איך עושים ביטוח רכב שבאמת מתאים לך?

בין אם אתם נהגים חדשים ועדיין לא כל כך בטוחים איך עושים ביטוח לרכב, או אם אתם רוצים לעשות ביטוח אבל בתנאים מיוחדים, חשוב להבין איך לעשות את זה כמו שצריך. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים, מלווים אתכם צעד אחר צעד.

איך עושים ביטוח רכב לנהג חדש / צעיר?

במדינת ישראל יש כמה סוגים של פוליסות ביטוח לרכב. למעט ביטוח חובה, שכל נהג מחויב לעשות אותו, קיימים כמובן גם הביטוח המקיף וביטוח צד ג'. המשותף לכל סוגי הביטוחים הוא שיש מגוון פרמטרים שמשפיעים עליהם, לרבות וותק הנהג וגילו. נהגים צעירים או חדשים לצערנו מעורבים יותר בתאונות דרכים (כ- 20% מתאונות הדרכים, מתרחשות בגללם, למרות שהם מהווים רק כ- 15% מכלל הנהגים).

פוליסות ביטוח רכב לנהגים אלו אמנם יקרות יותר בהשוואה לפוליסות של נהגים ותיקים אך עם זאת, ניתן להוזיל משמעותי את מחיר הביטוח. הרעיון הוא להתאים את הפוליסה לצורכי הנהגים, ולשם הדוגמה וההמחשה – ניתן לרכוש עבורכם ביטוח רכב לימים אחדים. מקרה זה רלבנטי למשל להורים לחיילים, שילדיהם משתמשים ברכב המשפחתי רק בסופ"שים.

איך עושים ביטוח רכב ליום אחד?

ביטוח רכב ליום אחד נועד למצבים שבהם נראה לבטח אדם מסוים על הרכב שלנו באופן חד פעמי, למשל לחבר, אורח מחו"ל או כל אדם אחר שאינו מכוסה בביטוח הרגיל שלנו או אפילו במקרים שבהם אנחנו רוכשים רכב חדש, ואנחנו מעוניינים לנהוג בו. כך גם אם אנחנו עושים שימוש חד פעמי רכב חברה ועוד.

עם זאת יש לסייג ולומר שביטוח רכב ליום אחד אינו תמיד כדאי. למשל, אם אנחנו מבטחים נהג חדש וחסר ניסיון, בסופו של דבר הביטוח עשוי להיות יקר יותר מאשר אם נכלול אותו בביטוח הסטנדרטי השנתי. ביטוח רכב יומי היא יקרה, וככל שהתדירות תהיה גבוהה יותר, כך בסופו של דבר היא תצא פחות משתלמת. שימו לב שחברות הביטוח מגבילות את האופציה הזו למספר פעמים.

היתרון של ביטוח זה שניתן לרכוש אותו בקלות דרך החברה המבטחת שלכם באופן דיגיטלי או טלפוני. רצוי כמובן לערוך סקר שוק ובמידת הצורך אף להיעזר בסוכן הביטוח שלכם.

איך עושים ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי?

אתם מוזמנים לקרוא מאמר שלם שכתבנו פה בעבר על איך לעשות ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי. בקצרה נציין שביטוח לנהגים ללא עבר ביטוחי בדרך כלל יקר יותר מביטוחים לנהגים אחרים, שיש להם עבר נקי של לפחות 3 שנים ללא תביעות.

עם זאת ניתן להוזיל את המחיר אם תוכלי שאתם נהגים זהירים, שקולים ואחראים, למשל – באמצעות התקנת מערכות בטיחות, או אם הייתם רשומים בפוליסה של ההורים ויכולים להוציא מסמך העדר תביעות.

שימו לב: עדיף שלא לשקר בהצהרה כדי לחסוך על פוליסת הביטוח הראשונה שלכם, כי אם חלילה תזדקקו להפעיל אותה וחברת הביטוח תגלה ששיקרתם לה, תאלצו להתמודד עם המעשה שלכם, וזה לא יהיה נעים.

איך עושים ביטוח רכב לאחר שלילה?

ביטוח רכב לאחר שלילה עשויה להיות יקר משמעותית מביטוח שמיועד לאדם שרישיונו לא נשלל, מאחר ומדובר באדם שיצא אשם בתאונת דרכים, ונתפס בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים או מהירות מופרזת או שבציעת עבירות תעבורה כאלה ואחרת. חברות הביטוח סוברות שמדובר כאן בנהג לא זהיר ובלתי אחראי ויש סיכוי גבוה שיהיה מעורב שוב בתאונת דרכים, ולכן קיים סיכון שיתבע אותן, ולכן הפוליסות מתייקרות עבורו.

עם זאת יש כמה דרכים שיאפשרו להוזיל את מחיר הביטוח לאחר שלילה, למשל – באמצעות התקנה מערכות ביטוח אקטיביות, שמפחיתות את הסיכוי של הנהג להיות מעורב בתאונה. ניתן אולי לוותר על ביטוח מקיף ולהסתפק בביטוח צד ג' בלבד, אם ברשות הנהג מכונית ישנה ופחות יוקרתית. כמו כן ניתן להפחית את עלויות הביטוח החודשית, תוך הגדלת סכום ההשתתפות העצמית.

ביטוח רכב עושים רק עם המומחים!

הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים כבר שנים רבות בתחום עם חברות הביטוח המובילות בתחום. ליווינו במקצועיות ובאדיבות לקוחות רבים עם צרכים מגוונים, והתאמנו להם את פתרונות איכותיים ובמחירים אטרקטיביים. נשמח לעמוד גם לשירותכם. צרו קשר והצטרפו לרשימה ארוכה של לקוחות מרוצים.

איך עושים ביטוח רכב
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח רכב עושים עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.