ביטוח אחריות מקצועית ליועצים – זו העצה שלנו בשבילכם!

יועצים נתפסים כדמות סמכותית, מקצועית, מנוסה ושופעת ידע שיכולה להעניק הכוונה בתחום התמחותה. עם זאת, גם יועץ הוא אדם, וגם הוא יכול לטעות. אלא שלפעמים עלולות להיות טעויות משמעותיות שעלולות לגרום לנזקים כלכליים, גופניים ואפילו נפשיים. לכן, חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית ליועצים.

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

קיימים יועצים במגוון רחב של תחומים, ועל מנת להתאים לכל אחד ואחת את הביטוח המתאים לו, חשוב להבין שקיימים ביטוח אחריות מקצועית ליועצים בכל תחום ותחום. מה שמשותף לכל הביטוחים הוא שכל פוליסה מעניקה לכם הגנה כלכלית מפני תביעות הנובעות מטעויות שבוצעו במסגרת עבודתכם בתום לב. הביטוח עוזר לכם להתמודד עם ההוצאות הכלכליות הכרוכות בניהול משפט, החל מתשלום לעורך הדין שיגן עליכם ועד לפיצויים, במידה ותאלצו לשלם לתובע.

ביטוח אחריות מקצועית ליועצים בהתאמה אישית

כדי שתקבלו כיסוי התואם את עיסוקכם, עם כיסויים רלבנטיים, איכותיים ויעילים, חשוב מאוד להתייעץ עם סוכן ביטוח מנוסה ומקצועי, שמתמחה בביטוח אחריות מקצועית ליועצים.

במסגרת פגישה עם הסוכנים שלנו נאפיין לעומק את אופן פעילותכם העסקית, מהות החוזים שבידכם, ההתחייבויות שלכם מול מזמיני העבודה, נבחן את פירוט המחזורים ונבין מהם הסיכונים אשר אליהם אתם חשופים.

מיד נציג כמה דוגמאות לביטוחים המתאימים ליועצים מתחומים ספציפיים, על מנת להמחיש את החשיבות של התאמה אישית ופרסנוליזציה בכל פוליסה.

ביטוח אחריות מקצועית ליועצים כלכליים, יועצי משכנתאות, יועצי מס ויועצים השקעות

  • ביטוח אחריות מקצועית ליועצי השקעות – אחד מתנאי הסף לעיסוק בתחום של ייעוץ השקעות, היא דרישה של הרשות לניירות ערך, להסדרת ביטוח אחריות לכלל העוסקים בענף. ביטוח זה מיועד לצרכי הגנה בגין תביעות משפטיות המופנות כנגד יועצי השקעות, מנהלי תיקי השקעות, ומנהלי קרנות.
  • ביטוח אחריות מקצועית ליועצי מס – אנשים רבים מגישים תביעות נגד יועצי מס, בטענה שנגרמו להם נזקים שנעשו להם בגין רשלנות מקצועית, שגרמה להפסדים כלכליים עקב עבודתם הלקויה. ביטוח אחריות מקצועית יכול לכסות אתכם מול כל תביעה שהוגשה נגדכם בגין חשבוניות שאבדה, טעות בחישובים או כל תקלה שעלולה להוביל לנזק כלכלי משמעותי. הביטוח יגן עליכם אם תאלצו להשיב כספים, כולל ריביות ודמי פיצויים וכולל אובדן ימי עבודה או כל הוצאה אחרת שהיא פועל יוצא מהתנהלות משפטית.
  • ביטוח אחריות מקצועית ליועצי משכנתאות וייעוץ כלכלי – רואי חשבון, כלכלנים ויועצים עסקיים חשופים לתביעות אם לא סיפקו מידע רלבנטי בזמן, הציגו מצג שווא, לא עמדו בהסכמים, לא שמרו על דיסקרטיות, איבדו מסמכים, איחרו בהגדת מסמכים וכו'. ביטוח אחריות מקצועית יגן עליכם מפני קריסה כלכלית במידה ותאלצו להתמודד עם תביעות משפטיות.

