איך לבחור מסלול השקעה שיטיב אתכם בפרישה?

בחירת נכונה של מסלול השקעה ובחינת התשואות שהוא משיג, הם שני דברים חשובים מאוד לכל מי שמתכונן לקראת הפרישה שלו. אז איך בוחרים נכון את מסלול ההשקעה ולמה חשוב לשים לב? כל התשובות במאמר שלפניכם.

התחלתם לחשוב על הפרישה שלכם?

אם אתם מתכננים את הפרישה שלכם, אתם בהחלט עושים צעד חשוב ומבורך. תכנון פרישה הוא דבר קריטי על מנת שבשנים שבהם לא תעבדו יותר יהיה לכם מספיק כסף על מנת לחיות ולהתקיים בכבוד.

ודאי שאלתם את עצמכם שאלות כמו: איך תדעו להיערך נכון לקראת תקופת הגמלאות? כיצד אפשר לדעת מה המקום האידיאלי עבורכם להשקיע את כספכם? אלה שאלות בהחלט מהותיות, אך לצערנו אין תשובה אחת המתאימה לכולם, וצריך לבחון כל מקרה לגופו. ובכל זאת, ליקטנו כמה כללי אצבע עבורכם, כדי לספק לכם חומר למחשבה.

בחירה נכונה של מסלול השקעה

כדאי לדעת שבכל תוכנית חיסכון עליכם יהיה לבחור את מסלול ההשקעה המתאים ביותר עבורכם, בהתאם לצורכיכם ולרצונכם. יש לקחת 2 גורמים עיקריים שעשויים להשפיע על בחירתכם כדי לעשות את את הבחירה הנכונה. הגורם הראשון הוא סוג ההשקעה. האם תרצו להשקיע בחיסכון שתקבלו בבוא היום את כספכם כסכום חד פעמי (הוני) או חיסכון שיאפשר לכם לקבל הכנסה חודשית (קצבה) למשך שארית חייכם? כך או כך חשוב מאוד להתחשב בהוצאותיכם השוטפות כיום וצורכיכם העתידיים. הגורם השני הוא התשואה. יש לבדוק היכן יש פוטנציאל לקבל את התשואה האופטימלית על חסכונותיכם. ברצוננו להרחיב את הדיבור על גורם זה.

בחינת תשואות

כשמדברים על השוואות תשואות בקרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים או קופות גמל, יש להכיר כמה מושגים חשובים:

  • הבטחת תשואה / תשואה מובטחת – פרמטר זה למעשה מבטל את החשיפה לתנודתיות שוק ההון, לטוב ולרע, ובמילים אחרות – הגוף שבו כספכם מושקע, מתחייב לספק לכם תשואה ספציפית. מי שאינו אוהב לסכן את כספיו, יבחר במסלול זה.
  • תשואה לא מובטחת / משתתפת ברווחים – התשואה מהרווחים או ההפסדים שהשקעתכם תניב. מסלול זה גורם חושף אתכם לתנודתיות של שוק ההון. כלומר – מצד אחד, לרוב אפשר להרוויח כאן יותר בהשוואה למסלול עם תשואה מובטחת, אך מצד שני גם ניתן להפסיד.
  • תשואה נומינלית – נתון זה מציין את ההפרשה באחוזים בין הסכום שהפקדתם לבין הסכום שתקבלו בסוף התקופה, מבלי לקחת בחשבון את השפעות האינפלציה.       
  • תשואה ריאלית – התשואה שתקבלו, לאחר ניכוי השפעת השינוי באינפלציה.
  • תשואה ריאלית נטו – התשואה הריאלית, לאחר ניכוי דמי הניהול וההוצאות למיניהן, כלומר מה שיישאר בידכם בפועל, לפני ניכוי מס. זוהי התשואה שמשקפת על הצד הטוב ביותר את הרווח שלכם מהשקעתכם.

פרמטרים נוספים לבחירת מסלול השקעה

מעבר לפרמטרים המרכזיים שהזכרנו קודם, כדאי לקחת בחשבון גם שיקולים נוספים כגון:

  • הטבות מס  בדקו באיזו תכנית תוכלו לנצל באופן מירבי את הטבות המס שאתם זכאים להם, ותחסכו כסף רב.
  • גמישות בשימוש בכספים בדקו אילו תכניות מאפשרות גמישות במשיכת כספים במהלך תקופת התכנית, בהתאם לצורכיכם.

המומחים של פתרונות עדיפים בונים לכם עתיד!

המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים מתאימים לכם תכניות עם תשואה מובטחת, גמישות, נזילות וניצול מקסימאלי של היבטי המס. אנו עובדים כבר למעלה מ- 20 שנה עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ, ומתמחים בתחום הביטוח הפנסיוני ובייעוץ פרישה. נשמח להתאים לכם את התוכנית האידיאלית בשבילכם ולהעניק לכם שקט נפשי.

איך לבחור מסלול השקעה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מחשבון קופת גמל
מחשבון קופת גמל – כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני

מחשבון קופת גמל הוא כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני, מכיוון שהוא מאפשר להעריך את סכום הצבירה הצפוי בהתאם להפקדות החודשיות של, גיל הפרישה המתוכנן והתשואה הצפויה של הקופה. איך הוא עובד, מהם יתרונותיו, איך לבחור והאם ניתן לסמוך עליו?

קראו עוד »
דירוג קרנות פנסיה לפי מדד השירות 2022
דירוג קרנות פנסיה לפי מדד השירות 2022

דירוג קרנות פנסיה הוא חלק בלתי נפרד בעת השוואת קרנות פנסיה. אז אילו חברות בתחום החיסכון הפנסיוני הציגו נתונים טובים ואילו חברות איכזבו? מוזמנים לצלול איתנו לניתוח הנתונים של דוח מדד השירות של שנת 2022, שפירסמה לאחרונה רשות שוק ההון.

קראו עוד »
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.