איך לבחור ביטוח בריאות?

בחירת ביטוח היא עניין מורכב, כיוון שמדובר למעשה בשם כולל למגוון רחב של פוליסות המעניקות כיסויים לשירותים רפואיים. לכן חשוב למפות את הצרכים שלכם, להכיר את האפשרויות הקיימות בשוק ורק לאחר מכן לערוך השוואה. אז איך לבחור ביטוח בריאות? קבלו את המדריך המלא.

צעד ראשון: בדיקת המצב הקיים ומיפוי צרכיםהורים יחידניים? כך תדאגו לעתיד של ילדיכםצעד ראשון: בדיקת המצב הקיים ומיפוי צרכים

ברכות, החלטתם שאתם רוצים לרכוש ביטוח בריאות פרטי. אין ספק שקיבלתם החלטה חכמה! מחקר קטן באינטרנט ודאי חשף אתכם למידע רב על הנושא, וייתכן שהרגשתם מוצפים. לכן זה הזמן להתרחק מעט מהמסך, ולהניח את הטלפון בצד ולשוחח כדי להבין מה בדיוק אתם צריכים. האם אתם זוג צעיר שמתכנן להרחיב את המשפחה או שאולי אתם מודאגים עקב היסטוריה משפחתית או עניין בריאותי שהתגלה לאחרונה? זה הזמן לחשוב על העתיד שלכם ושל ילדכם.

כמו כן ייתכן וכבר יש לכם ביטוח אבל בכלל שכחתם מקיומו. לשם כך, בתור התחלה, ניתן להיעזר באתר הר הביטוח כדי לקבל מענה ראשוני לשאלה זו. בדיקה ראשונית זו תוכל לעזור לכם להימנע מכפל ביטוחים, תופעה שגורמת לאנשים רבים לשלם מאות ואלפי שקלים על ביטוחים מיותרים. אך עם זאת, המידע שמתקבל בהר הביטוח אינו מלא.

לחלופין, ייתכן שיש לכם ביטוח בריאות ישן ולא מעודכן, ולכן אתם לא באמת מקבלים כיסויים לכל הטיפולים החדשניים. בשנת 2016 התחוללה רפורמה בענף ביטוחי הבריאות שהביאה לשינויים רבים. לכן, חשוב לוודא שכל הכיסויים החשובים לכם נמצאים בתוך הביטוח שברשותכם ושהביטוח שלכם מעודכן. כדי לבחון את התשובה לשאלה זו לעומק, מומלץ לפנות לסוכן, מאחר ואתר הר הביטוח לא מספק באמת תשובה מלאה.

צעד שני: הכרת ענף ביטוחי הבריאות

צעד הכרחי עבור כל צרכן נבון לפני שהוא רוכש מוצר או שירות כלשהו הוא להכיר את התחום, להבין אילו אפשרויות קיימות וכיצד הן יכולות לשרת אותו. תוכלו לערוך מחקר באינטרנט, להתעניין בקבוצות בפייסבוק או פשוט לגלול לתחתית המאמר ולמצוא הרחבה על כל אחד מביטוחי הבריאות הקיימים.

חשוב להבין שביטוחי בריאות מורכבים בשיטה מודולרית המאפשרת התאמה אישית מושלמת לכל מבוטח: ישנם ביטוחי בריאות נפרדים לכל צורך ומטרה: ביטוח ניתוחים בישראל, ביטוח השתלות וטיפולים מיוחדים, ביטוח תרופות מחוץ לסל ועוד מספר סוגים. אך עם זאת לעתים היא נתפסת כמסורבלת.

צעד שלישי: השוו זאת בעצמכם

משרד האוצר השיק ב- 2016 מחשבון ביטוחי בריאות המאפשר לכם להשוות בין ביטוחי הבריאות המרכזיים שמציעה כל חברת ביטוח ואפילו לערוך השוואה בין ציוני מדד השירות של החברות. עם זאת, חשוב לציין שתקבלו תמונת מצב כללית בלבד, שלא לוקחת בחשבון פרמטרים רבים נוספים שחשוב לבחון לעומק. כדי לקבל את התמונה המלאה, כדאי להיעזר בסוכנות ביטוח שברשותה סימולטורים מתקדמים המאפשרים השוואה הרבה יותר מדויקת.

תנו לנו לקצר לכם את הדרך

אז איך בוחרים ביטוח בריאות פרטי? ראינו שמדובר בסוגים רבים של ביטוחי בריאות וכן בלא מעט נתונים שיש לקחת בחשבון לצורך בחירת ביטוח פרטי, וגם אם קיימים כלים מסוימים המיועדים לשימוש הקהל הרחב, בפועל הם מספקים רק נתונים חלקיים שעלולים לבלבל ולהקשות על הבחירה, ועוד לא דיברנו על ביטוחי בריאות שיש לכם במסגרת העבודה או על ביטוח בריאות שב"ן במסגרת קופת החולים.

למרות שלעתים זה נראה שביטוחים פרטיים הם מיותרים למי שצעיר ובריא, בפועל מדובר בביטוח נחוץ והכרחי ובמיוחד במציאות של ימנו. כדי לקצר לכם את התהליך ולסייע לכם להתאים את הביטוח במדויק לצורך הייחודי שלכם, אנחנו מזמינים אתכם לפנות למומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנו מעמידים לשירותכם נבחרת מנצחת של סוכני ביטוח שישמחו לבדוק עבורכם חינם את התיק הביטוחי, להציע לכם הרחבות וביטוחים רלבנטיים או לבטל עבורכם ביטוחים מיותרים.  

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.