיומנות ונלחם בשבילכם מול חברות הביטוח. צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם לשמור על הנכס שלכם בכיסוי מקיף ואיכותי ובמחיר משתלם במיוחד.

מחשבון ביטוח דירה משרד האוצר (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.