האם חייבים סוכן ביטוח פנסיוני?

אחת הדילמות שמעסיקות אנשים רבים, שכירים ועצמאים כאחד היא השאלה האם חייבים סוכן ביטוח פנסיוני? התשובה הקצרה היא "לא בהכרח", אבל בהחלט כדאי שיהיה לכם אחד שיעשה בשבילכם את העבודה. על כך נרחיב את הדיבר במאמר זה.

מה תפקידו של סוכן ביטוח?

סוכן מורשה הוא איש מקצוע שרשאי להתאים לכם מגוון רחב של ביטוחים מכל הסוגים, החל מביטוחים אישיים כגון: ביטוח חיים, ביטוחי בריאות, ביטוח דירה ורכב, דרך ביטוחים שונים לעסק וכמובן מוצרי חיסכון פנסיוניים, כמו קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל.

למה חשוב שיהיה לכם סוכן? קבלו 3 סיבות:

1) הצורך להתעדכן בכל מה שמתחדש בתחום – בניגוד למה שאולי חשבתם, לא מדובר בתחומים סטטיים: ענפי הביטוח והפנסיה מתחדשים, מתעדכנים ומשתנים ללא הרף. בנוסף המדינה מנסה להטיב עם אזרחיה, ולכן מחוקקת מדי פעם חוקים חדשים ומבצעת תיקונים בחוק, שדורשים התמצאות בהם על מנת לוודא מה בדיוק מגיע לכם. כמו כן צצים מדי פעם מוצרים חדשים כדי לענות על צורכי האזרחים. לכן, אם אתם רוצים להשאיר את הזמן הפנוי לדברים שחשובים לכם, ובו זמנית  להבטיח את עתידכם ואת עתיד משפחתכם על הצד הטוב ביותר וכמובן במחיר אטרקטיבי, בכל סיטואציה שהיא,– התשובה שאלה האם חייבים סוכן ביטוח פנסיוני היא ברורה כשמש.

2) הצורך בהתאמה אישית – כיום בכל תחום, בין אם אנחנו מדברים על חיסכון פנסיוני לגיל פרישה ובין אם אנחנו מדברים על ביטוחים, יש שוק תחרותי מאוד, שדורש להבין את הניואנסים בין ההצעות השונות שזורמות אלינו. לא בהכרח המחיר הנמוך ביותר הוא הקובע, בין אם מדובר על דמי ניהול במקרה של חסכונות ארוכי טווח ובין אם מדובר על הפרמיות שאתם משלמים על הביטוחים סוכן ביטוח פנסיוני עושה עבורכם את ההשוואה בין חברות רבות: בתחום הפנסיה הוא משווה בין החברות תוך התייחסות לדמי הניהול, לתשואות, לרמות הסיכון ולפרמטרים אחרים שעשויים להכריע בשאלה כמה כסף תקבלו בפרישה; ובתחום הביטוח הוא משוואה בין הפרמיות והכיסויים שמציעים לכם, כדי שתשלמו כמה שפחות ושתיהנו מכיסוי כמה שיותר רחב.

3) הצורך להימנע מכפל ביטוחים או תשלום על ביטוחים מיותרים – שכירים ועצמאים כאחד מוציאים מדי שנה סכומים של אלפי שקלים על ביטוחים מיותרים, כי אינם מודעים שהם מכוסים במקרים רבים פעמיים, לרבות במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם. חלקם משלמים כפול על ביטוחים, למרות שברגע האמת יוכלו לקבל כיסוי רק ממקור אחד. לכן הדילמה האם חייבים סוכן ביטוח פנסיוני, מקבלת מענה ברור. סוכן מיומן יכול בקלות לאתר כפילויות, לוודא שאתם מבוטחים רק על מה שאתם באמת צריכים ולחסוך לכם הרבה כסף.

האם חייבים סוכן ביטוח פנסיוני? תלוי

עבור אנשים רבים זה אתגר של ממש למצוא זמן פנוי כדי להתעדכן בכל החידושים בתחום, לקרוא בסבלנות ולעומק כל פוליסה ולגייס מספיק כוח רצון כדי לבצע השוואות בין חברות הביטוח והחיסכון הפנסיוני ולוודא שהם מכוסים היטב ובמחיר משתלם במיוחד. נכון שאפשר להסתדר לבד, על פניו ולבנות תוכנית פרישה מסודרת, אבל הרבה יותר קל ונכון לקבל סיוע מאיש מקצוע. חשוב לזכור שמאחר ומדובר בחיסכון על בסיס חודשי לאורך שנים, כמעט לכל שינוי קטן תהיה משמעות גדולה בטווח הרחוק.

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח אנחנו מעמידים לשירותכם נבחרת של סוכני ביטוח פנסיוניים מיומנים ומנוסים שיכולים לחסוך לך זמן וכסף, לעזור לכם עם העניינים הבירוקרטיים ולשים את הצרכים שלכם בראש סדר העדיפויות, תוך ניצול מגוון הטבות המס המגיעות לכם, כדי להבטיח לכם איכות חיים עם רווחה כלכלית בכל מצב.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ההבדלים בין אנשי מקצוע בתחום הפיננסי והפנסיוני

בשנים האחרונים התחום של ניהול הון בתחום הפיננסי, הפנסיוני והביטוחי הולך ותופס תאוצה, וישנם אנשי מקצוע רבים בתחום שיכולים לעזור לכם לנהל יותר טוב את הכסף. אז איך בוחרים מתוך היצע את איש המקצוע המתאים ביותר לצורכיכם? אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.