חיסכון פנסיוני עצמאי – כל מה שחשוב לדעת

במשך שנים ארוכות עצמאים לא חסכו לעתידם באופן מסודר. רק לפני כמה שנים אחדות הוחלט במדינת ישראל לחייב גם עצמאים לחסוך לקראת פרישה באמצעות חיסכון פנסיוני עצמאי. איך עושים את זה ולמה זה חשוב? על כך במאמר שלפניכם.

עד שנת 2017, חיסכון פנסיוני עצמאי היה רשות ולא חובה עבור עצמאים. רק לאחר שחוק פנסיה חובה נכנס לתוקפו, הדברים שינו את פניהם. כיום לא מדובר יותר במותרות: כל אחד חייב להפקיד סכום מינימלי לפי הגדרת החוק, על מנת שיוכל בבוא העת לפרוש ללא דאגות גם בזמן הפנסיה.

מהם היתרונות בחיסכון פנסיוני עצמאי?

לחיסכון פנסיוני יש יתרונות עבור כל אדם באשר הוא, בין אם אתם עצמאים ובעלי עסק ובין אם לא:

  • מדובר באפיק משתלם הרבה יותר בזכות תשואות הרבה יותר טובות בהשוואה לכל פיקדונות הפק"מ שקיימים.
  • הפקדות לאחד מאפיקי החיסכון יאפשר לכם ליהנות מהטבות מס מעולות שהמדינה מעניקה לחוסכים, לצורך עידודם.
  • עצם העובדה שהמדינה מפקחת על תוכניות החיסכון הפנסיוני מעניקה לכם שקט נפשי ותחושת ביטחון טובה.
  • תוכלו לשנות את גובה ההפקדה שלכם בהתאם לרמת הרווחיות שלכם וכך תוכלו להגדיל את החיסכון שלכם אפילו יותר, וליהנות מהתשואות בעתיד.

מה עומד מאחורי הרעיון של חיסכון פנסיוני עצמאי?

כפי שניתן לראות בחדשות על בסיס כמעט יומיומי, לצערנו הרבה מאוד קשישים חיים מתחת לקו העוני. חלקם עצמאים לשעבר, שפשוט לא הספיקו לחסוך מספיק כסף לשנות הפרישה, ונאלצים להסתפק בקצבת זקנה זעומה מהמוסד לביטוח לאומי.

המדינה מנסה לעודד כמה שיותר את אזרחיה להפקיד ולחסוך על מנת שבבוא העת יוכלו אזרחיה להזדקן ולחיות בכבוד, כדי שלא יאלצו להפוך לנטל על החברה.

חיסכון פנסיוני עצמאי אינו נועד להחליף את הגמלה שמקבלים מטעם ביטוח לאומי, אלא לאפשר לכם ליהנות מביטחון כלכלי גם בגיל הזהב, כדי שבבוא העת יהיה לכם ולמשפחתכם כמה שיותר כסף למחייה.

מה צריך לדעת על חיסכון פנסיוני עצמאי?

בעבר, רק עובדים שהיו מאוגדים במסגרת עבודתם, היו יכולים לדאוג לעתידם. החוק נועד להביא בשורה אמיתית לאזרחי המדינה, לגרום לשינוי כלכלי מרחיק לכת וליצור עבורם רשת ביטחון לתקופה שבה הם הכי יזדקקו לה. את ההשלכות החיוביות של מהלך זה נראה בעוד כמה עשרות שנים.

איך לבחור חיסכון פנסיוני עצמאי?

כיום כל אדם שיוצא לעצמאות שואל את עצמו כמה עליו להפקיד ואילו ומהם האפשרויות העומדות לפניו לצורך חיסכון פנסיוני עצמאי. אז אם אתם מעוניינים ליהנות מתנאים אידיאליים, נשמח לעזור לכם בכך. נשמח להציג בפניכם את כל האפשרויות העומדות לבחירתכם: מגוון רחב של תוכניות סולידיות לצד תוכניות בעלות תמהיל מנייתי נרחב, ולעזור לכם לבחור באפיק האידיאלי עבורכם.


חוסכים כסף, חוסכים דאגות

חיסכון פנסיוני עצמאי מתבצע אך ורק על ידי חברות ביטוח ובתי השקעות, שעומדים בכל דרישותיה של רשות שוק ההון ביטוח וחסכון ושלטונות המדינה. עם זאת, חשוב לשים לב לדמי הניהול שאתם משלמים לצורך ניהול החיסכון, ולהיות מודעים שניתן לבצע השוואה מחירים ולחסוך הרבה כסף.

איך עושים את זה? בשביל זה אנחנו כאן!

הסוכנים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מעניקים לכם פתרון הוליסטי בהתאמה אישית להכנסותיכם ולמטרותיכם, ומקסום הטבות המס אשר עומדות לזכאותכם. פנו אלינו עוד היום לפרטים נוספים ונשמח לעמוד לשירותכם ולענות לכם על כל עניין ושאלה.

חיסכון פנסיוני עצמאי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
להצטרפות לחיסכון פנסיוני
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.