5 אמונות כלכליות שגורמות לכם להפסיד כסף

לכולנו יש אמונות מגבילות שנוגעות לכסף שלנו, שגורמות לנו להפסיד גם בהווה וגם לא לחסוך מספיק לעתיד: "אני אחסוך כשהילדים יגדלו", "עדיף שהכסף שלי יישאר בבנק", ו- "אני אחיה על הכסף של הפיצויים" הם רק חלק מהמשפטים שאתם אומרים לעצמכם, וחבל. אנחנו כאן כדי לשבור את המיתוסים.

מה שנת הקורונה לימדה אותנו?

אם יש דבר אחד שלמדנו משנת הקורונה, זה שהיא לימדה את כולנו זה שיעור בנושא כמה חשוב לחסוך ליום שחור, ולא להתבסס על מקור הכנסה אחד ויחיד. נכון, למי יש זמן זה עם כל העבודה, הילדים ושאר ענייני השגרה, אבל חייבים למצוא את הדרך לגרום לדברים לעבוד. עד לא מזמן הייתם יכולים להישען על אמונות מגבילות ותירוצים, בחסות המשבר הבריאותי שמדינת ישראל אי פעם ידעה. אך כעת, הקורונה כבר מאחורינו, וזה הזמן לקחת את עצמכם בידיים ולהתנהל חכם יותר וטוב יותר כדי להבטיח את איכות חייכם ושל משפחתעם בהווה וגם לדאוג לבטחונות לעתיד.

1. "אני מעדיף שהכסף ישכב בעו"ש ולא יעשה שם כלום, מאשר להפסיד אותו בבורסה"

הריבית בבנק אפסית, וככל הנראה היא כאן כדי להישאר. בטווח הרחוק להשאיר את הכסף בעו"ש או בבנק זה הפסד של תשואה שהייתם יכולים להשיג באמצעות השקעה מתאימה. גם אם אתם לא אוהבים ליטול סיכונים, חשוב להבין, במיוחד אם אתם צעירים – להשאיר כסף ברמת סיכון ששואפת לאפס זו פשוט טעות פטאלית. אם אתם יכולים להשקיע את הכסף שלכם לטווח הארוך, למשל בקופת גמל להשקעה, בקרן השתלמות או בפוליסת חיסכון, בסופו של דבר אתם תרוויחו. גם אם יהיו רגעים של משבר שבהם תפסידו, בסופו של דבר, לפי ההיסטוריה – אתם תרוויחו.

2. "המעסיק שלי פועל כחוק, והוא ידאג שאקבל ייעוץ מסוכן פנסיוני "

אמנם המעסיקים לפי חוק לדאוג לתוכניות הפנסיה עבור עובדיהם, אך גם יש כאלה שעוברים על החוק ולא דואגים אכן לבצע זאת, וגם אם כן, מי אמר שהם או היועצים מטעמם אכן פועלים למען האינטרסים שלכם ולא של עצמם? זכרו, הפנסיה שלכם היא תוכנית החיסכון המשמעותית של חייכם, והיא דורשת התאמה אישית של הפרשות, רכיבי ביטוח והשקעות כדי שתצליח. לכן, חשוב להיות עם היד על הדופק ולהתייעץ עם סוכן ביטוח שהמטרה שלו היא לשרת אתכם.

3. "יש לי פיצויים ואני אנצל את דמי האבטלה עד תום, ואז כבר אדאג למצוא עבודה"

אם פוטרתם מעבודתכם, ייתכן ואתם שוקלים למשוך את הפיצויים שלכם. חשוב להבין שמדובר בחלק בלתי נפרד מהחיסכון הפנסיוני שלכם. אם תמשכו אותם כעת, אתם עלולים לפגוע באיכות חייכם בעתיד. למעשה, משיכת פיצויים עלולה להוריד עד 40% מגובה קצבת הפנסיה שלכם. כמו כן גם תפסידו את כל הטבות המס שהמדינה מעניקה לכם.

מעבר לזה, שוק העבודה קשוח מאוד בימים אלו: המעסיקים מנצלים את המצב ומציעים עבודות בשכר נמוך, וכמובן הניסיון לחזור לשגרת פוסט-קורונה ולשגרה בכללי. אך חשוב לזכור שזמן ארוך מחוץ למעגל העבודה עלול לגרום לכם נזק משמעותי. אתם הופכים פחות רלבנטיים למעסיקים, לא מעודכנים במה שחדש בתחום ההתמחות שלכם וככך שחולף הזמן כך תצטרכו יותר להתפשר על מקום עבודה. כדאי לנצל את הזמן להתפתחות מקצועית.

4. "נחסוך כשהילדים יגדלו (או מתי שנוכל)"

דחיינות זוהי תכונה בעייתית, כי היא מונעת מאיתנו להשיג את הדברים שאנחנו באמת רוצים. יש לא מעט אנשים שמבטיחים לעצמם לחסוך אחרי שהילדים יגדלו, אחרי השיפוץ, אחרי שיקבלו העלאה וכו'. תמיד יש אחר כך. אבל הרעיון הוא לאמץ מנהג של חיסכון מוקדם ככל הניתן. תנו הוראה לחיסכון אוטומטי על בסיס חודשי, אפילו נתח קטן ביותר, ולאחר מכן בנו לעצמכם תקציב שממנו תחיו את חייכם. ככה תרוויחו את הריבית של החיסכון, שבטווח הארוך – הוא יכול מאוד לעזור לכם.

5. "בשנה האחרונה הרווחתי מהמצב: השכר לא נפגע (ואולי אפילו גדל), ואפילו ההוצאות ירדו"

גם אם המשכתם לעבוד במהלך שנת הקורונה, ולא חוויתם פגיעה כלכלית, השמחה עוד מוקדמת. חלק ניכר מההשפעה השלילית של המשבר תורגש רק בעתיד, כתוצאה מהעלייה בחוב הלאומי ושל ההאטה הכלכלית במשק. לפי התחזיות צפויה עלייה במיסים, קושי של הילדים להשתלב בשוק התעסוקה בעתיד, יריד בהזדמנויות העסקה וכו'. גם אם צלחתם את השנה האחרונה, חשוב עדיין לדאוג לחסכונות ולביטוחים מתאימים ולהתנהל כלכלית נכון.

הצעד הראשון לעשות

אתם לא בטוחים מה הצעד הכלכלי הבא שעליכם לעשות? מחפשים השקעה? רוצים לוודא שיש לכם כיסויים ביטוחים מתאימים? אתם לא צריכים להיות מומחי פיננסים כדי לעשות את הצעד הנכון. כל מה שצריך לעשת הוא לפנות אל המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנו מעמידים לשירותכם צוות מקצועי ובעל עשרות שנות ניסיון בתחום הביטוח והפיננסים, כדי לבנות לכם תיק השקעות ותיק ביטוחי בהתאמה אישית. צרו איתנו קשר עוד היום. השירות חינם וללא כל התחייבות מצדכם.

אמונות מגבילות על כסף
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
קרן השתלמות אינפיניטי
קרן השתלמות אינפיניטי

קרן השתלמות אינפיניטי מאפשרת לכם ליהנות מניהול מקצועי של חיסכון בשוק ההון, ממש כאילו היה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין. מהם היתרונות של קרן זו, אילו מסלולי השקעה קיימים ואיך לבחור את מה שהכי מתאים לכם?

קראו עוד »
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
רוצים להתייעץ היכן להשקיע?
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.