האם כדאי להשקיע בקופת גמל להשקעה?

קופ"ג להשקעה הפכה בשנים האחרונות לאחד המוצרים הפיננסיים האהובים בישראל, בזכות יתרונותיה הרבים. אז אם אתם מתלבטים האם כדאי להשקיע בקופת גמל להשקעה, אז הגעתם למקום הנכון.  

מהם היתרונות של אפיק זה שחייבים להכיר?

קופת גמל להשקעה היא ללא ספק אחד מאפיקי החיסכון המובילים בארץ כיום, אף על פי שמדובר במוצר יחסית חדש. חוסכים רבים, ובעיקר אלו שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום, מתלבטים בדיוק בשל עובדה זו האם כדאי להשקיע בקופת גמל להשקעה. כדי לענות על שאלה זו, חשוב קודם כל להכיר לעומק את היתרונות הרבים שהיא מציעה:

  • חיסכון נזיל לכל מטרה – שימו לב, אחת הטעויות הנפוצות היא לחשוב שמדובר בקופת גמל לתגמולים, קופת הגמל המסורתית. השם שלה בהחלט מבלבל, אבל בניגוד לקופת הגמל הסטנדרטית שבה ניתן למשוך את הכסף רק כקצבה חודשית בפנסיה, מדובר במוצר המאפשר למשוך את הכסף בכל רגע נתון, ללא קנסות, אך בתשלום של 25% מס על רווחי הון.
  • הטבות מס למשקיעים לטווח הארוך – מי שמחזיק בקופת גמל להשקעה לטווח הארוך ובוחר למשוך את הכסף כקצבה לאחר גיל פרישה, יכול ליהנות משלל הטבות מס, לרבות פטור ממס רווחי הון.
  • מוצר עם שלל אפשרויות השקעה – ניתן להשקיע בקופה שמחזיקה במניות או בקופה שמחזיקה אגרות חוב, או בקופה שיוצרת תמהיל בהתאם לרמת הסיכון והסיכוי שאתם מעוניינים לקחת.
  • הגדלת החיסכון עבור הילדים – בעוד במסגרת התוכנית הממשלתית של חיסכון לכל ילד אתם יכולים לחסוך רק עד 100 ₪ בחודש לכל ילד ולצבור סכום של כ- 1,200 ₪ בשנה, כאן תוכלו לחסוך עד כ- 71,000 ₪ בשנה. תוכלו להשקיע כל סכום שתבחרו, עד לתקרה זו, עבור כל ילד.

קופת גמל בהרבה מקרים עדיפה בהשוואה למוצרים אחרים

השוואה בין קופת גמל להשקעה לבין מוצרים אחרים, תגלה לכם שמדובר במוצר איכותי שיכול בקלות להתחרות מול מוצרים אחרים, ותיקים בתחום הפיננסי. להבדיל ממוצרי חיסכון אחרים, קופת גמל להשקעה מציעה גמישות מעולה שלא תוכלו למצוא אותה בקרנות נאמנות, תעודות סל ומכשירי חיסכון אחרים.

בין היתר נושא הגמישות בא לידי ביטוי במעבר חופשי בין מסלולים, בין חברות וגופי ניהול ואפילו בהפקדות חודשיות או תקופתיות. המעבר אינו נחשב למימוש מבחינת רשויות המס, ולכן אתם יכולים ליהנות מהטבת מס משמעותית.

אגב, גם דמי הניהול של קופת הגמל להשקעה נמוכים יחסית לאפיקי חיסכון אחרים.

בעידן של חוסר ודאות כדאי להשקיע את הכסף בחיסכון נזיל

המשבר הכלכלי, הסגר, חוסר היציבות התעסוקתית ותקופת אי הוודאות הכללית שאפיינו את שנת 2020, יצרו רצון בקרב אנשים לחפש אפיקי חיסכון מניבים שגם יאפשרו להם למשוך את הכסף בכל עת, ובמקביל שיאפשרו להם לקבל ביטחון כלכלי כלשהו.

שנת הקורונה לימדה אותנו כמה חשוב שיהיה לנו כסף נזיל לשעת הצורך. עם זאת, במידה ויש לכם כסף פנוי, עדיף להשקיע אותו במכשיר שיוכל לייצר עבורכם תשואה מאשר להשאיר אותו בבנק, שבו הכסף שלכם לא מקבל תשואה, ולמעשה עם הזמן אפילו הולך ונשחק.

האם כדאי להשקיע בקופת גמל להשקעה? רק אם זה תואם את המטרה שלכם

אם השתכנעתם ששווה להשקיע בקופ"ג להשקעה, הרי שכל מה שנותר לכם הוא לבחור קופה מתאימה. יש הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון, כגון: השוואת תשואות, השוואת דמי ניהול, השוואת מדד שארפ ועוד. אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר שלנו בנושא השוואת קופות גמל להשקעה.

עם זאת, חשוב לזכור שקיימים מוצרי חיסכון אחרים שיכולים לשרת את הצרכים שלכם הרבה יותר. אז איך מחליטים איפה להשקיע את הכספים שלכם? פונים אל מומחי ההשקעות שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנחנו נדאג לאפיין את הצרכים שלכם ובהתאם לכך נציע לכם מגוון פתרונות שיכולים להתאים לכם, והמלצה על המוצר האידיאלי עבורכם. השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

האם כדאי להשקיע בקופת גמל להשקעה (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל להשקעה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.