מסלקה פנסיונית – הדרך לאתר כספים אבודים ולחסוך כסף

מהי מסלקה פנסיונית?

המסלקה הפנסיונית מאגדת במקום אחד את כל המידע על החסכונות הפנסיוניים והביטוחים של כל אחד מאזרחי ישראל. מדובר במערכת טכנולוגית מתקדמת שהוקמה במטרה ליצור נגישות מלאה למידע על כל המוצרים הפנסיוניים שלכם, כגון קרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחי מנהלים. באמצעות ניתן לקבל את התמונה המלאה על מצבכם הפנסיוני, ולקבל החלטות שישפרו לכם את התיק ושיצליחו לחסוך לכם בין עשרות למאות אלפי שקלים.

מה המטרה של מסלקה פנסיונית?

בשנת 2013 יזם משרד האוצר את הקמת המערכת הזו, מתוך מטרה לאפשר ליוצאים לגמלאות לבצע פעולות שונות ולקבל תמונה מלאה של הכספים שחסכו לאורך השנים. משרד האוצר דאג המידע שנמצא במסלקה הפנסיונית יהיה ברמת האבטחה הגבוהה ביותר. המידע שלכם אינו נשמר במערכת, בהתאם לחוק שנקבע בנושא.

מערכת המסלקה הפנסיונית הוקמה ע"י חברת סוויפטנס, פרייווט אקוויט CVCI שזכתה במכרז שפורסם ע"י רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון לתקופה של 10 שנים. הרשות היא זו שגם מפקחת על פעילותה.

האם כשמפיקים דוח במסלקה, מקבלים גם ייעוץ?

המערכת לא הוקמה באופן ישיר על מנת להעניק לכם ייעוץ, אלא לצורך ריכוז של הנכסים הפנסיונים שלכם. על מנת להבין את הדוח לעומק, מומלץ לפנות לסוכני ביטוח שבקיאים היטב בניתוח הדוחות ומתן ייעוץ והמלצות במסגרת תכנון פיננסי. 

מי יכול להשתמש במסלקה הפנסיונית?

כיום כל אדם יכול לשאוב מהמסלקה את כל המידע הנוגע לחסכונותיו, באופן פשוט וקל, ופשוט להתייעל ולחסוך בעלויות ניהול החסכונות שברשותו. כדי להשתמש במערכת, תתבקשו לאמת נתונים. לשם כך תתבקשו להזין את פרטיכם האישיים שמאומתים מול רשות האוכלוסין ומספר כרטיס האשראי שלכם.

עם זאת, חשוב לדעת שבהתחלה יש צורך בגורם מקצועי כדי להיכנס למערכת בפעם הראשונה. רק לאחר מכן, תוכלו גם אתם לעשות בה שימוש אישי. כמו כן קחו בחשבון שהשימוש במערכת כרוך בתשלום של כ- 40 ש"ח (נכון לשנת 2020), עבור כל פעם שהם משתמשים במערכת.

כמו כן, רשות שוק ההון מחייבת כל יועץ השקעות, סוכן ביטוח ומשווק פנסיוני יכול להשתמש במסלקה הפנסיונית, בטרם ביצוע שלל פעולות. על מנת לוודא שההמלצות מתבצעות על בסיס ראיית התמונה המלאה. אם למשל אתם פונים לראשונה לסוכן כלשהו, עליו לפני הכול לפנות למסלקה הפנסיונית, ולקבל מידע על התיק הקיים שלכם. בדומה לכך, גם במקרה של שימורכם כלקוחות, שבו הסוכן מחויב להחתים אתכם על מסמך הנמקה, עליו להשתמש במסלקה.

האם יש לכם כספים שכבר שכחתם מהם? בואו לגלות!

אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מפיקים עבורכם דוח מסלקה ללא עלות, ומעמידים לשירותכם סוכנים מורשים שמתמחים בניתוח הדוח. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

מסלקה פנסיונית - שאלות ותשובות (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.