ביטוח אחריות מקצועית למתווכים – בשביל הביטחון שלכם

האם ידעתם שאם אתם עוסקים בתיווך נכסי נדל"ן, אתם נמצאים בסיכון גבוה לתביעות? ביטוח אחריות מקצועית למתווכים הוא רשת ביטחון כלכלית המעניקה לכם הגנה מפני תביעות רשלנות. מה הוא נותן לכם ואיך לבחור? כל הפרטים במאמר.

למה צריך ביטוח אחריות מקצועית למתווכים?

אנשים חוסכים כל ימי חייהם על מנת לרכוש לעצמם בית או כדי למצוא לעצמם נכס להשקעה. במקרים רבים הם נעזרים במתווכים על מנת למצוא נכס איכותי שיוכל לשמש אותם לאורך זמן, ובמידה רבה מסתמכים על מה שאתם מייעצים ואומרים להם כדי להחליט אם להשקיע את כספם בנכס מסוים. אתם מספקים להם שירות ייעוץ, משתמשים במסמכים בעלי אופי משפטי ומתווכים בין הקונים למוכרים ולהפך (או בין שוכרים לבין משכירים). לכן, אתם נתפסים בעיניהם כמומחים בתחום, והם נשענים על כל מה שאתם אומרים להם לאורך כל התהליך.

אבל מה קורה אם עשיתם טעות בתום לב, אם שכחתם לתת להם מידע חשוב, לא טיפלתם במשהו שהם ביקשו או פשוט לא הייתם מספיק מרוכזים כדי לעמוד בסטנדרטים שהם ציפו להם? במקרה כזה אתם חשופים לתביעת רשלנות מקצועית, שמשמעותה סכומי עתק, שלא בטוח שתוכלו לעמוד בהם. לכן חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית למתווכים.

מה מכסה ביטוח אחריות מקצועית?

כל מי שעוסק במקצוע חופשי, חייב להתגונן מפני אירועים הנובעים עקב הפרת חובתו המקצועית, ובהקשר של מתווכים – כללי חובת ההגינות והזהירות. חשוב לציין שהביטוח לא כולל כיסוי לתביעות שנגרמו עקב כוונת זדון כלפי הלקוח, מעשי מרמה, מצג שווא, מחדלים פליליים, מקרי מעילה בכספים או באמון וכו'.

הביטוח כן מכסה את הסיכונים הבאים:

  • הוצאות משפטיות, לרבות תשלום פיצויים
  • אובדן מסמכים או אמצעי מידע אחרים
  • הפרת חובה מקצועית בתום לב שמקורה ברשלנות, טעות או השמטה
  • כיסוי האחריות של המתווך עקב מעשיו ו/או מחדליו של נציג מטעמו

זכרו שכל עסקת נדל"ן מבוססת על סכומי כסף משמעותיים, ולכן בהעדר ביטוח אתם עלולים למצוא את עצמכם בלב מאבק משפטי יקר ומתיש, הכרוך בלא מעט ימי עבודה אבודים והוצאות הנדרשות לשם מימון ההגנה המשפטית וכמובן לצורך תשלום פיצוי לתובעים או הסדרה כספית אחרת. כל זאת, לצד פגיעה במוניטין שלכם, עלול לגדוע את הקריירה שלכם כמתווכים.

ביטוח אחריות מקצועית למתווכים מכסה עבורכם את כל הוצאותיכם המשפטיות, לרבות ייעוץ וייצוג מקצועי של עורך דין, הוצאות בית המשפט ובמידת הצורך גם פיצויים. בזכותו יהיה לכם קל יותר כלכלית להתמודד מול תביעות בגין עוגמת נפש או רשלנות מקצועית וכדומה.

הבטיחו לעצמכם שקט נפשי עם ביטוח אחריות מקצועית למתווכים

ביטוח אחריות מקצועית מתאים למתווכי נדל"ן עצמאים ולמשרדי תיווך המעוניינים לבטח את עובדיהם. חשוב לדעת שלא כל סוכן יכול למכור ביטוח אחריות מקצועית למתווכים: חייבת להיות לו היכרות עם הסיכונים הכרוכים בעיסקוכם, יכולת לאפיין את צורכיכם הייחודיים.

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים כבר עשרות שנים בהתאמת פוליסות של חברות הביטוח המובילות בארץ למאפיינים הספציפיים של כל מבוטח. נשמח לשוחח אתכם, להכיר את העסק שלכם, לאפיין סיכונים אפשריים ולהעניק לכם הגנה מושלמת ובמחיר משתלם. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים.

ביטוח אחריות מקצועית למתווכים (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חסכו אלפי שקלים על ביטוח אחריות מקצועית
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.