איך להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם במאות אלפי שקלים? – חלק א'

לא חייבים לשנות את גודל ההפקדה בחיסכון הפנסיוני שלכם כדי להגדיל אותו באופן משמעותי. איך עושים את זה? קבלו את התוכנית שהכנו לכם, הכוללת 10 צעדים פשוטים למיקסום החיסכון הפנסיוני שלכם. במאמר זה נציג את חמשת השלבים הראשונים.

1. בחנו את דמי הניהול שגובים מכם

האם אתם משלמים את דמי ניהול המיטביים האפשריים על פי חוק או שאתם משלמים את דמי הניהול הממוצעים או חלילה את המקסימליים? ניתן לבחון באופן פרטני את עלות דמי הניהול שאתם משלמים ביחד לגובה ההפקדה לתוכנית ההפקדה שלכם ולסך צבירת חסכונותיכם. ככל שההפקדה החודשית גבוהה יותר, יש אפשרות טובה יותר להתמקח על גובה דמי הניהול שנגבים מכם על כל הפקדה. על אותו עיקרון ניתן לבדוק את האפשרות לחסוך דמי ניהול על צבירת החיסכון שלכם: ככה שצברתם יותר כסף, יש מקום להתמקח על דמי הניהול שגובים מכן מהצבירה.

2. בדיקת מקדם קצבה מובטח וקבוע

אם אתם חוסכים בפוליסת ביטוח מנהלים ותיקה, חשוב לבדוק עד כמה היא ותיקה. ככל שהיא יותר ותיקה, בדרך כלל ישנם תנאים טובים יותר בנוגע לקבלת קצבת פנסיה וכך הקצבה תהיה גבוהה יותר. עם זאת, לעתים יש מקדם מובטח וקבוע שאינו כדאי בשילוב עלויות ניהול יקרות מאוד, שנוגסות בחיסכון הפנסיוני שלכם. כדאי לפנות בסוכן פנסיוני ולבחון האם החיסכון שלכם בביטוח המנהלים אטרקטיבית.

3. בחירת גוף מוסדי מוביל בניהול השקעות

בחירה נכונה בבית השקעות או בחברת ביטוח לניהול חיסכון הפנסיוני שלכם היא קריטית בהשפעת גובה צבירת החיסכון שיעמוד לרשותכם בגיל פרישה. אם אתם בוחרים בגוף שהביצועים שלו בינוניים ומטה ביחד למתחרים ונשארים נאמנים אליו במשך 30 שנה, בסופו של דבר אתם עלולים להפסיד בין 200 ל- 500 אלף שקלים בצבירה הכוללת. חשוב אחת לשנתיים לבחון את התוצאות של הגופים המוסדיים ואם חלו שינויים כדאי לשקול לעבור לגוף אחר, בהתאם לחוק המאפשר לכם להעביר את החיסכון הפנסיוני שלכם ממקום למקום.

4. בחירת מסלול השקעה מתאים

כיום מקובל מאוד בתחום החיסכון הפנסיוני שככל שאדם צעיר יותר, כך הוא יוכל לקחת סיכון גדול יותר, ולבחור במסלול מנייתי יותר, מאחר ויש לו הרבה זמן לתקן את הנזקים שעלולים להיגרם בעת משבר כלכלי, עד שיזדקק לכסף וייצא לגמלאות. עם זאת אנו דוגלים בהתאמת המוצר ללקוח, מאחר וידוע שחיסכון בתיק השקעות מרובה בהחזקת מניות הוביל לתשואות עודפות על פני שנים ביחד להשקעות סולידיות יותר. לכן מי שאינו רגיש לתנודתיות, כדאי לקחת סיכון וסיכוי, כולל חוסכים ותיקים כיוון שהם לא תמיד צריכים את הכסף כאן ועכשיו. ולהפך חוסכים שחוששים מתנודתיות, עדיף שיבחרו במסלולים סולידיים, גם אם הם צעירים.

5. ניצול הטבות מס בצורה אופטימלית

ישנן אינספור הטבות מס שניתנות גם בזמן הפקדה לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל וגם במועד המשיכה של החיסכון. ההמלצה הטובה ביותר שנוכל לתת לכם היא לא להתפתות פשוט למשוך את הכסף. קבעו פגישה או שיחה עם סוכן ביטוח פנסיוני, שיבצע עבורכם תכנון פיננסי אופטימלי. כך תוכלו ליהנות מהטבות המס באופן שוט, גם בזמן ההפקדה וגם בזמן משיכת החיסכון.

זה לא הכול – יש עוד דרכים שיעזרו לכם להגדיל את החיסכון הפנסיוני!

במאמר הבא תוכלו למצוא עוד 5 צעדים שאתם יכולים לעשות עוד היום כדי להגדיל את החיסכון הפנסיוני באופן משמעותי. אנחנו מזכירים לכם שאנחנו בפתרונות עדיפים מתמחים בעולם החיסכון הפנסיוני כבר עשרות שנים ועובדים בשיתוף פעולה עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בישראל. נשמח לייעץ לכם וללוות אתכם לאורך התהליך כדי שתגיעו עם כמה שיותר כסף לגיל פרישה.

איך להגדיל את החיסכון הפנסיוני חלק א (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות מגדל
קרן השתלמות מגדל

קרן השתלמות מגדל היא אפיק חיסכון פנסיוני אשר מנוהל ע"י אחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והבולטות בארץ. למי היא יכולה להתאים, מהם יתרונותיה ואיך לבחור קרן בהתאמה אישית לצורכיכם הייחודיים?

קראו עוד »
קרן השתלמות אלטשולר שחם
קרן השתלמות אלטשולר שחם

קרן השתלמות אלטשולר שחם  נחשבת לאחת הקרנות הפופלריות בארץ. אילו מסלולי השקעה היא מציעה לחוסכים, מהם יתרונותיה ומה כדי לדעת לפני שממהרים להצטרף אליה?

קראו עוד »
קרן השתלמות מנורה
קרן השתלמות מנורה

קרן השתלמות מנורה מבטחים היא שיכת לאחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והיציבות   בארץ. מהם היתרונות שלה, אילו מסלולי השקעה תוכלו למצוא בה ומה חשוב לזכור לפני שאתם מחליטים להצטרף אליה?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.