ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין – למען השקט הנפשי

להערכת השווי ששמאי המקרקעין מבצע יש משמעות רבה עבור לקוחותיו, ובמקרים רבים היא זו שתשפיע על עסקות הנדל"ן שתצא לפועל או לא. גם מי שהרבה שנים בתחום עלול לטעות ולגרום לנזק כלכלי ללקוחותיו שיעלה לו בתביעה משפטית. ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין עוזר להתגונן מפני מצבים אלו.

למה שאנשים ירצו לתבוע שמאי מקרקעין?

כשאדם מעוניין למכור או לקנות נכס נדל"ני כלשהו, נעזר במקרים רבות בשמאי מקרקעין שמעריך עבורו את שווי הנכס, בודק היתרי בנייה ואת תוכניות הבנייה העתידיות באזור המגורים, מזהה ליקויי בנייה, מאתר בעיות משפטיות פוטנציאליות ובסופו של דבר מציג דוח מסכם.

שמאי מקרקעין גם עוזר לאנשים רבים בנטילת משכנתא, לייעוץ בנושא מיסוי מקרקעין, לחשב פיצויים במקרה של ירידת ערך של נכס נדל"ן עקב תכנית שאושרה בסביבת הנכס או במקרים של הפקעת מקרקעין, מצבים שיש בהם צורך בבוררות (למשל במסגרת קבלת ירושה או פירוק שותפויות במקרקעין), ליווי פרויקטים עבור יזמים, עריכת בטחות לנכסים שונים ועריכת שומות לצורך הכללתן בדוחות הכספיים.

אנשים רבים רואים בו אוטוריטה, ומשלמים לו כדי לקבל חוות דעת מקצועית כדי להימנע מנזק  כלכלי. לחוות הדעת שלו יש משקל כבד בקבלת ההחלטה אם להוציא עסקה מסוימת לפועל או לא. נכון שכל שמאי יכול להעריך את המחיר מעט אחרת, אבל הפערים בין ההערכות אינם משמעותיים. אבל שמאות מקרקעין היא לא מדע מדויק ומבוססת על הערכות, ולכן עלולות להיווצר טעויות רבות בדרך, שעלולות להוביל לתביעת רשלנות.

למשל, לפעמים מתגלה בדיעבד שגיאה בדוח, חוסר תשומת לב ועוד שלל טעויות מקצועיות שבסופו של דבר גורמים ללקוח מפח נפש, עד כדי כך שהוא מחליט להגיש נגד השמאי תביעה. תביעה כזו עלולה לפגוע בכם באופן משמעותי, אם אין לכם ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין.

יתרונותיו של ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין

ביטוח אחריות מקצועית נועד על מנת להגן עליכם מפני תביעות של לקוחות לא מרוצים, שטוענים שעקב רשלנותכם נגרם להם נזק. ממש כמו שאתם מבטחים את הרכב מפני תאונות חלילה, כך חשוב גם לבטח את העסק. יתכן ויש לכם כבר ביטוח עסק, אך שימו לב שהוא לא מכסה אתכם מפני תביעות מהסוג שתיארנו. ביטוח אחריות מקצועית היא פוליסה שכל המטרה היא להעניק לכם הגנה מפני תביעות פוטנציאליות, בתקווה שלא יהיו כאלה.

חשוב להבין שהתנהלות משפטית עולה לא מעט כסף – עורך דין, אובדן ימי עבודה וכמובן במידה ונדרש גם פיצויים לתובע או הסדר כספי אחר. כל אלה יכולים להגיע לסכומים אסטרונומיים שרוב האנשים לא יכולים להרשות לעצמם. ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין מעניק לכם את השקט הנפשי, כיוון שהוא נועד בדיוק לשם מטרה זו: להעניק לכם כיסוי על ההוצאות המשפטיות שלכם מ- א' ועד ת', בהתאם לגובה הכיסוי והתנאים המפורטים בפוליסה.

מה הביטוח מכסה?

הפוליסה מכסה אתכם בהתאם לתנאים הנקובים בה, ותכסה הוצאות משפטיות בגין רשלנות מקצועית: ייעוץ וייצוג משפטי, חוות דעת מומחים, תשלום אגרות לבית המשפטיות, כיסוי הוצאות, פיצויים וכדומה.

הביטוח מכסה כל נזק שנעשה בתום לב וללא כוונת זדון:

  • הפרת חובה מקצועית
  • נזק בלתי מכוון
  • ניגוד אינטרסים
  • חוסר אחריות
  • מעשה רשלנות
  • מצג שווא
  • טעות אנוש
  • ייעוץ שגוי
  • מחדל
  • ועוד

ממה מושפע מחיר ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין?

קיימים משתנים רבים שיכולים להשפיע על מחירו של ביטוח אחריות מקצועית, הכוללים היבטים של הצרכים האישיים ואופי עבודתכם, למשל: גודל המשרד, כמות העובדים שלכם, האם הוגשו נגדכם בעבר תביעות, לאילו סיכונים אתם חשופים, מהו היקף פעילותכם, כמה לקוחות אתם משרתים ועוד. לכן חשוב לקיים פגישת אפיון עם אחד הסוכנים המנוסים שלנו בפתרונות עדיפים.

רוצים שקט נפשי? אל תוותרו על הביטוח!

שמאות מקרקעין הוא מקצוע עם כל כך הרבה פרשנויות ולכן החשיפה שלכם לתביעות היא גבוהה. התביעות מגיעות לסכומים גבוהים וקשה מאוד לעמוד בהם. לכן, אם חשוב לכם לעבוד בראש נקי מדאגות, פנו אל המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוד היו להתאמת ביטוח איכותי בהתאמה אישית, עם כל ההרחבות המתאימות ספיציפית לעסק שלכם, כדי שתוכלו לישון טוב בלילה.

ברשותנו ידע וניסיון של עשרות שנים בתחום, ואנו דוגלים באמינות, מקצועיות ויחס אישי וחם. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם החברות המובילות בתחום הארץ (ביניהם הראל, מנורה, כלל, הפניקס ועוד) ומבצעים מולם השוואת מחיר כדי שתיהנו מביטוח שיהיה משתלם במיוחד. צרו קשר עוד היום ותתחילו ליהנות משקט נפשי.

ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חסכו אלפי שקלים על ביטוח אחריות מקצועית
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.