ביטוח למתווכים – המפתח להגנה מפני תביעות רשלנות

תוכן עניינים

ביטוח למתווכים נועד להגן על מתווכי דירות, סוכנים ויועצי נדל"ן מפני תביעות רשלנות מקצועית, בדומה לביטוח חבות שמגן על בעלי מקצועות חופשיים. מהם יתרונותיו, מה הוא בעצם כולל וכמה הוא עולה? על כל במאמר שלפניכם.

חשיבותו של ביטוח למתווכים

כל מי שעוסק בענף תיווך הנדל"ן חשוף לסיכונים רבים, מתוקף עיסוקו. זאת מאחר ובעבודתכם אתם מתנהלים בשוטף מול אנשים רבים, מעורבים בעסקאות משמעותיות ורבות, ולכן הסיכוי לתביעה הוא עצום. בעידן הנוכחי תביעות רשלנות אינן עניין נדיר, וכיום מוגשות תביעות רבות בתחום גם כנגד סוכני נדל"ן, יועצים ומתווכים, וזאת רק בגלל חוסר שביעות רצונם של הלקוחות מעסקה מסוימת שביצעו בתיווכם.

חשוב לזכור שמאחר ומעורבים כאן סכומי כסף עצומים, הרבה פעמים התובעים מבקשים פיצויים בסכומי עתק, מה שעלול למוטט כלכלית כל סוכן או מתווך, אלא אם כן יש לו ביטוח למתווכים שלמעשה מגלגל את דרישת התובע לחברת הביטוח.

מה בעצם מכסה ביטוח למתווכי נדל"ן ומהו יתרונו העצום?

ביטוח למתווכים כולל בתוכו את אותם כיסויים בסיסיים הכלולים בביטוח אחריות מקצועית סטנדרטי: תשלום בגין כלל ההוצאות המשפטיות, לרבות קבלת ייעוץ משפטי וייצוג בערכאות המשפטיות, וכן תשלום פיצויים לתובע, עד לגובה גבול האחריות של הפוליסה.

כמה עולה ביטוח למתווכים?

מחיר פוליסת ביטוח למתווכים יכול לנוע על פני טווח רחב יחסית. קודם כל בגלל שמדובר בפוליסה יחסית גמישה המאפשרת להוסיף כיסויים מעבר לכיסויי הבסיס שציינו בפסקה הקודמת. אך מעבר לכך, המחיר עשוי להשתנות בהתאם למאפייניכם הייחודיים ולצרכים שלכם. כך למשל היסטוריה ביטוחית נקייה עשויה להוזיל את המחיר של הפוליסה בניגוד להיסטוריה ביטוחית של מתווך שכבר נאלץ לתבוע את חברת הביטוח בעברו. קריטריונים נוספים הם למשל גבולות האחריות של הפוליסה, מחזור ההכנסות שלכם, דמי השתתפות עצמית ועוד.

האם זה שווה את זה?

הרבה אנשים שעוסקים בתיווך נכסים מתלבטים אם לרכוש לעצמם ביטוח למתווכים, בעיקר כי העלות של הביטוח יקרה ביחס לביטוחים אחרים המוכרים לכולנו. אנו ממליצים על ביטוח זה בלב שלם. קודם כל, מאחר וביחס לעלויות ההגנה והפיצויים שתצטרכו לספוג ללא הפוליסה, המחיר הוא זניח. שנית, הפוליסה תיתן לכם שקט נפשי כיוון שתדעו שגם אם חלילה עסקה תסתבך והלקוחות שלכם יגישו נגדכם תביעה, יהיה מי שיעזור לכם להתמודד איתה בפן הכלכלי, ולא תאלצו לשלם את מלוא המחיר מכיסכם.

ביטוח למתווכים לשקט הנפשי שלכם

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו להיפגש אתכם, להכיר אתכם ואת צורכיכם, לערוך עבורכם השוואת מחירים ותנאים בין כל חברות הביטוח המובילות, שעמן אנו עובדים כבר יותר מ- 20 שנה ולאתר עבורכם את הפוליסה האידיאלית. זה הזמן להשקיע בעצמכם ובעתידכם. רוצים לעבוד ללא דאגות מתביעות? פנו אלינו עוד היום ותיהנו משירות מקצועי ויחס אישי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.