האם יש מס על ביטוח חיים

אם הגעתם למאמר הזה, יתכן שלאחרונה איבדתם אדם קרוב ללבכם, ואנחנו מאחלים לכם קודם כל שלא תדעו עוד צער. כעת התפניתם לבחון אם מגיעה לכם קצבה כלשהי, ואולי אתם תוהים אם יש מס על ביטוח חיים במקרה כזה. התשובה במאמר שלפניכם.

במקרה מוות – האם תחויבו לשלם מס בגין החיסכון הפנסיוני?

החיסכון הפנסיוני מעניק הטבות מס משמעותיות לציבור החוסכים במועד ההפקדה, במועד המשיכה ולפעמים אפילו בשני המקרים. אך נשאלת השאלה אם גם המוטבים זכאים לקבל הטבות מס כלשהו במקרה שהם זכאים למשוך את הכסף עקב מוות פתאומי?

מה זה בעצם ביטוח חיים?

ביטוח חיים, נועד לשמש כמעין "גלגל הצלה" למשפחה במקרה של מוות בטרם עת. מוצר זה נמכר כיום או כתוספת לביטוח מנהלים, תחת השם ביטוח ריסק, או כפנסיית שאירים, שקיימת באופן מובנה בקרנות הפנסיה. כמו כן ביטוח החיים נמכר כפוליסה שעומדת בפני עצמה.

ומי רשאי לקבל את כספי הביטוח?

בעוד בקצבת שארים שניתנת במסגרת קרן פנסיה השאירים הם אלה שיקבלו את הפיצוי (בן/ת זוג, ידועים בציבור, ילדים ביולוגיים או חורגים והורים נתמכים), הרי שבביטוח חיים המבוטח יכול לבחור בעצמו את המוטבים שיקבלו את כספיו.

איך ומתי ניתן לקבל פטור ממס הכנסה?

לגבי השאלה האם יש על ביטוח חיים – התשובה די פשוטה: במקרה המצע של מות המבוטח, ביטוח החיים יעניק סכום חד פעמי למוטבים. כמו כן, אם הפוליסה נרכשה כחלק מביטוח מנהלים, ישלמו לכם גם את יתרת החיסכון שנצברה. החלוקה היא כזו שהמוטבים מקבלים תגמולים, וכספי פיצויים ניתנים לשארים. לעומת זאת בקרן פנסיה השארים יקבלו קצבה חודשית, כשבן/ת הזוג יקבלו קצבה לכל חייהם, והילדים עד לגיל 21.

קבלת סכום חד פעמי מביטוח חיים (ריסק) פטורה ממס, בדומה לקבלת סכום חד פעמי הפטור ממס, שניתן במסגרת ביטוח תאונות אישיות. גם קצבת שארים מקרן פנסיה פטורה ממס, כל עוד אינה עולה על תקרה חודשית של 8,330 ₪.

חשוב לזכור

ביטוח חיים הוא ביטוח מסוג פיצוי, לכן אם יש למבוטח ביטוח חיים כפול, הרי שתוכלו לקבל פיצוי מכל הפוליסות שהיו ברשותו.

לסיכום – האם יש מס על ביטוח חיים?

ראינו בגדול שהתשובה היא שאין מס על ביטוח חיים, והשווינו אותה לקצבת שארים הניתנת במסגרת חיסכון בקרן פנסיה. הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח דואגים להתאים לכם ביטוח חיים משתלם במיוחד, להנגיש לכם את כל הטבות המס שמגיעות לכם ולעדכן אתכם ועוד הרבה מעבר לכך. נשמע טוב? מעוניינים להתייעץ איתנו או שנערוך עבורכם בדיקת ביטוח חיים? מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

האם יש מס על ביטוח חיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.