ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים

ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים שונה מביטוחי אחריות אחר, בשל הרגישות הגבוהה לתביעות וסכומי התביעות הגבוהים. למה צריך לשים לב?

רופאי שיניים חשופים לסכנות הנובעות מעיסוקם המקצועי

בימים אלה של מגיפת קורונה עולמית, ניתן רק להעריך את הסיכונים שהם לוקחים על עצמם. אחד מהם, והוא ייחודי למקצוע הרפואה, הוא הסיכון של טעויות גורליות. החלטות רבות שמקבל רופא הן גורליות, והוא נדרש להרבה החלטות כאלה ביום, לעתים קרובות בתנאים קשים של לחץ ועייפות.

יחד עם הסיכון הזה באה גם החשיפה לתביעות, תופעה שהולכת וגוברת בכל העולם, ככל שמדע הרפואה מתקדם והנגישות לשירותי רפואה עולה. יותר ויותר אנשים צורכים יותר ויותר שירותי רפואה, הסיכון לטעויות גדל בהתאם ואיתו הסיכון לתביעה.

כמובן שחלק ניכר מן התביעות שמוגשות נגד רופאים כלל אינן מוצדקות, אך הן מחייבות התעסקות וכרוכות בהוצאות רבות בגין ההתנהלות המשפטית בגינן. מטבע הדברים, בשל הרגישויות הגבוהות, סכומי התביעות נגד רופאים הם, במקרים רבים, הם גבוהים במיוחד.

כיום כמעט ואין רופאים שאינם לוקחים את המצב הזה בחשבון, כחלק מן האקלים המקצועי, וכדי להבטיח לעצמם ראש שקט בעבודה ובחיים הפרטיים, הם מגינים על עצמם באמצעות ביטוח אחריות מקצועית.

ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים – דגשים למבוטח

ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים, דומה במהותו לכל ביטוח מקצועי אחר, אך יש לו כמה היבטים ייחודיים, שחשוב להכיר.

  • הצרכים משתנים בהתאם לתחום ההתמחות. אין דין ביטוח לרופא מנתח כדין ביטוח לרופא שיניים או אורתופד. הפוליסה חייבת להתייחס גם לסיכונים כלליים המשותפים לכלל הרופאים, אך גם לסיכונים ייחודיים לכל רופא לפי התמחותו.
  • חשוב להיות מכוסים מתחילת הקריירה המקצועית. תביעות רבות כנגד רופאים מוגשות לאחר זמן, וכדי להיות מוגנים הביטוח צריך להיות בתוקף במועד האירוע בגינו מוגשת התביעה, ולא רק במועד הגשת התביעה.
  • שמירה על רציפות ביטוחית היא קריטית במקרה של אחריות מקצועית בעולם הרפואה. זהו ביטוח ארוך טווח שלמעשה מלווה את הרופא המבוטח לאורך כל הקריירה וגם תקופה לאחר סיומה.
  • רופאים המועסקים במערכת הציבורית, או במוסדות רפואיים פרטיים, עשויים להיות מכוסים במסגרת קבוצתית. כל רופא צריך לשקול האם הכיסוי הקבוצתי מספיק לו. ברוב המקרים – לא.

הצוות המקצועי של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחה בתחום האחריות המקצועית, ומלווה מאות רופאים מתחומי רפואה שונים.
ההיכרות שלנו עם סוגי הסיכונים להם חשופי הרופאים מצד אחד ועם מגוון הפתרונות מצד שני, מבטיחה לכל רופא כיסוי הולם ומותאם אישית באמצעות ביטוח אחריות מקצועית לרופאים.

על מנת להציע לכם ביטוח עסקים מלא ומקיף, נתאים לכם מגוון רחב של פתרונות נלווים, כגון: ביטוח צד ג (ביטוח צד שלישי), ביטוח חבות מעבידים, ביטוח אחריות מוצר ועוד.

ביטוח אחריות מקצועית לרופאים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
אישור קיום ביטוחים – כמה זה עולה?

אישור קיום ביטוחים הוא מסמך הנדרש לעתים קרובות לבעלי מקצוע שעובדים מול חברות גדולות או בינוניות, רשויות מקומיות עיריות וגופים מוסדיים שונים. מדוע יש צורך במסמך זה, מהי מטרתו והכי חשוב- עלות השירות

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.