איך לבחור ביטוח רכב? – המדריך שילווה אתכם צעד אחר צעד

כל נהג רוכש ביטוח רכב, אבל לא כל אחד יודע איך לבחור ביטוח רכב שהוא מושלם! אז איך עושים השוואת מחירים נכונה כדי לדעת שבאמת קיבלנו הצעת מחיר משתלמת, מה לבדוק לפני שחותמים על הפוליסה ומה בעצם ההבדל בין ביטוחי הרכב השונים? כל הפרטים במדריך שלנו.

איך לבחור ביטוח רכב שאתם באמת צריכים?

נהגים רבים מחדשים מדי שנה את הפוליסה, מבלי להיות שהם באמת "סגורים" עד הסוף מה ההבדל בין הביטוחים, ורק כי הם חושבים שתמיד טוב שיהיה ושעדיף לשלם ולא להתחרט ברגע האמת. אבל מה אם היינו אומרים לכם שבמקרים רבים אתם משלמים על כפילות ביטוחים ויכולים להשתמש רק באחד מהם?

כך, למשל, הרבה נהגים משלמים גם על ביטוח מקיף לרכב וגם על ביטוח צד ג' מבלי לדעת שבמרבית המקרים הביטוח המקיף כבר כולל בתוכו את ביטוח צד ג'. אז איך לבחור ביטוח רכב מתאים? למען הסדר הטוב, בואו נתחיל עם הסבר קצר על ההבדלים בין הביטוחים.

ההבדלים בין סוגי הביטוחים

קיימים 3 סוגי ביטוחים שכדאי להכיר כדי להבין איך לבחור ביטוח רכב:

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח זה נועד לכסות נזקים לרכבכם ולרכושכם וכן אירועים יוצאי דופן. בין היתר הביטוח מכסה אתכם במקרה של תאונות, גניבות, נזק הנגרם עקב נזקי מזג האוויר, השחתה, טוטאלוס ועוד. כמו כן הביטוח הזה כולל בתוכו כבר ביטוח צד ג'. כל מי שרוצה להתגונן מפני הוצאות גבוהות ובלתי מתוכננות, כדאי שיהיה לו ביטוח זה.

זהו ביטוח גמיש שנועד להתאמה אישית. ולכן כל חברה מציעה כיסויים אחרים והרחבות שונות, אופציה "לשחק" עם גובה ההשתפות העצמית וכו'. כל אלה יכולים להשפיע משמעותית על מחיר הפוליסה שתשלמו, לכאן או לכאן, ולכן נדרשת כאן תשומת לב רבה. במקרים רבים תגלו שאם חברה מציעה ביטוח מקיף במחיר אטרקטיבי, זה בא על חשבון כיסויים חשובים, שאם תזדקקו להם, אתם עוד עלולים לשלם ביוקר. כמו כן גם נתוני הנהג והרכב עצמו עלולים אף הם להשפיע על המחיר. נדרשת כאן מיומנות והיכרות מעמיקה עם הנושא, כדי לשקלל את כל הנתונים שהזכרנו ולאתר ביטוח באמת משתלם.


ביטוח צד ג' לרכב

לא תמיד כדאי לשלם על ביטוח מקיף לרכב, בעיקר עם שווי הרכב שלכם נמוך במיוחד. לכן, קיימת אפשרות לרכוש רק ביטוח צד ג' לרכב, שנועד לכסות כל נזק שנגרם לרכב (או לרכושו) של אדם אחר בעקבות שימוש ברכבכם. זהו ביטוח חשוב מאוד, שכן אם חלילה פגעתם ברכב או ברכוש ונדרש תיקון, הוא עלול להגיע בקלות לכמה אלפי שקלים ואף יותר, במיוחד אם מדובר ברכב יקר.

איך לבחור ביטוח רכב מסוג צד ג'? כדאי לשים לב לסכום המקסימלי שיכולה להוזיל מאוד את מחיר הביטוח, ועדיין לכסות אתכם במקרה של פגיעה ברכב אחר. כמו כן כדאי לשים לב לסכום ההשתתפות העצמית, ולבדוק אפשרות שימוש גם במקרים של תאונות קלות.

שימו לב, בניגוד לביטוח המקיף, כאן לא תקבלו כלל כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכבכם או לרכושכם.


ביטוח חובה לרכב

מעבר לשני הביטוחים שהזכרנו, קיים גם ביטוח חובה שנועד לצורך כיסוי נזקי גוף של כל מי שמעורב בתאונה. במקרה הזה אין באמת דילמה. זהו ביטוח שבמדינת ישראל כל אדם בעל רישיון נהיגה ורכב חייב שיהיה לו, גם אם הוא משתמש ברכב לעתים נדירות או שהרכב אינו עולה על הכביש. נהיגה ללא ביטוח חובה דינה כדין עבירה פלילית, והעונש עליה הוא עד 3 חודשי מאסר או קנס כספי על סך 750 ₪. עם זאת, כיום חברות הביטוח מאוד תחרותיות גם בתחום זה, ומציעות כיסויים דומים אך עם מחירים שונים.

אז איך לבחור ביטוח רכב משתלם?

כדי לחסוך זמן, כסף וכאב ראש, הכי טוב זה לפנות למומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנו עובדים עם מיטב חברות הביטוח כבר שנים רבות, ויצרנו קשרים טובים איתן, כדי להציע לכם מחירים טובים בתנאים מעולים. כמו כן אנו משתמשים במערכות מתקדמות שמשקללות את כל הנתונים הנדרשים על להתאים לכם את הביטוח שתפור למידותיכם. אז במקום לשבור את הראש עם השאלה איך לבחור ביטוח רכב, פשוט תשאירו פרטים ותנו לנו לעשות את העבודה בשבילכם.

איך לבחור ביטוח רכב
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח רכב עושים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.