ביטוח אחריות מקצועית – פוליסה חיונית לכל בעל מקצוע

טעות לעולם חוזרת, זה נכון, אבל לפעמים מתלווה אליה מחיר כבד, במיוחד אם מדובר בבעל מקצוע שעליו סומך הלקוח בעיניים עצומות, ובסופו של דבר מקבל מוצר או שירות לקוי. לכן כל כך חשוב שלכל בעל עסק תהיה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית.

מי שלא עושה, לא טועה

אנחנו חיים בתקופה שבה גורלות נחרצים כמעט באופן מיידי ברשתות החברתיות, עוד הרבה לפני שמגיעים לבית המשפט. אך יש לקוחות שידם קלה על המקלדת ויסתפקו בכתיבת ביקורת שלילית בפייסבוק או בגוגל, ולעומת יש לקוחות אחרים שייקחו את חוסר שביעות רצונם צעד אחד קדימה, אל בית המשפט, בתקווה לקבל פיצוי הולם על עוגמת הנפש והנזקים שנגרמו להם.

זה לא משנה כמה ניסיון וידע יש לבעל המקצוע בתחום שלו, כמה הוא משקיע בפרויקט, או אם הטעות לא באמת באשמתו. טעויות קורות, ולפי הפתגם המפורסם – מי שלא עושה, לא טועה. אלא שטעות אחת קטנה יכול לבוא עם תג מחיר יקר למדי. בעל עסק שמתמודד עם תביעת רשלנות עלול לשלם מחיר יקר הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט התדמיתי. ביטוח אחריות מקצועית נועד במיוחד כדי לספק לכם מענה במצבים כאלה, בין אם אתם עוסקים ברפואה, משפט, ראיית חשבון, טיפול, ייעוץ ובין אם אתם בעלי מקצוע שמספקים שירותי אינסטלציה או חשמל – ביטוח אחריות מקצועית הוא היחידי שיגן עליכם מפני תביעות רשלנות.

פוליסת אחריות מקצועית – נעים להכיר

כאמור, ביטוח אחריות מקצועית מכן על בעלי עסקים מתחומים שונים, ובעיקר על בעלי מקצועות חופשיים, מפני תביעות רשלנות ונזקים. הודות לפוליסת הביטוח, לא תצטרכו לשלם לתובעים את הפיצויים הנדרשים מכם, אלא לפנות לחברת הביטוח והיא זו שתכסה את כל הוצאותיכם המשפטיות, כולל תשלום פיצויים, לפי מידת הצורך. כל זאת בתנאי שאכן מדובר בטעות שנובעת מרשלנות בתום לב, ולא חלילה מקרה הנוגע להיבטים פליליים.

עם זאת, זה המקום לציין שלא תמיד כדאי ונכון לערב את חברת הביטוח ולממש את הפוליסה. אם מדובר במקרים קטנים, ייתכן ופשרה מול התובע תחסוך לכם הרבה זמן וכסף. ההסבר לכך פשוט: ככל שמערבים את חברת הביטוח והיא נדרשת לשלם, המחיר לפוליסה מטפס, והיא עלול גם לכלול שלל החרגות ותנאים מגבילים וקשים יותר.

למה לשים לב בעת רכישת ביטוח אחריות מקצועית?

כל בעל עסק יכול לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית בהתאמה אישית, ואף להתאים את גבול האחריות בהתאם ליכולותיו, לתקציבו ולהעדפותיו. חשוב לבצע הערכה נכונה מהו גבול האחריות שהכי נכון עבורו, כי בהתאם לסכום שייקבע, כך מחיר הפרמיה שהוא ישלם עבור הפוליסה והסכום שחברת הביטוח תשלם במקרה של תביעה.

מומלץ לעבור על הפוליסה ולבדוק שהיא אכן מכסה את כל הסיכונים שאליהם אתם חשופים במסגרת עבודתכם. לשם כך חשוב להיפגש עם סוכן ביטוח שיאפיין וימפה את הצרכים שלכם על הצד הטוב ביותר.

כמו כן חשוב לבדוק איזה מוניטין יש לחברה המבטחת – האם היא מתמחה בביטוח בעלי מקצועות מהתחומים שלכם? האם היא מציעה הרחבות שיכולים להיות רלבנטיים עבורכם? ועוד.

אחראים לשקט הנפשי שלכם

בדיקות מעמיקות אלה לעתים עלולות לקחת לא מעט זמן. אנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מודעים לכך שזמן הוא מצרך יקר, ולכן עושים הכול על מנת להעניק לכם שירות מהיר, איכותי ומקצועי. אנו מתמחים כבר עשרות שנים בביטוח אחריות מקצועית לבעלי עסקים מכל התחומים ועובדים בשיתוף פעולה פורה עם מיטב חברות הביטוח בארץ. נשמח לשוחח אתכם, לאפיין את צורכיכם ולהתאים לכם את הפוליסה האידיאלית שתאפשר לכם לעבוד בראש שקט ובלב נקי מדאגות.

ביטוח אחריות מקצועית - חיוני לכל בעל עסק (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חסכו אלפי שקלים על ביטוח אחריות מקצועית
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.