בכמה מתייקר הביטוח שלכם אחרי תאונה?

אם תהיתם בכמה עולה הפרמיה לאחר תאונה הגעתם למקום הנכון. כל מה שרציתם לדעת בנוגע לשאלה כיצד העבר הביטוחי משפיע על עלות הביטוח שלכם, נמצא ממש במאמר שלפניכם.

למה חברות הביטוח מייקרות את הפרמיה?

מדי שנה מאות אלפי תביעות נזק לרכוש מגיעות לטיפולן של חברות הביטוח, והמספר רק הולך ועולה מדי שנה בשנה. עד כה חברות הביטוח שילמו פיצויים בשווי של יותר מ- 9 מיליארד ₪, שגם סכום זה רק הולך ותופח. לכן, כדי לעמוד בתשלומי הפיצויים, אין להם ברירה אלא לדרוש תשלום פרמיה יקר יותר ממה שאשם בהוצאות אלה – המבוטחים עצמם שהיו מעורבים בתאונות.

חברות ביטוח מתמחרות בעצם את הסיכון שהן נוטלות בגין ביטוח לקוחות שעלולים לעלות להן יותר כסף בגין פיצויים על תאונות, ממש בדומה לביטוחי הבריאות שעולים יותר יקר לאנשים מעשנים, בעלי משקל יתר או בעלי היסטוריה רפואית מורכבת. ברגע שדף התביעות האישי שלהם הוכתם, הן רשאיות לגבות פרמיה יקרה יותר ואף לסרב לבטח את אותו האדם.

בכמה עולה הפרמיה לאחר תאונה?

לא מספיק שהייתם מעורבים בתאונת דרכים, בין אם באשמתכם ובין אם היא לא באשמתכם, כעת חברת הביטוח רוצה שתשלמו יותר על הביטוח שלכם. כמה יותר? לפעמים המחיר עלול להגיע לסכום מדהים של כמה עשרות אלפי שקלים. אנשים רבים אינם יכולים להרשות זאת לעצמם, ולכן מחליטים לוותר על הביטוח המקיף ולהישאר במקרה הטוב עם ביטוח צד ג' לרכב ובמקרה הפחות טוב רק עם ביטוח חובה. במקרה הממש גרוע – חברות הביטוח יכולות לסרב לחלוטין לבטח אתכם, גם לא בפרמיה יקרה.

להפעיל או לא להפעיל – זו השאלה!

אם שאלתם את עצמכם בכמה עולה הפרמיה לאחר תאונה, סימן שאתם כנראה מתלבטים אם להפעיל אותה או לא. טוב שאתם בודקים, כי הרבה מבוטחים אינם עושים את הצעד החשוב הזה, מה שעלול לעלות להם ביוקר, בסופו של דבר.

במקרים מסוימים עדיף לא להפעיל את הביטוח שלכם, כדי לא לגרום לחברת הביטוח "להקפיץ" לכם את מחיר הפוליסה או חלילה להפוך אתכם למסורבי ביטוח. אם שווי התיקון נמוך מ-10,000 ש"ח לפי הערכת שמאי, עדיף להימנע מהגשת תביעה, כי תיקון רכב דרך חברות הביטוח יקרים הרבה יותר מאשר תיקונים שעושה המבוטח באופן עצמאי.

שמאי מטעם חברת הביטוח יכול להעריך שמדובר בתיקון ששוויו 5,000 ₪ דרך חברת הביטוח, אך לעתים קרובות תוכלו למצוא מוסכנקים אמינים ומקצועיים שיוכל לתקן זאת בחצי מחיר או בשליש. ביטוחי רכב מיועדים לכיסוי נזקים של עשרות ומאות אלפי שקלים, ועדיף לא להשתמש בהם לצורך תיקונים קטנים יחסית, שבסופו של דבר יעלו את דמי הפוליסה באופן משמעותי.

לצד כל זאת, חשוב גם לציין שלא כל תביעה נרשמת. במקרים של גניבת מכוניות למשל קיימת הבנה של רוב חברות הביטוח שלא מדובר באירוע שלמבוטח יש שליטה בו. גם אם אירעה תאונה, ואינכם אשמים בה, לא אמורה להירשם לרעתכם תביעה, מאחר וחברת הביטוח תובעת את החזר כספה מחברת הביטוח של צד ג' במהלך שנקרא תביעת שיבוב. כמו כן נהגים שלא תבעו ב-3 שנים האחרונות את חברת הביטוח שלהם, לרוב זכאים להנחה משמעותית במחיר הפוליסה, כיוון שפוטנציאל הסיכון שלהם נמוך.

מעוניינים בביטוח רכב משתלם?

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שמים אתכם במרכז ומספקים לכם פתרונות ביטוח ב- 360 מעלות. נשמח לבדוק את התיק הביטוחי שלהם כדי לבחון אם אתם נמצאים במצב של כפל ביטוחי רכב, עודף ביטוחי או חסר ביטוחי, להשוות עבורכם מחירים ותנאים ולהציע עבורכם את הפתרון האידיאלי. צרו איתנו קשר עוד היום ואנחנו כבר נדאג לעשות את השאר.

כמה עולה הפרמיה לאחר תאונה (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.