כך תוזילו את המחיר החודשי על ביטוח מחלות קשות

תוכן עניינים

ביטוח מחלות קשות הוא ללא ספק ביטוח חשוב מאוד, אבל לא כל אדם יכול להרשות אותו לעצמו. אנשים מבוגרים משלמים לפעמים מאות שקלים בחודש על הביטוח הזה, ומתלבטים אם לבטל אותו כי קשה להם לעמוד בהוצאות. אז מה ניתן לעשות? כל התשובות במאמר.

כמה עולה ביטוח מחלות קשות?

ראשית חשוב לזכור שהסכום החודשי הקבוע שמשלמים על ביטוח מחלות קשות אינו זהה בין אדם לאדם. זאת מאחר וחברות הביטוח משקללות כל מיני נתונים אישיים של המבוטח, וכל אחד ואחד מהם עשויים להשפיע על מחיר הפוליסה החודשי (הפרמיה). הגיל והמין המבוטח, מצבו הבריאותי, רקע גנטי והיסטוריה בריאותית הם רק חלק קטן מהנתונים שחברות הביטוח בוחנות לפני שהן מבטחות מישהו.

מעבר לכך, הפרמיה אינה נשארת קבועה לכל החיים. בדומה לביטוחי בריאות אחרים הפרמיה מתייקרת עם הזמן, וככל שמתבגרים משלמים יותר על הביטוחים. לכן, אנשים בעלי רקע בריאותי דומה יכולים לשלם פרמיה שונה אם הם בני גילאים שונים, ואנשים בני אותו הגיל יכולים לשלם פרמיה שונה עקב מצבם הרפואי או פרמטר אחר (למשל מעשנים/לא מעשנים, שמנים ורזים מדי / אנשים בעלי משקל תקין, גברים / נשים, היסטוריה רפואית אישית / רקע משפחתי בריאותי יוצא דופן  ועוד. עם זאת, בגדול, ניתן לומר שככל שצעירים ובריאים יותר, כך הפרמיה זולה יותר וככל שמתבגרים וחולים יותר, הפרמיה יקרה יותר.

האם ביטוח מחלות קשות משתלם בכלל?

למרות העלויות המתייקרות, לא כדאי לוותר לחלוטין על ביטוח מחלות קשות. הסיבה לכך פשוטה: אם חלילה תמצאו את עצמכם מתמודדים עם מחלה קשה או מצב רפואי חמור, אתם עלולים לאבד את יכולתכם לעבוד באופן זמני ואפילו קבוע ומצבכם שלכם ושל משפחתכם עלול להתדרדר וזאת לצד עלייה בהוצאות בעקבות אותו מצב בריאותי חדש. מי שמבוטח ויש לו ביטוח מחלות קשות, מקבל באופן מהיר פיצוי של כמה עשרות או מאות אלפי שקלים, שיכול לעזור מאוד לו ולמשפחתו במצב קיצון כזה.

חשוב להבין, שבניגוד לביטוחים רפואיים פרטיים, שמספקים החזר כספי להוצאות מסוימות שמצוינות בפוליסה, בביטוח מחלות קשות מקבלים את מלוא הסכום בבת אחת, מרגע האבחון, וניתן לעשות בכסף כל דבר שאתם רוצים, שלאו דווקא תלוי בהוצאות הרפואיות שלכם. כך למשל ניתן לקחת מורים פרטיים לילדים, להתאים את הבית לצורכיכם החדשים (במידה ויהיו), לאכול בחוץ, לנסוע במוניות, לקבל עזרה בבית או כל דבר אחר.

מעבר לכך, הסטטיסטיקה לא משקרת. מדי שנה עשרות אלפי אנשים מאובחנים במחלות קשות ומתמודדים עם מצבים רפואיים מורכבים, גם אנשים צעירים ובריאים. ביטוח מחלות קשות יכול לעזור לכם משמעותית אם חלילה תמצאו את עצמכם במצב קיצון שכזה.

3 הדרכים העיקריות להוזלת הפוליסה

ישנן כל מיני דרכים שבאמצעותן ניתן להוזיל את הפוליסה, אך אנחנו נזכיר כאן את 3 העיקריות:

