השוואת מחיר ביטוח חיים – איך לעשות את זה נכון?

מחיר ביטוח חיים עלולה להשתנות לפה ולפה מכל מיני סיבות. חשוב מאוד להבין מה בדיוק כולל המחיר שאתם רואים ומה הוא לא, ולקחת בחשבון את כל המשתנים שיכולים להוזיל או לייקר אותו. ככה תערכו השוואת מחירים נכונה.

מה צריך לדעת על השוואת מחיר ביטוח חיים

קודם כל לפני שניגשים להשוואת מחירים, חשוב לזכור למה בכלל אתם מעוניינים בפוליסות חיים. בראש ובראשונה המטרה היא להגן על כל מי שתלוי בהכנסותיכם לשם קיומו. לכן, אם יש לכם בן/ת זוג, ילדים, הורים או אנשים קרובים אחרים שאתם מפרנסים, חשוב שתעשו ביטוח חיים, ולא תתמהמהו.

ביטוח חיים מספק לכם וליקירכם רשת ביטחון כלכלית למצבי קיצון כגון תאונה, אובדן כושר עבודה, מחלות קשות או חלילה מוות. נכון שאנחנו לא רוצים לחשוב על הנושאים האלה, אבל חשוב להיערך אליהם מוקדם ככל הניתן ולא ללכת שבי אחר המחשבה של "לי זה לא יקרה".

אז איך משווים נכון?

יש סוגים רבים של ביטוח חיים, ובכל פוליסה ניתן לשלב שלל רכיבים, ביניהם:

  • הגנה על רמת החיים של המשפחה – הכנסותיו של אדם או של שני בני הזוג הם אלה שמבטיחים את קיומו הכלכלי של התא המשפחתי. אך אם חלילה אחד מבני הזוג מאבד את יכולתו להתפרנס, הרי שרמת החיים של המשפחה עלולה להיפגע. ביטוח חיים נועד לצמצם את הפער בהכנסה כתוצאה ממצב זה. כדי להחליט איזה כיסוי כדאי לעשות, חשוב להתחשב במספר הנפשות התלויים במבוטח. ככל שמספר הנפשות גדול יותר – כך יש צורך בכיסוי רחב יותר, וזה עלול לייקר את הפוליסה.
  • רכיב חיסכון בפוליסת החיים – אובדן כושר עבודה או אפילו יצירה לפנסיה עלולה להפחית דרמטית את ההכנסות שלנו, ללא תוכנית חיסכון מתאימה. פוליסת חיים עם רכיב חיסכון יכולה לגבות אותנו במקרים כאלה.
  • הרחבות וכיסויים נוספים – קיימת אפשרויות הרחבה רבות הכרוכות בתוספת תשלום לפרמיה, למשל: כיסוי כספי במקרה של אובדן כושר עבודה עד למועד חזרתו לעבודה, הכנסת בן/בת זוג לפוליסה במקרה שבו אחד מבני הזוג נפטר, הרחבה למצב של פטירה, הרחבה למצבים של מחלות חשוכות מרפא, הרחבה למצב של נכות עקב תאונה ועוד.
  • ביטוח חיים במחיר קבוע/משתנה – בדרך כלל מקובל שמחיר הפוליסה משתנה עם הגיל, אך כיום ניתן לקבע את מחיר הפוליסה ולדעת מראש מהו התשלום החודשי לאורך כל תקופת הפוליסה, אבל עם זאת הכיסוי משתנה ולאט לאט פוחת עם הזמן.
  • משתנים אישיים – גיל, מין ועישון הם פרמטרים בסיסיים שיכולים להשפיע על מחיר ביטוח חיים לכאן ולכאן. מי שיותר מבוגר ויותר מעשן ישלם יותר.

האם כדאי להשתמש במחשבון ביטוח חיים?

מחשבון ביטוח חיים לאו דווקא יאפשר לכם לקנות ביטוח חיים הכי זול. כיום אמנם יש הרבה אתרים שמציעים שימוש אונליין במחשבון ביטוח חיים, כדי שלא תצטרכו לפנות לכל חברת ביטוח ולקבל הצעת מחיר. אלא שבקליק אחד תוכלו להשוות בין כל החברות ולאתר לכאורה את ההצעה הזולה והמשתלמת ביותר.

אך למעשה הנתונים במחשבון הזה לא תמיד מדויקים בעת השוואת מחיר ביטוח חיים. תמיד חשוב לבדוק מהם דמי הניהול, איזה כיסוי מקבלים, האם היא מכילה רכיב חיסכון, האם היא כרוכה בהצהרת בריאות, עד איזה גיל היא מציעה כיסוי ביטוחי, כמה דמי ניהול תשלמו ומה בדיוק התנאים של הפוליסה והכיסויים הכלולים בה. כמו כן אם אתם מתכננים לקחת משכנתא, שווה לבדוק אם הפוליסה יכולה גם לשמש כביטוח חיים למשכנתא, או שנדרשת פוליסה נפרדת – ואז ייתכן מצב של כפל ביטוחים, שעלול בפועל לגרום לכם להוצאות מיותרות.

השוואת דמי ניהול בביטוח חיים

אחת הנקודות החשובות שכדאי שתתייחסו אליה בעת השוואת מחיר ביטוח חיים  היא כמה דמי ניהול חברות הביטוח גובות? כשיש הבדלים משמעותיים בין החברות, חשוב להבין ממה הם נובעים, איך הם משפיעים על סכום הכיסוי ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בפוליסה המשלבת חיסכון פנסיוני.

איך לבצע השוואת מחיר ביטוח חיים בצורה מהירה, קלה ופשוטה?

חשוב לזכור שיש לא מעט חברות ביטוח שמציעות מגוון סוגי פוליסות, תנאים מחירים ועוד, ולכן חשוב תמיד לקרוא את האותיות הקטנות, לקרוא בין השורות ולשים לב לכל הפרטים. אבל הכי פשוט, נוח, קל ומהיר זה להיעזר במומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנו עובדים על מיטב חברות הביטוח ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת לצורך השוואה מדויקת ומעמיקה שמאפשרת לנו להתאים לכם ביטוח חיים כמו כפפה ליד. השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

השוואת מחיר ביטוח חיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
ביטוח חיים עושים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.