תביעת ביטוח חיים במקרה פטירה

אנו משתתפים בצערכם על אובדן יקיריכם. מדובר בסיטואציה לא קלה, אבל אנחנו כאן כדי לעשות ככל הניתן על מנת לדאוג שתקבלו את כל מה שמגיע לכם מחברת הביטוח. למה אתם זכאים וכיצד ניתן לפעול לצורך תביעת ביטוח חיים? על כך במאמר שלפניכם.

אנשים רבים שחוו אובדן, נוטים לוותר על הכספים שמגיעים להם ולהימנע מהגשת תביעת ביטוח חיים. תחושת הצער, הגעגוע, העייפות, הכאב לצד הפחד מההתעסקות הבירוקרטית והמשימות שמסביב, גורמים לאותם אנשים פשוט להרים ידיים. אנשים אחרים כלל לא יודעים מה מגיע להם, ואם יקיריהם בכלל היו מבוטחים. אנחנו נעזור לכם לבחון את האפשרויות העומדות לרשותכם, ונלווה אתכם לאורך הדרך.

מהו ביטוח חיים?

ביטוח חיים מאפשר לכל אדם להפקיד סכום קבוע מדי חודש, כדי שאם הוא לא יוכל לפרנס את משפחתו יותר, בני משפחתו יקבלו פיצוי שיאפשר להם להתמודד עם המצב החדש מבלי שאיכות חייהם תיפגע.

ביטוח חיים למשכנתא הוא אחד הסוגים הנפוצים של ביטוחי החיים. במידה ואדם מסוים נפטר טרם עת, הוא מכסה את תשלום המשכנתא, וכך משפחתו תוכל להמשיך להתגורר בבית הנרכש, ולהיות בעליו החוקיים, מבלי צורך להמשיך ולשלם לבנק.

אילו זכויות תוכלו לממש במסגרת תביעת ביטוח חיים במקרה פטירה

קרובי משפחתו של אדם שנפטר יכולים לגשת לתהליך של תביעת ביטוח חיים, ולמצות את זכויותיכם. אלו התנאים שיאפשרו לכם זכאות לכספים שנצברו לאורך השנים:

1) כספי פיצויים – מהמעסיק האחרון של הנפטר, ישולמו לשארים, בן/בת הזוג וילדים מתחת לגיל 21. לשם כך תצטרכו תצהיר שארים חתום על ידי עורך דין, טופס 161 חתום על ידי המעסיק ואישור מס ממס הכנסה. פיצויים ממעסיקים קודמים ישולמו בהתאם לשומת מס.

2) ביטוח מנהלים/ביטוחים פרטיים – תשלומי הביטוח ישולמו בהתאם למה שהגדיר המבוטח בפנסיה. במידה ולא הגדיר מוטבים, הפיצוי ישולם לפי צו ירושה מבית המשפט. חברת הביטוח תשלם את סכומי הביטוח מיד עם אישור התביעה, בהמחאה או בהעברה בנקאית.

3) קרן פנסיה – קצבה חודשית של פנסיית שארים תשולם לבן/בת הזוג ולילדים מתחת לגיל 21. התשלום יתבצע בכפוף לניכוי מס במקורה, בהתאם להנחיות רשות המסים. הקצבה משולמת בהעברה בנקאית.

אנחנו כאן בשבילכם ותמיד לשירותכם

אנחנו משתתפים בצערכם העמוק על אובדן יקירכם. הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מחויבים לפעול למענכם ברגישות ובנחישות על מנת לאתר את ביטוחי החיים של יקירכם, ללוות אתכם ולסייע במילוי הטפסים הדרושים לתביעת ביטוח חיים ולייצג אתכם מול חברות הביטוח.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.