  • לבטח את עצמכם בסכום נמוך – ככל שגובה הכיסוי בפוליסה יהיה נמוך יותר, כך עלותו החודשית תפחת. הכיסוי הנמוך ביותר כיום הוא סכום של 50,000 ₪, בעוד הסכום הגבוה יכול להגיע גם ל- 700,000 ₪. כשמאבדים את האפשרות לעבוד גם כיסוי של כמה עשרות אלפי שקלים יכול לסייע מאוד לכם ולמשפחתכם לצלוח את המשבר טוב יותר.
  • לבטח את עצמכם רק על אבחון סרטן – פוליסת ביטוח מחלות קשות מכסה כ- 40 מחלות ומצבים רפואיים חמורים. קיימת פוליסה מצומצמת יותר, שמעניקה למבוטח כיסוי רק בעת אבחון מחלת הסרטן על שלל גווניה. נכון לשנת 2022, מחלת הסרטן היא הגורם העיקרי למוות בישראל, והיא אוחזת בתואר המפוקפק הזה כבר כמה שנים טובות, ולצערנו תרופה לא נראית באופק. כמו כן, התחלואה בישראל גבוהה יחסית, וישנם הרבה אנשים בעלי רקע גנטי שמעמיד אותם בסיכון לחלות בסרטן וכן אנשים שחשופים למחלקה עקב מגוון רחב של גורמים מסרטנים שמאפיינים את אורח החיים המערבי. מעבר לזה, אנשים בכל טווח הגילאים חולים במחלה זו, גם ללא רקע גנטי. ביטוח מצומצם יעלה לכם פחות ויעזור לכם מאוד אם חלילה תאלצו להתמודד עם המחלה.
  • להיעזר בסוכן ביטוח – כל חברת ביטוח מציעה פוליסת מחלות קשות, ומעבר ל- 8 המצבים הרפואיים הבסיסיים שהן חייבות לכסות לפי חוק, ישנה רשימה ארוכה של מצבים נוספים שכל חברה מציעה כראות עיניה, בתנאים שונים ובמחירים שונים, ולכן כדאי לעשות השוואת ביטוח מחלות רשות כדי להבין בדיוק מה אתם מקבלים ועל מה אתם משלמים. הדרך הפשוטה ביותר לעשות השוואה מעמיקה היא לפנות לסוכן ביטוח מקצועי. מעבר להשוואה, לפעמים סוכני הביטוח יכולים לעזור לך לקבל הצעות טובות יותר מחברות הביטוח. כן, אפילו טובות מאלו שתקבלו ישירות מחברות הביטוח עצמן. בהחלט מומלץ לפנות לסוכנים שמתמצאים בתחום ייחודי זה כדי למצוא עבורכם פתרון משתלם ואטרקטיבי.

עדיין מתלבטים איך להוזיל עלויות ומה לעשות? אנחנו מבינים אתכם!

ביטוח מחלות קשות מורכב מפרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון, כך שעבור האדם הממוצע השוואה בין הפוליסות יכול להוות אתגר לא קטן. אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה יסודית ומעמיקה בין כל הפוליסות של חברות הביטוח המובילות, תוך שקלול כל האלמנטים הנדרשים. מעבר לכך הסוכנים שלנו, שאוחזים בעשרות שנות ניסיון בתחום, יבדקו את התיק הביטוחי שלכם כדי לבדוק כיצד תוכלו להוזיל עלויות נוספות, על מה ניתן לוותר, ומה ניתן לשפר. נשמח לעמוד לשירותכם, לענות על כל שאלה, ולייצג אתכם במקצועיות מול מיטב חברות הביטוח בישראל.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מגדל מזור - ביטוח מחלות קשות
ביטוח מחלות קשות מגדל מזור

ביטוח מגדל מזור מורחב, מעניק לכם שקט נפשי. הפוליסה מציעה כיסוי רחב היקף שנותן הגנה כלכלית למבוטח ולמשפחתו, במקרה שבו חלילה יחלה במחלה קשה או יעבור אירוע רפואי מורכב.

קראו עוד »
כלל ביטוח למחלות קשות
כלל ביטוח למחלות קשות

אנחנו תמיד אומרים לעצמנו שזה אף פעם לא יקרה לנו, אלא שאז זה דווקא כן קורה ומתגלית אצלנו או אצל יקירנו מחלה קשה. כלל ביטוח למחלות קשות נועד במיוחד כדי לאפשר לכם להתמודד עם המצב הרפואי המורכב וההוצאות הרפואיות הכרוכות בו.

קראו עוד »

מוצרים נוספים שיעניינו אתכם

ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא

במאמר זה תקבלו את כל התשובות לשאלות שלכם בנושא ביטוח משכנתא – למשל: מה ההבדל בינו לבין ביטוח חיים, אילו כיסויים הוא נותן וכדומה.

קראו עוד »
ביטוח סיעודי
ביטוח סיעודי

ביטוח, ובפרט ביטוח סיעודי ,הוא מוצר מורכב הדורש הבנה מעמיקה יחסית. מרבית האנשים אינם מודעים לזכויותיהם בתחום וכן להבדלים הקיימים בין התכניות שחברות הביטוח מציעות.

קראו עוד »
ביטוח בריאות פרטי
ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי למשפחה הוא פתרון אידיאלי למי שמעוניין לקבל שירות רפואי מקיף במקרה של מחלה קשה או צורך בניתוחים וטיפולים רפואיים. ביטוח זה מכסה מגוון טיפולים, תרופות ובדיקות שעלותם גבוהה ביותר, ואף עשוי להציל חיים.

קראו עוד »
ביטוח אובדן כושר עבודה
ביטוח אובדן כושר עבודה

תוכן עניינים ביטוח אובדן כושר עבודה נחשב לאחד הביטוחים החשובים ביותר שישנם כיום, והוא רלוונטי לכל אדם, ובמיוחד לבעלי משפחות התלויות במפרנס.  מדוע לא כדאי

קראו עוד »
ביטוח נסיעות לחול
ביטוח נסיעות לחו"ל

כשאנחנו טסים לחו"ל, משאת נפשנו היא שהטיול יהיה מהנה ומוצלח ושיעבור ללא כל תקלה. אך לצערנו לפעמים המציאות שונה ויש הפתעות לא צפויות. כדי לישון טוב יותר בלילה וגם להישאר רגועים לאורך כל הטיול ובכל מצב – כדאי ומומלץ מאוד לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל.

קראו עוד »
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.