פרשתם מהעבודה? אל תשכחו לסגור קצוות

הרגע הגדול הגיע – אחרי אינספור שנות עבודה, הגיע הזמן לצאת לפנסיה. פרישה היא תהליך מורכב שמתלווים אליו לעתים תחושות של לחץ וחוסר ודאות. לא פעם עולה השאלה מאיפה בכלל מתחילים? אז הכנו לכם רשימה של כל מה שצריך לעשות כדי לצאת מהסטרס.

5 נושאים שחשוב לסגור לקראת פרישה

  • טיפול במענקי פרישה – עם פרישתכם, תקבלו טופס 161 מהמעסיק שלכם. זהו טופס מאוד חשוב, שבאמצעותו תתנהלו מול מס הכנסה, והוא מפרט את כל הסכומים שאתם אמורים לקבל ישירות מהמעסיק או מהחיסכון הפנסיוני שלכם. בהתאם לפירוט זה תוכלו לשקול יחד עם איש מקצוע מה כדאי למשוך ומה עדיף להשאיר לפנסיה, תוך מקסום זכאותכם להקלות מס.בהמשך הטופס יעבור אל מס הכנסה שיעניק לכם אישורים על הכספים שברשותכם, כדי שתוכלו לשחרר את כספי הפיצויים שמגיעים לכם.
  • קבלת מכתבי שחרור מהמעסיק לצורך שחרור כל הכספים – במסמכים אלו המעסיק למעשה מאשר להעביר את הכספים לידיכם, ועליכם להעביר את המכתבים האלה לגופים המנהלים עבורכם את הקופות והקרנות ולקבל מהם את הכספים. כאמור, לצד מכתבי השחרור, תידרשו לגבי חלק מהכספים לקבל גם אישורים ממס הכנסה. לגבי חלק אחר מהכספים, שיהיו פטורים ממס, מכתבי השחרור יספיקו.
  • טיפול בכל הפטורים על הפנסיה – אם הגעתם לגיל פרישה (62 לאישה ו- 67 לגבר, נכון לשנת 2021), אתם זכאים לקבל פטור ממס על הפנסיה. זוהי אחת הטעויות הנפוצות שאנשים עושים – הם מקבלים את הפנסיה ומשלמים מס מלא, מבלי שהם מבינים שהם זכאים לפטור, וחבל. את הפטור משיגים באמצעות תהליך שנקרא "קיבוע זכויות".
  • בדיקת זכאות לקצבאות מהמוסד לביטוח לאומי – במידה ופרשתם לפני גיל זקנה, יתכן ותהיו זכאים לקבל דמי אבטלה. אם פרשתם בגיל פרישה, תהיו זכאים לקבל קצבת זקנה, שפטורה ממס. חשוב לציין שהזכאות לקצבה זו אינה אוטומטית והיא מותנית ברמות הכנסה כאלה או אחרות.
  • הערכות כלכלית לעתיד – לאחר פרישתכם מהעבודה ההכנסות שלכם באופן טבעי קטנות. חשוב להבין מה טומן עתידכם לאחר הפרישה, אילו חסכונות וביטוחים יש ברשותכם, לאילו הטבות מס אתם זכאים וכו'. חשוב לשבת, לחשוב ולתכנן את עתידכם ואת עתיד משפחתכם, ולעשות תכנון פיננסי נכון ואיך כדאי להסתגל למצב החדש.

זה הזמן להיערך לעתיד

רוצים לפרוש בראש שקט? אנחנו כאן בשבילכם! לשירותכם נבחרת מנצחת של סוכנים פנסיונים שמתמחים בייעוץ פרישה, שמכירים לעומק את כל הזכויות שמגיעות לכם עם פרישתכם. הסוכנים שלנו ישמחו לספק לכם את הפרספקטיבה הנחוצה על מנת לאפשר לכם לראות את התמונה המלאה, ולאפשר לכם לפרוש בלי דאגות. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

איך לפרוש נכון
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
לפרישה בראש שקט
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.