ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות – האם זה אפשרי?

חברות הביטוח יכולות לסרב לבטח אנשים מסוימים בביטוח חיים. במקרים כאלה ניתן למצוא דרך אחרת לרכוש ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות, אבל מדובר במסלול יוצא דופן, שרק אוכלוסיות מסוימות יכולות לעבור דרכו. כל הפרטים במאמר.

למי מתאים מסלול ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות?

אנשים בעלי משפחות, ובעיקר הורים לילדים קטנים או ילדים שתומכים בהוריהם הקשישים, רוצים לבטח את עצמכם בביטוח חיים, על מנת שיקיריהם יקבלו סכום משמעותי במקרה וחלילה חייהם יגדעו בטרם עת. אלא שאם אותו אדם משתייך לאוכלוסיות בסיכון, חברות הביטוח לא יתלהבו לקבל אותו כמבוטח, או יוסיפו סעיפי החרגה.

אנשים שמשתייכים לקטגוריות זו, הם אותם אנשים שמתמודדים עם מחלה קשה ו/או כרונית, או החלימו ממנה, לדוגמה חולי סרטן. כמו כן גם אנשים בעלי מוגבלויות שונות, נכויות ברמות שונות או אנשים שמגיעים ממשפחות עם היסטוריה של מחלות קשות, נתקלים בסירובן של חברות הביטוח.

למה בכלל צריך הצהרת בריאות?

חברת הביטוח בוחנת את הסיכוי להתרחשות מקרה מוות עד לסיום תוקפה של הפוליסה, ובהתאם לכך מחליטה אם לבטח את אותו אדם או לא, וגם כמה פרמיה לגבות ממנו. חברות הביטוח מסתמכות על "לוחות תמותה", אומדני תוחלת חיים, ובנוסף לכך היא דורשת מאותו אדם שמבקש לבטח את עצמו, להגיש הצהרת בריאות בתהליך שנקרא חיתום רפואי.

חשוב לציין ולהדגש כי במידה ולא ממלאים הצהרת בריאות שתואמת את המציאות, והמבוטח נפטר בטרם עת, חברת הביטוח לא תשלם פיצוי למשפחה, כי תטען שהצהרת הבריאות לא כללה את כל הפרטים.

איך לבטח את עצמכם ללא שאלון רפואי?

גם אם חברות ביטוח מסוימות סירבו לבטח אתכם, אל תרימו ידיים! קיימת אפשרות להצטרף לביטוח חיים ללא הצהרת בריאות ובדיקה מעמיקה של מצבו הבריאותי של המבוטח. לרוב מדובר במסלול מיוחד, שמציע תנאים אחרים מביטוחי החיים הסטנדרטיים: ניתן לבטח את עצמכם בביטוח ריסק, שבו במהלך 3 השנים הראשונות משפחתכם תקבלו כ- 70% מהסכום שבטחתכם את עצמכם, בתנאי שסיבת המוות היא תאונה בארץ או בחו"ל, ולא מחלה. החל מהשנה הרביעית, המשפחה תהיה זכאית לקבל גם פיצוי עקב מקרה פטירה ממחלה. מהלך זה יאפשר לכם לדאוג למשפחתכם במקרה שבו חייכם חלילה יגדעו בטרם עת.

למה צריך לשים לב?

חשוב לזכור שביטוח ריסק אינו כולל רכיב חיסכון או רכיב פנסיוני, וחשוב להשלים את הרכיבים האלו. עם זאת, עדיין ביטוח חיים הוא חשוב כדי שתוכלו לדאוג לעתיד משפחתכם במקרה של מוות מתאונה או מחלה, ומעניק לכם שקט נפשי ממושך.

מעוניינים בפרטים נוספים על ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות?

ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות הוא אופציה מעולה לאנשים שמשתייכים לאוכלוסיות בסיכון להבטיח את עתיד ילדיהם, בני זוגם ו/או הוריהם במקרה של מוות פתאומי. גם אם לא קיבלו אתכם בגלל מצבכם הבריאות לביטוח הסטנדרטי, יש מה לעשות. פשוט השאירו פרטים בטופס ואחד המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח יחזור אליכם בהקדם כדי להתאים לכם פוליסה מתאימה.

ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.