עסק ביתי – כיצד מבטחים במסגרת ביטוח דירה?

אנשים רבים מעבירים בימים אלה את פעילותם העסקית והמקצועית לתוך ביתם. מה צריך לדעת מבחינת ביטוח העסק במסגרת ביטוח הדירה?

עולם המשרדים נמצא בתהפוכות ועוד לפני שהקורונה טרפה את הקלפים: מתחמי עבודה שיתופיים צצו מכל עבר, במקביל לעלייה בעוסקים במקצועות החופשיים. עורכי דין, רופאים, רואי חשבון, קוסמטיקאיות מעדיפים לרכז את הפעילות העסקית שלהם מביתם במקום מקליניקה או משרד מרוחק הממוקם בבנייני משרדים.

היתרונות במהלך שכזה הם די ברורים: חסכון מיידי בעלויות הכרוכות בהשכרת משרד, אפשרות לקבל זיכוי במס על חלק מהוצאות משק הבית וכן הנוחות של סביבת עבודה קרובה וזמינה.

ראוי לציין, עוד בטרם נתייחס לפן הביטוחי של עסק ביתי, כי יש לבדוק מול הרשות המקומית את התקנות הרלוונטיות לגבי פתיחה של עסק הפועל מבית מגורים. כל עירייה יכולה להגדיר תקנות שונות מבחינת איזה סוג עסק יכול להיפתח באיזה סוג של מבנה מגורים, במיוחד אם מדובר בעסק הכולל קבלת קהל.

מבחינת ביטוח עסק ביתי, חברות הביטוח מציעות מגוון פתרונות במסגרת ביטוח הדירה. כלומר, ברוב המקרים אין צורך ברכישת ביטוח נפרד ומיוחד עבור העסק, אלא להתאים את ביטוח הדירה כך שיספק הגנה כלכלית מפני נזקים העלולים להתרחש במשרד או בקליניקה.

ביטוח עסק ביתי / פעילות עסקית בדירה

חברות ביטוח רבות כוללות בביטוח עסקים אפשרות להרחבה ספציפית עבור פעילות עסקית בדירה. כך, קיים כיסוי ביטוחי גם לחלקי הדירה בהם מתרחשת הפעילות העסקית הן מבחינת ביטוח התכולה והן כתוצאה לנזק שיגרם לצד שלישי. הסדרת נושא התכולה העסקית היא חשובה במיוחד, שכן אם בדירה מתנהלת פעילות עסקית, במקרה של פריצה וגניבה, הפוליסה התקנית מחריגה= אינה מכסה פעילות זו.

ביטוח כספים

הרחבה זו תבטיח הגנה כלכלית  לכספים הנמצאים בדירה ושייכים לפעילות בית העסק. הכיסוי רלוונטי מאוד לאלו להם תזרים מזומנים דרך משרדם הביתי.

ביטוח צד ג'

הרחבת ביטוח צד שלישי (ביטוח צד ג') היא ברירת מחדל בביטוח דירה, אך במקרה של עסק המקבל קהל, רצוי לשקול הרחבת גובה גבולות האחריות של הכיסוי  – שכן הסיכוי לפגיעה של צד שלישי גבוהה יותר כאשר אתם מקבלים לקוחות לדירה.

נזקי פריצה וגניבה

ביטוח זה מופיע בפוליסה התקנית. עם זאת, חשוב לעדכן את חברת הביטוח בקיום עסק ביתי, ולקבל את אישור החברה להרחבת הפוליסה לפעילות עסקית בדירה. בנוסף לכך, יש מקום לשקול הרחבת גבולות האחריות בהתאם לתכולה העסקית הנמצאת בדירת המגורים.

כיסוי חבות מעבידים

במידה ומועסקים בבית עובדים כלשהם, ביטוח חבות מעבידים מכסה אתכם במקרה של תביעה ע"י העובד/ת עקב תאונה שהתרחשה בדירה (וכן בדרך אליה ובחזרה).

ביטוח אחריות מוצר

חשוב לדעת שאם יש לכם עסק ביתי שעוסק בייצור, בייבוא ובשיווק מוצרים, אחד הדברים שתצטרכו הוא ביטוח אחריות מוצר – שנועד לספק מענה מפני תביעות של לקוחות שרכשו את המוצרים שלכם.

לסיכום, הדבר החשוב ביותר הוא בעת המעבר לעבודה בדירת המגורים או בביתכם הפרטי לוודא, טרם המעבר לפעילות העסק בבית שקיבלתם אישור מחברת הביטוח לכיסוי הביטוחי של הרכוש וההרחבות בהתאם לצורך. יש להתייחס לעדכון פוליסת ביטוח הדירה כאל ביטוח עסק לכל דבר ועניין – הרי לא הייתם פותחים משרד ללא הביטוח המתאים.

עדכון הפוליסה היא הזדמנות טובה להבין כיצד נקבע מחיר ביטוח הדירה, וכן להתייעץ בכדי למצוא את הכיסוי הנכון והמשתלם ביותר עבור הצרכים שלכם. לשם כך, המומחים של פתרונות עדיפים זמינים בכל עת.

עסק ביתי – כיצד מבטחים במסגרת ביטוח דירה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.