האם כדאי לעשות ביטוח חיים?

לרוב האנשים קל להבין למה חשוב לנו להגן על הדירה, הרכב והרכוש שלנו, אבל רבים לא בטוחים בנוגע לשאלה האם כדאי לעשות ביטוח חיים או שמדובר בבזבוז כסף. במאמר זה ננסה להסביר למה כדאי לעשות ביטוח, מהו חשיבותו וכיצד לבחור ביטוח שישתלם לכם.

האם לעשות ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא למעשה ביטוח למקרה מוות. אמנם לא נעים לחשוב על זה, אבל מדובר על מקרים בלתי צפויים שיכולים בקלות לגרום למשבר כלכלי שעשוי להשפיע משמעות על איכות חייהם של האנשים החשובים ביותר עבורכם – המשפחה שלכם. אל תגידו "לי זה לא יקרה", כי החיים עשויים להיות מאוד בלתי צפויים, ובעיקר עבור אנשים שאינם מנסה להיערך לאירוע הנורא מכל.

לצערנו, כל אחד יכול להיות מעורב בתאונה קשה, לחלות במחלה שדורשת טיפולים יקרים או חלילה למות בנסיבות מצערות אחרות. מדובר במקרים שאיש לא מסוגל לחזות אותם מראש, ואין באמת אפשרות להימנע מהם. הדרך האידיאלית להגן על בני משפחתכם במקרה וחלילה אתם הולכים לעולמכם, היא באמצעות ביטוח חיים.

כדאיות ביטוח חיים

בביטוח חיים קיים הסכם בין המבוטח לחברה הביטוח, שבו מפורטים כל ההטבות והכיסויים הכספיים שיקבל המבוטח או בני משפחתו במקרים של פגיעה פיזית, לרבות התייחסות למקרי מוות. הפיצוי יכול להינתן כפיצוי חד פעמי בסכום של מאות אלפי שקלים למשפחה או כקצבה חודשית של אלפי שקלים, בהתאם למה שנקבע בפוליסה. סכומים אלה מסייעים למבוטח ו/או לבני משפחתו לשמור על איכות החיים שאליה התרגלו.

למה כדאי לעשות ביטוח חיים

במקרה של מוות פתאומי, במיוחד אם הוא מתרחש בגיל צעיר ובעיקר מדובר במי שמפרנס משפחה שיש בה ילדים קטנים, יכול להוביל לקטסטרופה כלכלית של ממש עבור משפחתו של המבוטח. לא פעם מסתבר גם שהסכומים שנרכשים נמוכים משמעותית מהנדרש על מנת לאפשר למשפחה להמשיך בשגרת חייה.

חשוב לציין שאמנם מקרה של מוות של מבוטח מכוסה באמצעות חיסכון פנסיוני תחת סעיף ריסק או קצבת שארים. בנוסף, יש אנשים המבטחים עצמם גם בכיסוי קולקטיבי במקום עבודתם, או במסגרת ביטוח הדירה, הנדרש לצורך חתימה על משכנתא.

לרוב, הפוליסה השכיחה ביותר, כוללת ריסק של בגובה של כרבע מיליון שקלים. לכאורה, מדובר בסכום משמעותי, אך בפועל הוא לא מספיק כדי לפצות משפחה לאחר מותו של המבוטח. לרוב משפחה זקוקה בממוצע לסכום של כמעט פי 2 מהסכום הזה. לכן, מי שמבין את הצורך, מבטח את עצמו באופן פרטי בסכומים משמעותיים יותר, שמציעה כיסוי ביטוחי למקרה מוות בגובה של כמליון שקלים.

איפה כדאי לעשות ביטוח חיים?

לאחר שקיבלתם תשובה על השאלה האם כדאי לעשות ביטוח חיים, כעת נותר להחליט רק איפה. חשוב לעשות השוואה בין חברות הביטוח, תוך התייחסות לכיסויים, עלויות וכדומה. כמו כן חשוב להתאים את הפוליסה למצבכם האישי, ולהתייחס למשתנים כמו גיל, מצב רפואי, מצב משפחתי ועוד.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח משווים עבורכם בין כל הפוליסות על מנת להתאים לכם את הפוליסה האידיאלית. השאירו פרטים בטופס, ואנחנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.