נזקי הצפות לדירה בעקבות הסערה? כך תתמודדו

מדי חורף זה קורה מחדש: הטמפרטורות צונחות, ןמתחיל מבול המלווה בסופות רעמים. במקומות רבים ברחבי הארץ, לצערנו, נגרמות הצפות קשות הגורמות לקריסת מערכות הביוב וכתוצאה מכך נזק לבתים ולמבנים אחרים, ובהמשך גם בעיות רטיבות שפוגעות גם בערך הבית. מה עושים במקרה של נזקי הצפות ושיטפונות שהפכו לצערנו לשגרה?

מה עושים במקרה של נזקי הצפות?

מדי שנה נזקי הצפות גורמים לנזקים כבדים ברכוש שנאמדים במאות מליוני שקלים. אז מה עושים אם הבית הוצף בעקבות הגשמים העזים? תלוי. כל מי שמחזיק בביטוח מבנה ותכולה מכוסה מבחינת נזקי טבע הכוללים: גשם, שלג, ברד וכל השטפונות וההצפות שנגרמים כתוצאה מהם. אבל מה לגבי היתר?

אם יש לכם ביטוח מבנה דרך המשכנתא – רוב הסיכויים שרק המבנה עצמו מכוסה, ולא לכל אחד יש ביטוח תכולה אם יש לו משכנתא. רבים חושבים שמדובר בסך הכול בחפצים, וזה לא שווה את ההשקעה בביטוח, אך בפועל הסכומים המצטברים  בעקבות הנזקים עלולים להיות מאוד משמעותיים.

בכל מקרה, אם חלילה ביתכם הוצף, חשוב לתעד ולצלם את הנזקים, לא לזרוק חפצים שניזוקו, אלא לשמור אותם כדי לאפשר לחברת הביטוח ולמומחים מטעמה להעריך ולתעד את הנזקים.

תביעות מול הרשויות, אגב, לא תמיד עוזרות כי צריך להוכיח רשלנות. התביעות גם נגררות על פני שנים רבות. מדובר בהליך יקר ומורכב ביותר, ולכן עדיף שיהיה לכם ביטוח דירה. אז כדאי להתכונן מראש. כדאי לדעת שאם אתם רוכשים פוליסת מבנה ותכולה, אתם מכוסים כבר מהרגע הראשון, ושתוכלו לקבל פיצוי מחברת הביטוח במידת הצורך.

 איך להתכונן לקראת החורף ונזקי הצפות שעלולים להיגרם לכם?

גם אם הוא קצר, החורף בארץ סוער מאוד וגורם לנזקים קשים בבתים, כפי שניתן לראות מדי שנה בחדשות. לכן חשוב לרכוש שיהיה לכם ביטוח דירה איכותי שמציע כיסוי ביטוחי במקרה של שטפונות, הצפות ונזקי מים אחרים הנגרמים כתוצאה מפגעי מזג האוויר, ובמיוחד אם אתם מתגוררים בדירות קרקע או בדירות מרתף.

חשוב לזכור שביטוח דירה מורכב למעשה שני ביטוחים שונים, וכדי לקבל פיצוי מקיף לצורך שיקום ביתכם, מומלץ שיהיה לכם את שניהם:

1) ביטוח מבנה – מעניק לכם כיסוי עבור מגוון נזקים שיכולים להיגרם למבנה עצמו של הבית – הקירות, המרפסות, הצנרת וכל מה שצמוד למבנה הבית עצמו. ביטוח זה מכסה את הנזקים שנגרמים כתוצאה מסופות וסערות, לצד נזקי טבע אחרים, נזקי אש, רעידות אדמה וכן במהלך פריצות.

2) ביטוח תכולה – מעניק לכם כיסוי עבור כל מה שנמצא בתוך המבנה, בין אם אתם שוכרים אותו ובין אם אתם הבעלים שלו. במקרה של שיטפון או הצפה שבו נגרם לתכולת הבית נזק, תוכלו לקבל במסגרת הביטוח פיצוי כספי. חשוב לוודא מה בדיוק ביטוח התכולה שלכם מכסה, כי ישנן החרגות מסוימות, שניתנות לכיסוי באמצעות הרחבות לביטוח זה. למשל – אם יש לכם מכשירים אלקטרוניים יקרים במיוחד או פריטים יקרי ערך אינם מכוסים בביטוח התכולה הבסיסי.

חשוב גם לדעת שביטוח דירה מכיל את הכיסוי לערך הקרקע במקרה של נזק שמונע את שיקום המבנה.

מעוניינים לרכוש פוליסת מבנה ותכולה?

אחד הנתונים המדאיגים הוא שלמרות שמחיר ביטוח דירה נמוך יחסית, רק לכ- 60% מהאוכלוסיה יש ביטוח מבנה, ולרובם בזכות המשכנתא. באוכלוסיה הכללית רק ל- 45% מהאוכלוסיה יש ביטוח מבנה ותכולה.

אם אתם רוצים שקט נפשי ולהתכונן לקראת החורף, הגעתם למקום הנכון. אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בהתאמת ביטוחי רכוש בפרטי בהתאם לכל צורך ייחודי שיש לכם. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

נזקי הצפות לדירה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.