החזר מס על ביטוח חיים

מפקידים כספים על מנת לדאוג לעתיד של המשפחה במקרה מוות חלילה? יש לכם ביטוח חיים למשכנתא? יתכן מאוד שמגיע לכם החזר מס על ביטוח חיים. איך ממשים אותו ולמה חשוב לשים לב?

מדינת ישראל פועלת מתוך רצון עז לעודד את אזרחיה לחסוך לקראת גיל פרישה ולחסוך למקרי מוות. עידוד זה בא לידי ביטוי באמצעות פקודת מס הכנסה, אשר מעניקה הטבות מס לכל מי שמפקיד כספים במסגרת ביטוח חיים.

מהי הטבת מס?

הטבה כשמה כן היא: חלק מהתשלום ששילמתם לצורך חיסכון, המדינה מחזירה לכם באמצעות הטבה שנקראת החזר מס.

כאשר אדם משלם מס יתר על המידה לאורך השנה, הוא זכאי לקבל חלק מהכסף חזרה. מצב כזה קורה עקב חישוב שגוי של צפי הכנסתו במהלך השנה, אבל גם בגין כל מיני פעולות שהאדם מבצע, והמדינה מעוניינת לעודד ולחזק אותו בזכותן.

הטבת המס יכולה לבוא גם לידי ביטוי ב- 2 דרכים נוספות: ניכוי מס (הפחתת הסכום החייב במס) או זיכוי (הפחתת אחוז המס הנדרש לתשלום).

רוב האנשים כלל אינם מודעים שהמדינה מציעה החזר מס על הפקדות לביטוח חיים ועל הפקדות כספים נוספות, והמטרה שלנו היא להנגיש לכם את המידע החשוב הזה.

החזר מס על ביטוח חיים והפקדות נוספות

כל מי שביצע לאורך השנים הפקדות לביטוח חיים, זכאי ליהנות מהחזר מס ובשיעור גבוה יחסית. כל אדם, בין אם הוא עצמאי ובין אם הוא שכיר, רשאי להפקיד כספים לביטוח מסוג זה.

קיימים שלושה סוגים עיקריים של ביטוח חיים: ביטוח ריסק שמעניק סכום חד פעמי במקרה של מוות ומוצרי פנסיה (קרן פנסיה וביטוח מנהלים) שכוללות בתוכן הן רכיב של פיצוי במקרה מוות והן רכיב של חיסכון לגיל פרישה. כמו כן קיימת אפשרות לחסוך לפנסיה באמצעות קופת גמל, אך מדובר במוצר שאינו כולל רכיב ביטוחי, אל רק את רכיב החיסכון. בנוסף קיים ביטוח חיים למשכנתא – שבו המוטב הוא הבנק, וגם אם אתם מפקידים אליו מגיע לכם החזר מס.

כך או כך, לפי סעיף 45(א) לפקודת מס הכנסה תקבלו החזר מס בגובה 25% מסך ההפקדות שביצעתי לביטוח חיים.

שימו לב לגובה ההפקדות שלכם

חשוב לדעת שהמדינה קבעה תקרת הפקדה העומדת על כ- 34,000 ש"ח בשנה. כל עוד הפקדתם כספים עד לסכומים אלה, תוכלו ליהנות מאותן הטבות מס שהזכרנו.

כמו כן מומלץ לזכור שמה שמשנה זה מי משלם ולא מי המבוטח! כלומר אם אתם אלה שמשלמים, אתם אלה שצריכים להגיש בקשה להחזר מס על ביטוח חיים,

זה הזמן לדאוג לעתיד של משפחתכם, ולנצל את ההטבות לטובתכם!

הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בהתאמת ביטוחים אידיאלית עבורכם ועוזרים לכם לנצל את כל הטבות המס המגיעות לכם. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים וליעוץ פנסיוני על חסכונות ארוכי טווח.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.