ביטוח אחריות מקצועית ליועצים בתחום הבטיחות

החוק במדינת ישראל מחייב מעסיקים למנות ממונה בטיחות, ורבים מהם נעזרים ביועצי בטיחות לשם כך. זהו תפקיד בעל אחריות רבה, שכן על אותו אדם להכיר את הסיכונים הקיימים בעסק, להתריע עליהם, ולהדריך את לקוחותיו כיצד להתנהל מולם. במידה וממונה הבטיחות לא זיהה סיכון ואחד העובדים נפגע כתוצאה מרשלנותו, הוא עלול להיתבע. על מנת להתגונן כלכלית מפני מצב כזה, חשוב שיהיה לו ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות.

ביטוח אחריות מקצועית ליועצים סביביתיים

יועצים סביבתיים נשכרים על ידי גופים ענקיים וחשופים לתביעות נזיקין משמעותיות  במקרה של נזק שנגרם עקב ייעוץ שגוי, רשלנות או טעות אחרת. תביעות רבות מוגשות בעקבות הכנת תסקירים או דוחות שנערכים וכדומה.  

פוליסה זו מתאימה לכל מי שמעניק ייעוץ בתחום של תכנון סביבתי, ענף החומרים המסוכנים, שפכים ומים, ענף האוויר והאנרגיה, רעש ואקוסטיקה, קרקעות מזוהמות, פסולת ומחזור, ניהול סביבתי וכדומה.

תביעות יכולות להיות מוגשות נגדרכם הן במסגרת תקופת הביטוח והן טרם תקופת הביטוח (תביעות רטרואקטיביות). לכן חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית ליועצים החל מהיום הראשון שלכם ולמשך כל שנות פעילותכם ולשמור על רצף ביטוחי, גם אם בחרתם להפסיק לעסוק בתחום, עד תום תקופת ההתיישנות.

ביטוח אחריות מקצועית ליועצים בתחום הרפואה והפארא רפואה

יועצים בתחום הרפואה, הפארא רפואה והתחום הרגשי מספקים הכוונה שנועדה להטיב על הלקוח, לעזור לו להתגבר על כאביו ולטפל במחלות שמהם הוא סובל וכדומה. כל אלה חשופים לתביעות בגין רשלנות וגרימת נזקים, למרות שכוונתו של המטפל היתה טובה. ברגע שמטופל חש שנגרם לו נזק הוא לא מהסס לגשת לבית המשפט. לכן, חשוב שלכל יועץ בתחומים אלה יהיה ביטוח אחריות מקצועית שיעניק לו רשת ביטחון כלכלית במידה וייאלץ להיכנס להליכים משפטיים נגדו.

רוצים להבטיח לעצמכם שקט נפשי? הצטרפו עוד היום

ביטוח אחריות מקצועית ליועצים נדרש לכם כדי שתוכלו לקבל החלטות מקצועיות בראש שקט. תביעה משפטית שהוגשה בגין החלטה מקצועית שקיבלתם או טעות שבוצעה בתום לב, עלולה לשתק את העסק שלכם לחלוטין ואף לגרום לסגירתו בזמן שאתם מתמודדים הן עם ההוצאות המשפטיות והן עם פגיעה במוניטין שלכם.

כדי להיערך מראש ולמנוע מצב כזה, חשוב לוודא שיש בידכם ביטוח המתאים לעיסוקכם. פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחה בתחום האחריות המקצועית כבר עשרות שנים, ומעמידה לשירותכם נבחרת מנצח של סוכנים שעובדים עם חברות הביטוח המובילות בארץ. נשמח ללוות אתכם, לאפיין את עיסוקכם וצורכיכם הייחודיים ולהתאים לכם פוליסה אטרקטיבית ואיכותית. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

ביטוח אחריות מקצועית ליועצים (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חסכו אלפי שקלים על ביטוח אחריות מקצועית
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.