ביטוח נושאי משרה

ביטוח נושאי משרה הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר עבור אנשים בתפקידים בכירים.

בעשור האחרון רואים שינוי שנוגע למעמדם ולאחריות של נושאי משרה בתפקידם, הבאים לידי ביטוי בחוקים ובתקנות חדשות יחסית. השינוי נובע מכך שבתי המשפט החליטו לעודד קבלת החלטות אמיצות בקרב מנהלים בכירים, אך בתנאי שהתקבלו בתום לב, באופן מיודע וללא ניגוד אינטרסים. אך אם קיים חשד שהחלטות נתקבלו בצורה אחרת, הרי שאותם בעלי תפקידים חשופים לתביעות משפטיות וכלכליות הן במהלך כהונתם והן בתומה. כדי להתגונן מפניהן חשוב לעשות ביטוח נושאי משרה, שנקרא גם לפעמים ביטוח דירקטורים.

חשיבותו של ביטוח נושאי משרה

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על תביעות שהוגשו נגד אנשי מפתח בחברות ובתאגידים גדולים. לקוחות, ספקים, בעלי מניות, רשויות מקומיות, שכנים בקרבת המפעל או החברה שבה אתם עובדים ואפילו עובדים רשאים לתבוע בעלי תפקידים בכירים בכל עת, ואפילו לאחר שהבכירים פרשו מתפקידם. המודעות לעניין עלולה לגרום להימנעות מהחלטות קשות, מתוך חשש שיתבעו וייאלצו לשלם לתובעים סכומי עתק. 

הכיסויים שניתנים במסגרת ביטוח נושאי משרה

ביטוח נושאי משרה נועד כדי להעניק לבכירים כיסוי מלא במקרה של תביעה: תקבלו כיסוי לצורך קבלת ייעוץ וייצוג משפטי בערכאות המשפטיות במקרה של טעות בתום לב שקרתה במסגרת תפקידם (למשל: הפרת חובה, טעות, השמטה, הצהרה לא מדויקת או מטעה, שכחה, חריגה מסמכות, רשלנות או הזנחה). כמו כן תקבלו הגנה במקרה של הפרת חובת הזהירות והפרת חובת אמונים כלפי החברה.

ביטוח נושאי משרה בהתאמה אישית

מומלץ להתייעץ בסוכן ביטוח על מנת להתאים את הפוליסה למידותיכם. קיימות הרחבות שיכולות להיות רלבנטיות מסוימות לאדם אחד, אך בלתי נחוצות לאדם אחר. אפשר למשל להוסיף הרחבה לתביעה בהקשר של ניירות ערך, תביעות על רקע הנפקות ציבוריות וכיסוי לביטוח עקב שינוי שנובע מפירוק החברה, מכירתה או הליך מיזוג שבוצע עם חברה אחרת.

אחד מתחומי ההתמחות העיקריים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח הוא להתאים לכם ביטוחי אחריות מקצועית, כולל ביטוח נושאי משרה. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם על מנת לספק לכם פרטים על הביטוח, תוך דגש על ייעוץ מקיץ ומקצועי והתאמה אישית של הביטוח לצורכיכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.