פוליסת ביטוח חיים להורים גרושים

אם שאלתם את עצמכם כיצד גירושין עלולים להשפיע על ביטוח חיים שיש ברשותכם, הגעתם למקום הנכון.

גירושין מביאים עמם התאמות רבות: אורח חיים, הורות בנפרד ועוד – לצד החלטות פיננסיות. כיצד דואגים לביטחון כלכלי למשפחה גם בנפרד?

1 מתוך כל 4 זוגות עלול להתגרש

בעולם המערבי – וישראל אינה יוצאת דופן – שיעורי הגירושין עולים בעקביות. כיום, הצפי הוא שאחד מכל ארבעה זוגות יתגרש. גירושין מביאים עמם הרבה התאמות – מבחינת אורח החיים, הורות וכו', אך גם מבחינה פיננסית.  במאמר קודם, סקרנו מה קורה לקרן הפנסיה במקרה של גירושין. אך מלבד זאת, ישנן משמעויות כלכליות רבות נוספות, במיוחד בכל מה שקשור להבטחת ההכנסה של המשפחה.

לדוגמה, בקרן הפנסיה ישנו רכיב ביטוח לשארים, במקרה של מות המבוטח. עם זאת, לאחר גירושין, האשה/בעל לשעבר אינם מוגדרים יותר כשארים – ולכן לא יהיו זכאים לקצבה.  פתרון טוב למצב שכזה הוא רכישת ביטוח חיים, באמצעותו תוכלו להגדיר את המוטבים כרצונכם.

כיצד ביטוח חיים מושפע מגירושין?

ביטוח החיים נועד להעניק למוטבים סכום חד פעמי גבוה או קצבה חודשית עד לגיל המוגדר בפוליסה, אך גם פתרון זה לא תמיד עונה על הפגיעה הכלכלית באיכות חייהם של הילדים, המלווה לפטירתו של אחד מבני הזוג. 

לצורך כך חברת הביטוח מגדל השיקה מוצר ריסק מקרה פטירה חדש תחת השם "הכנסה למשפחה". מדובר בפוליסה, בה המבוטח יכול להבטיח למשפחתו תשלומים חודשיים קבועים במקרה של מוות בטרם עת, תוך שליטה על גובה התשלומים ומשך התקופה בה הם יועברו למוטבים.

כלומר, לא מדובר במוצר שבא להחליף את הביטוח הפנסיוני אלא מהווה פתרון נקודתי של תשלום חודשי לתקופה מוגדרת, שיבטיח את הכנסת המשפחה במקום דמי המזונות במקרה של מוות בטרם עת של ההורה המשלם.

האם נראה עוד שינויים בפוליסות ביטוח חיים בקרוב? ימים יגידו

סביר שעולם הביטוח יעשה עוד צעדים לקראת תמיכה בזוגות גרושים בעתיד הקרוב. כפי שראינו, פיצול קרן הפנסיה במקרה של גירושין נעשה פשוט בהרבה בשנים האחרונות. עם זאת, אין ספק שגירושין תמיד יהיו תהליך מורכב, רגשית ומעשית. לכן, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להבין את התמונה המלאה ולתכנן את הצעדים בהתאם.

אתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח בכל עת וליהנות מייעוץ מקיף, מקצועי ואיכותי.

ביטוח חיים - פוליסה להורים גרושים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.