כיצד להיערך לקראת פרישה מהעבודה ומעבר לגמלאות?

הרבה אנשים שעומדים לפני פרישה שואלים את עצמכם איך הם יכולים להפסיק לעבוד, ולפתוח פרק חדש בחיים? בנוסף לכך, רבים מהם מודאגים בפן הכלכלי. המומחים של פתרונות עדיפים עושים סדר בדברים.

תהליך של שינוי

הרבה מאוד אנשים נלחצים לקראת מועד פרישתם, היות ועבודתם מספקת להם משמעות, ערך, מסגרת חברתית ומשענת כלכלית. לא סתם הרבה עובדים שעומדים לפני פרישה טוענים שמבחינת יציאה לפנסיה זו ההתחלה של הסוף, וקבלת המכתב ממשאבי אנוש שמבשר להם על מועד פרישתם גרמה להם אי-שקט של ממש.

מצד שני יש גם הרבה מאוד אנשים שחווים תחושה של הקלה. הם שמחים לשמח את הפרק הזה בחייהם, ורואים בפרישה דווקא תקופה של הזדמנויות, התפתחות, צמיחה אישית ואפשרות להתנסות, לטייל, להתנדב, לבלות זמן איכות עם משפחתם ולהתחיל באמת לחיות באמצעות הקצבה שיקבלו מקרן הפנסיה, ביטוח המנהלים או קופת הגמל שלהם. שתי הקצוות האלו מלמדים אותנו שתהליך הפרישה והמעבר לגמלאות הוא בעיקר תהליך של שינוי משמעותי בכל היבט שעליו נבחר להסתכל: האישי, המשפחתי, הכלכלי, התעסוקתי, החברתי ואפילו הבריאותי.

אבן דרך משמעותית

פרישה מעבודה היא אבן דרך בתוך מעגל החיים, ממש כמו סיום לימודים, התגייסות לצבא, לימודים באוניברסיטה, נישואין, לידה וכדומה. כל אחד מהרגעים החשובים האלה באופן טבעי מעוררים התרגשות לצד חרדה, ויוצרים משבר נורמטיבי שמעסיק אותנו. עם זאת, הכנה נכונה, תמיכה וליווי יאפשר לכם לעבור את התקופה הזו על הצד הטוב ביותר.

בעבר, פרישה היתה נתפסת כתחילת גיל הזיקנה, שבה האדם מתכנס לתוך עצמו, מצמצם את פעילותו והופך למסוגר יותר. עם זאת, כיום, ככל שתוחלת החיים בחברה המערבית ובישראל רק עולה, רוב האנשים צפויים לחיות עוד כ- 25-30 שנה בממוצע. לכן כל פורש עומד בפני אתגר – לקחת אחריות על גורלו ולעשות כמיטב יכולתו על מנת לעצב את איכות וסגנון חייו.

יש לזכור כי כיום לפורשים יש הרבה יותר אמצעים, משאבים בריאותיים, השכלתיים, חברתיים וכלכליים מבעבר. בישראל יש כ- 10% פנסיונריים מעל גיל 65, ומשנה לשנה היא הופכת ל"כוח שוק" משמעותי ומחוזר, שמציעים לו מגוון רחב של אופציות לבחירה ולעוצמה, ולכן נראה שלכל אחד יש ביכולתו ליצור עבורו תקופת חיים משמעותית במהלך שנות הפנסיה שלו.

רוצים פנסיה עם משמעות? התחיל עם תכנון וייעוץ פרישה עוד היום

יציאה לגמלאות היא תהליך מורכב וחשוב, וכדאי להתכונן אליה מראש על מנת להבטיח קבלה בזמן של קצבאות, הטבות וזכויותיו של הפורש. בסוכנות פתרונות עדיפים אנחנו מעניקים לכם ייעוץ פנסיוני על ידי יועצי פרישה וסוכני ביטוח פנסיוני, עתירי ידע וניסיון בתכנון פרישה.

כל תכנון נעשה בהתאמה אישית, כולל בחינה של הוצאות עתידיות, שוטפות וחד פעמיות, תוך איתור ובחינת ההכנסה מהחיסכון הפנסיוני שלכם ומקורות אחרים. כמו כן המומחים שלנו ידאגו ליצור עבורכם אלטרנטיבות למימוש החסכונות הפנסיוניים (ביטוח, פנסיה, גמל והשתלמות), תוך התייחסות בהיבטי מיסוי, מיצוי זכויות ויתרונות בחסכונות הפנסיוניים שלכם וכדומה.

איך להערך לקראת פרישה (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כמה עולה ייעוץ פנסיוני
כמה עולה ייעוץ פנסיוני?

אם שקלתם לקחת ייעוץ פנסיוני, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה. כמה עולה ייעוץ פנסיוני, במה זה שונה מייעוץ של סוכן פנסיוני ומה עדיף? מוזמנים לקרוא ולגלות

קראו עוד »
מהי עלות תכנון פרישה?

אולי זה ישמע לכם מוזר אבל תכנון הפרישה שלכם צריך להתחיל כבר ביום שבו התחלתם לעבודה. אז איך עושים את זה, מה משפיע על עלות תכנון פרישה ולמה צריך לשים לב?

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.