איך לבחור קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא אחד ממוצרי החיסכון האטרקטיביים ביותר שקיימים בישראל. הנה כמה נתונים שיעזרו לכם בשאלה איך לבחור קרן השתלמות: היא מאפשרת לכם לחסוך את כספיכם וליהנות מאפשרות למשוך אותם כבר לאחר 6 שנים. כמו כן המפקידים באמצעות אפיק זה נהנים מהטבות מס וגם מתשואה טובה לאורך זמן. לכן, בין אם אתם עצמאים ובין אם אתם שכירים, מדובר בהשקעה שעשויה להיות בהחלט משתלמת עבורכם.

אז איך בוחרים קרן השתלמות?

כדי לדעת איך לבחור קרן השתלמות, יש כמה פרמטרים שכדאי לכם לברר ואף להתחשב בהם, למשל:

  • ביצועי עבר – כיום ישנם כלים רבים אונליין שמאפשרים להשוות בין הקרנות ולראות את הביצועים שלהן לאורך זמן. אם תראו לאורך זמן נתונים טובים, סביר להניח שיש כאן הזדמנות להשקעה טובה. עם זאת, נסייג ונאמר שלמרות שלא תמיד מה שהיה הוא בהכרח מה שיהיה בעתיד, מדובר סך הכול באינדקציה לא רעה שיכולה לסייע בהליך הבחירה.
  • תמהיל המניות ורמת הסיכון – בדקו מהי החשיפה שלכם למניות שנסחרות בשוק ההון, ומהו הסיכון שאתם חשופים אליו. אם אתם צעירים ורק התחלתם לחסוך, רצוי לבדוק אם אחוז המניות בתהליך גדול יחסית כדי שתוכלו ליהנות מכמה שיותר תשואה. אם אתם קרובים לגיל פרישה, חשוב לוודא שהתמהיל יהיה סולידי ככל הניתן.

  • דמי ניהול – אחד הנתונים היחידים שקל למדוד ולהשוות הוא דמי הניהול. כדאי לבדוק מהו אחוז דמי הניהול שהחברה דובה, ואף להתמקח בניסיון להוריד במחיר. בקרנות הפרטיות דמי הניהול יכולים להגיע גם ל- 2%, ואילו באיגודים המקצועיים עד 0.5% בלבד. שווה לבדוק כדי שתוכלו ליהנות כמה שיותר מהכסף שלכם, מבלי ש"ינגסו" לכם בו

  • הגוף המנהל – נכון שלא הייתם מוכנים לשים את כספכם בידיים של אדם זר ולא מוכר? חשוב מאוד לבדוק מי מנהל את ההשקעות שלכם, איך והיכן ולוודא שמדובר בגוף חזק ויציב. חשוב שיוקצו בגוף זה מספיק משאבים לטובת שירות ותפעול, כדי להעניק לכם חוויית שירות מתקדמת וטובה.

חשוב לזכור – בחירת קרן השתלמות זו לא חתונה קתולית!

קיימים עוד פרמטרים רבים שיש לבדוק כדי להחליט איך לבחור קרן השתלמות. כאמור, גם שכירים וגם עצמאים נהנים ממגוון של הטבות מס במסגרת הפקדות לקרן. אם ניסיתם לברר איך לבחור קרן השתלמות, עשיתם בחירה אך אתם לא מרוצים מהתוצאות – זכרו שאתם לא כבולים. בהחלט יש לכם את היכולת לעבור בין מסלולים שונים ואפילו בין החברות המנהלות כפי רצונכם, מבלי שהפעולה תיחשב אירוע מס שגורר בעקבותיו קנסות כלשהן.

נשמח לעזור לכם בבחירת קרן משתלמת במיוחד!

רוצים לפתוח קרן השתלמות או שיש לכם כבר קרן קיימת אך אינכם מרוצים מהתוצאות? נשמח לעזור לכם לבחור קרן השתלמות בתנאים מעולים ובהתאמה אישית לצורכיכם. צרו קשר עוד היום עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ונשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות מנורה
קרן השתלמות מנורה

קרן השתלמות מנורה מבטחים היא שיכת לאחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והיציבות   בארץ. מהם היתרונות שלה, אילו מסלולי השקעה תוכלו למצוא בה ומה חשוב לזכור לפני שאתם מחליטים להצטרף אליה?

קראו עוד »
בקשת הלוואה מקרן השתלמות
בקשת הלוואה מקרן השתלמות – צעד אחר צעד

בקשת הלוואה מקרן השתלמות מאפשרת לכם להשתמש בכספי החיסכון שלכם לכל מטרה, ובמקביל לתת לכסף להמשיך לעבוד בשבילכם. מהם תנאי ההלוואה, למי זה כדאי ואיך סוכן פנסיוני יכול לסייע לכם? במאמר זה נגלה לכם את כל התשובות.

קראו עוד »
להצטרפות לקרן השתלמות
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.