איך לחסוך בדמי ניהול של קופת גמל להשקעה

דמי ניהול קופת גמל להשקעה הוא אחד הפרמטרים העיקריים שאנשים נעזרים בו על מנת לקבל החלטה היכן להפקיד את כספם. עם זאת, הוא בהחלט לא הפרמטר היחידי שכדאי לקחת בחשבון כשעומדים לבחור קופת גמל. אז למה עוד חשוב לשים לב?

קופת גמל להשקעה היא אחד מאפיקי החיסכון האהובים בשנים האחרונות בקרב ישראלים. מדובר במוצר חדש יחסית, שגם מזכה בהטבות מס משמעותיות וגם מצליח להניב רווחים נאים, ולכן לא פלא שהוא הפך להיות למוצר אטרקטיבי ומסקרן עבור משקיעים רבים שמחפשים אחר הדרך האידאלית להרוויח כמה שיותר.

מהם בעצם דמי ניהול?

לפני הכול חשוב להבין מהם דמי הניהול המקובלים באפיק חיסכון זה. החוק קבע רף מקסימלי שחברות הניהול יכולות לגבות מהחוסכים, שניתן לחלוק אותו למעשה לשני היבטים מרכזים: דמי ניהול על כל הפקדה ודמי ניהול על סך כל הכסף שהצלחתם לצבור בקופה.

דמי ניהול קופת גמל להשקעה – מה מותר לפי חוק?

תקנות הפיקוח על השירותים הפיננסים קובעות (נכון לשנת 2020), שבדמי ההפקדות ניתן לגבות עד 4%, בעוד שעוד על סך הצבירה הן רשאיות לגבות תוספת של 1.05% מדי שנה.

בפועל דמי הניהול נמוכים יותר מתקרות אלה. מדובר בשוק תחרותי, וישנם מספר גופים שמציעים את אותו מוצר במחירים שונים. דמי ניהול קופת גמל להשקעה נמוכים באופן משמעותי ממה שקבע החוק: דמי הניהול על הפקדות שואף לאפס, בעוד דמי הניהול על הצבירה עומד על סדר גודל של 0.65% בממוצע. התחרות נותנת ללקוחות כוח מיקוח אדיר, שמאפשר להם לחסוך באופן משמעותי ולהוריד את המחירים אפילו יותר. כל אחוז חיסכון יכול בסופו של דבר להתבטא בהבדל משמעותי בסכום שיעמוד לרשותנו כשתחליטו לממש את ההשקעה.

זכרו, שמי שמחכה עד לגיל פרישה עם משיכת הכספים ויבחר לקבל אותם כקצבה, יוכל ליהנות מהטבת מס משמעותית – פטור ממס רווחי הון (שעומד על 25%), וכך אפשר ליהנות ממקסימום רווחים. לכן, אם אתם רוצים להשקיע בקופת גמל לטווח הארוך, הרי שעל כל מיקוח שתעשו שיוזיל את תשלום דמי הניהול– תוכלו ליהנות מיותר כסף בעתיד.

האם דמי ניהול קופת גמל להשקעה משפיעים על בחירת הגוף המנהל?

דמי הניהול נוגסים בסופו של דבר ברווחים שמניבה עבורנו קופת הגמל שלנו. אבל עניין לא פחות חשוב הוא לבדוק את התשואות שביצעו הגופים המנהלים ולערוך השוואת קופות גמל להשקעה, תוך שקלול כל ההיבטים האלו. במקרים מסוימים יתכן ונעדיף קופת גמל להשקעה שבה דמי הניהול מעט יותר יקרים, אך התשואות מרשימות יותר, כך שבסופו של דבר ישתלם לנו דווקא להעדיף את הגוף הזה.

רוצים לוודא שאתם משקיעים נכון?

דמי ניהול כאמור הם בהחלט עניין חשוב שיש לתת עליו את הדעת, אך הוא לא העניין היחידי שצריך לקחת בחשבון. צריך לבחון גם את התשואות וכמובן את הצרכים שלכם. המומחים המנוסים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעמד לשירותכם ולעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה, ולהציע לכם אלטרנטיבות נוספות להשקעות בהתאמה אישית.

Provident fund management fee for investment
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
תנו לנו לחסוך לכם דמי ניהול וזמן יקר!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.