האם יש מס על ביטוח חיים

אם הגעתם למאמר הזה, יתכן שלאחרונה איבדתם אדם קרוב ללבכם, ואנחנו מאחלים לכם קודם כל שלא תדעו עוד צער. כעת התפניתם לבחון אם מגיעה לכם קצבה כלשהי, ואולי אתם תוהים אם יש מס על ביטוח חיים במקרה כזה. התשובה במאמר שלפניכם.

במקרה מוות – האם תחויבו לשלם מס בגין החיסכון הפנסיוני?

החיסכון הפנסיוני מעניק הטבות מס משמעותיות לציבור החוסכים במועד ההפקדה, במועד המשיכה ולפעמים אפילו בשני המקרים. אך נשאלת השאלה אם גם המוטבים זכאים לקבל הטבות מס כלשהו במקרה שהם זכאים למשוך את הכסף עקב מוות פתאומי?

מה זה בעצם ביטוח חיים?

ביטוח חיים, נועד לשמש כמעין "גלגל הצלה" למשפחה במקרה של מוות בטרם עת. מוצר זה נמכר כיום או כתוספת לביטוח מנהלים, תחת השם ביטוח ריסק, או כפנסיית שאירים, שקיימת באופן מובנה בקרנות הפנסיה. כמו כן ביטוח החיים נמכר כפוליסה שעומדת בפני עצמה.

ומי רשאי לקבל את כספי הביטוח?

בעוד בקצבת שארים שניתנת במסגרת קרן פנסיה השאירים הם אלה שיקבלו את הפיצוי (בן/ת זוג, ידועים בציבור, ילדים ביולוגיים או חורגים והורים נתמכים), הרי שבביטוח חיים המבוטח יכול לבחור בעצמו את המוטבים שיקבלו את כספיו.

איך ומתי ניתן לקבל פטור ממס הכנסה?

לגבי השאלה האם יש על ביטוח חיים – התשובה די פשוטה: במקרה המצע של מות המבוטח, ביטוח החיים יעניק סכום חד פעמי למוטבים. כמו כן, אם הפוליסה נרכשה כחלק מביטוח מנהלים, ישלמו לכם גם את יתרת החיסכון שנצברה. החלוקה היא כזו שהמוטבים מקבלים תגמולים, וכספי פיצויים ניתנים לשארים. לעומת זאת בקרן פנסיה השארים יקבלו קצבה חודשית, כשבן/ת הזוג יקבלו קצבה לכל חייהם, והילדים עד לגיל 21.

קבלת סכום חד פעמי מביטוח חיים (ריסק) פטורה ממס, בדומה לקבלת סכום חד פעמי הפטור ממס, שניתן במסגרת ביטוח תאונות אישיות. גם קצבת שארים מקרן פנסיה פטורה ממס, כל עוד אינה עולה על תקרה חודשית של 8,330 ₪.

חשוב לזכור

ביטוח חיים הוא ביטוח מסוג פיצוי, לכן אם יש למבוטח ביטוח חיים כפול, הרי שתוכלו לקבל פיצוי מכל הפוליסות שהיו ברשותו.

לסיכום – האם יש מס על ביטוח חיים?

ראינו בגדול שהתשובה היא שאין מס על ביטוח חיים, והשווינו אותה לקצבת שארים הניתנת במסגרת חיסכון בקרן פנסיה. הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח דואגים להתאים לכם ביטוח חיים משתלם במיוחד, להנגיש לכם את כל הטבות המס שמגיעות לכם ולעדכן אתכם ועוד הרבה מעבר לכך. נשמע טוב? מעוניינים להתייעץ איתנו או שנערוך עבורכם בדיקת ביטוח חיים? מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

האם יש מס על ביטוח חיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מה ההבדל בין תקופת אכשרה לבין תקופה המתנה בעולם הביטוח?

כשאנחנו רוכשים ביטוח, המטרה של כולנו זה לקבל שקט נפשי – לא משנה מה קורה, אנחנו רוצים לדעת שיהיה לנו גב כלכלי שיעזור לנו להתמודד עם האירוע שקרה לנו. חברות הביטוח גם רוצות שנרגיש כך, אך הן מעמידות תנאים לכך, כגון תקופת אכשרה או המתנה. אז מה ההבדל ביניהן ולמה זה משהו שחובה שכל מבוטח יכיר?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.