מה לשאול בפגישה עם סוכן ביטוח פנסיוני?

אם קבעתם פגישה עם סוכן פנסיוני, חשוב, רצוי וכדאי להתכונן אליה מראש, בהנחה ואתם רוצים לצאת מהפגישה עם הבנה מקסימלית של כל הביטוחים הפנסיוניים והחסכונות שלכם. אז איך להתכונן מה כדאי לשאול בפגישה עם יועץ פנסיוני? הנה כמה רעיונות.

האם אתם מודעים למצבכם הפנסיוני והפיננסי?

יש לא מעט אנשים שאינם מכירים את העולם הפנסיוני או הפיננסי וגם לא את העולם הביטוחי. למעשה רובם מתקשים להגיד איפה בכלל הם חוסכים, באיזה מוצרים ו/או מסלולים, כמה דמי ניהול הם משלמים וכמה הצליחו לצבור עד כה.

העניין נפוץ למדי גם בתחום הביטוחים: אנשים מתקשים לזכור איפה בדיוק יש להם ביטוחים, כמה פרמיה הם משלמים, איזה ביטוחים יש להם ואיזה כיסויים.

אל דאגה, זה המצב של רוב האנשים, והתופעה נפוצה אף יותר ככל שמדובר בקצוות – אנשים צעירים יותר או מבוגרים יותר מרגישים שתחומים אלה הם כמו סינית מבחינתם. לכן, אם במקום העבודה נקבעה לכם פגישה עם יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח, כדאי לכם להכין רשימת שאלות. רשימה מובנית שהכנתם מבעוד מועד יכולה לעזור לכם מאוד במעמד הפגישה, כדי לקבל את כל המידע שחשוב שתדעו.

מה לשאול במעמד פגישה עם יועץ פנסיוני?

1. איפה נמצא הכסף שלי? – יתכן ותידרשו במעמד הפגישה או אפילו לפניה להעביר לסוכן הביטוח מידע בסיסי עליכם, כמו מספר תעודת זהות ופרטי אשראי כדי שהוא יוכל להוציא עבורכם דוח מפורט שמראה היכן בדיוק נמצא הכסף שלכם, באמצעות המסלקה הפנסיונית, כפי שמחייב אותו החוק. הדוח משקף את מצבכם הנוכחי, כדי להתחיל לבדוק יחדיו מה עדיין רלבנטי ונכון עבורכם, מה מתאים ומה מומלץ לשנות. הליך זה מאפשר לעשות סדר בתיק הביטוח ולמצוא ביטוחים מיותרים, כפולים או חסרים.

2. למה כדאי לי לבחור מוצר כזה או אחר (או חברת ביטוח / גוף השקעות כזה או אחר)? – במסגרת פגישה עם יועץ פנסיוני, תקבלו המלצות להצטרף / לעבור לחברות ביטוח מסוימות או למוצרים כאלה ואחרים. חשוב להבין מדוע ממליצים על כל צעד ולעשות את השיקולים אם הצעד הזה הכרחי ומתאים לצורך שיש לכם.

3. האם החיסכון שיש לי מספיק לשנות הפנסיה שלי? – חשוב להיות מודעים כמה כסף יהיה לכם לאחר הפרישה. בפגישה עם יועץ פנסיוני תוכלו לראות סימולציה על המקום, שלוקחת בחשבון מגוון פרמטרים כמו שינויים בשכר, בתשואות וכדומה. הסימולציה יכול לאפשר לכם להבין טוב יותר מהו הסכום הצפוי שתקבלו לאחר פרישה, וכך תדעו אם החיסכון הפנסיוני שלכם מספיק או שאתם צריכים לחשוב כיצד ניתן "לרפד" אותו (למשל באמצעות קרנות השתלמות, קופת גמל להשקעה, הפרשות גדולות יותר במעמד עצמאי ועוד).

4. האם הכסף שלי מנוהל במסלול שמתאים לי? – כדאי מאוד לחסוך במכשיר לחיסכון פנסיוני באמצעות מסלול השקעות שמתאים לרמת הסיכון המועדפת עליכם .חשוב להבין האם אתם נמצאים במסלול הנכון עבורכם, ובמידה ולא להתאים את המסלול האידיאלי לצרכים ולמטרות שלכם.

5. כמה דמי ניהול גובים ממני? – במוצרים שונים משלמים דמי ניהול שונים. חשוב לנצל כל פגישה עם יועץ פנסיוני כדי להבין כמה גובים מכם, ואם מגיעה לכם הטבה או אפשר להוזיל אותם.עם זאת נסייג את הדברים ונזכיר שדמי ניהול זה לא הכל. חשוב לבחון קריטריונים נוספים של חברות הביטוח ובתי ההשקעה, כגון: מדדי שירות, גב כלכלי, סוג המוצר וההטבות שהוא מעניק לכם ועוד.

6. מיהם המוטבים שלי? – מוטבים הם האנשים שיקבלו את סכומי הביטוח שלכם במקרה וחלילה חייכם יגדעו בטרם עת. חשוב לבדוק ולוודא שהמוטבים שלכם מעודכנים, על אחת כמה וכמה אם חל שינוי במצבכם המשפחתי.

7. האם ביטוח חיים כלול בתוכנית החיסכון הפנסיוני שלי? – לפי מחקר שנערכו נראה שמשפחה ממוצעת זקוקה לפחות ל- 85% מהכנסותיו המלאות של המפרנס לאחר פטירתו. ביטוח חיים חשוב מאוד כיוון שהוא יאפשר למשפחתכם לשמור על רמת החיים אליה התרגלו ועל שגרה מבורכת. חשוב לבחון בפגישה עם יועץ פנסיוני שאכן הביטוח מתאים למטרה זו, ובמיוחד אם חל שינוי במצבכם המשפחתי.

מעוניינים לתאם פגישה עם יועץ פנסיוני?

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח אנחנו מעמידים לשירותכם סוכני ביטוח פנסיוניים מהשורה הראשונה שישמחו לעמוד לשירותכם בכל עניין הנוגע לפנסיה שלכם. הסוכנים שלנו בעלי רישיון מטעם משרד האוצר, עובדים עם עצמאים ושכירים כאחד ובעלי ניסיון עשיר. אתם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס ואנחנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

פגישה עם יועץ פנסיוני

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ההבדלים בין אנשי מקצוע בתחום הפיננסי והפנסיוני

בשנים האחרונים התחום של ניהול הון בתחום הפיננסי, הפנסיוני והביטוחי הולך ותופס תאוצה, וישנם אנשי מקצוע רבים בתחום שיכולים לעזור לכם לנהל יותר טוב את הכסף. אז איך בוחרים מתוך היצע את איש המקצוע המתאים ביותר לצורכיכם? אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.