כל מה שצריך לדעת על מיטב דש קרן השתלמות

מיטב דש קרן השתלמות נמצאת בטבלת התשואות של קרנות ההשתלמות במקום השני והמכובד לאחר שחלפה לה מחצית משנת 2021. אם אתם שוקלים לפתוח בה קרן השתלמות או לנייד את כספי החיסכון שלכם אליה, הנה כמה נקודות שכדי שתדעו על החברה ומדיניות ההשקעות שלה.

מיטב דש קרן השתלמות – במקום השני בטבלת התשואות

חלפה לה חצי שנה מאז תחילת שנת 2021 וקרן השתלמות מיטב דש מצליחה להתברג במקום השני של טבלת התשואות שמשווה בין קרנות ההשתלמות במסלול הכללי. גם בחודש המאתגר, יולי 2021, קרן השתלמות מיטב דש מצליחה לקטוף את המקום השני בהפרש זעום של עשירית האחוז. ללא ספק נראה שיש כאן חברה ששווה להפנות אליה את הזרקור ולבחון את סוד ההצלחה שלה.

מי עומד מאחורי ההצלחה של קרן השתלמות מיטב דש?

סיפורה של מיטב דש מתחיל בתחילת שנות ה- 90: במקור הוקמה תחת השם ודברת שרם ושות', או בשמה המלאה דש השקעות וניירות ערך. מדובר בבית השקעות שמהווה חלק אינגרלי מחברת גש איפקס הולדינגס, אשר נשלטה על ידי משפחת ברקת ויובל רכבי. במקביל, גופים גדולים בתחומים ההשקעות אוחזים במניותיה. בין בעלי המניות של החברה ניתן לציין את סיטי גרופ, קבוצת וורטהיים ועוד. רק בשנת 2013 מוזג בית ההשקעות דש עם בית ההשקעות מיטב.

אילו מוצרים נוספים החברה מציעה?

מלבד קרן השתלמות מיטב דש מציע ללקוחותיו מגוון רחב של מוצרים בתחום הפיננסי, לרבות קופות גמל, קרנות פנסיה (לרבות קרן פנסיה ברירת מחדל), תיקי השקעות אישיים ומוסדיים, קרנות נאמנים ועוד. סך כל נכסיה עומד על יותר מ- 134 מיליארד שקלים (נכון לשנת 2016).

בית ההשקעות דוגל בערכים חשובים, כגון חתירה מתמדת למצוינות ולמקצועיות, שירותיות, הגינות, יושר והשקעה בהון האנושי של החברה, המהווה מבחינתה את סוד כוחה. מדובר בחברה רצינית, גדולה ויציבה, שמעסיקה כ- 800 עובדים, ביניהם אנשי מקצוע בעלי ניסיון עשיר בתחום הפיננסי, שמצליחים להגיע להישגים מרשימים למדי. בין היתר, החברה גם מתפעלת מחלקת מחקר שתפקידה לאסוף אינפורמציה והמלצות על כיווני השקעה פוטנציאליים, ומחלקת קבלת החלטות שמשקללת את הנתונים, תוך התווית כיוון ההשקעות, כשלנגד עינה טובת הלקוח.

מסלולי השקעה ומדיניות השקעות

ישנם מסלולי השקעה עיקריים יש לבית ההשקעות מיטב דש קרנות השתלמות:

 • המסלול הכללי –נכסי הקופה יהיו חשופים לנכסים מסוגים שונים, לרבות מניות וניירות ערך סחירים, אגרות חוב ממשלתיות סחירות, מזומנים, אגרות חוב קונצרניות סחירות, פקדונות והלוואות, השקעות אחרות ועוד.
 • השתלמות עד 25% מניות – ההשקעה היא באג"ח סחירות ושאינן סחירות, ני"ע מסחריים, הלוואות שאינן סחירות לחברות, אג"ח להמרה, פקדונות, אג"ח של ממשלת ישראל או אג"ח של ממשלות אחרות, תעודות סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה. שיעור החשיפה למניות לא יעלה על 25% מנכסי הקופה.
 • קרן השתלמות במסלול המנייתי – השקעה במניות בארץ ובחו"ל בשיעור חשיפה של לפחות 75%, וכן השקעה בתעודת סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה.
 • מסלול כספי – נכסי הקופה יהיו חשופים לנכסים הבאים, שאינם צמודים ושמשך החיים הממוצע שלכם אינו עולה על שנה: פקדונות שקליים, מלוות ממשלתיות, הלוואות שקליות ואג"ח שקליות סחירות ושאינן סחירות, בשיעור חשיפה של75% לפחות.
 • מסלול אג"ח ממשלתי –  השקעה באג"ח של ממשלת ישראל בשיעור חשיפה שלא יפחת מ – 75%, וכן בתעודות סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה
 • מיטב דש השתלמות מחקה מדד 500S&P – הקרנות עוקבות אחרי המדד וכוללות עד 90% חשיפה למדד, כשכשאר התמהיל מושקע במזומנים, אג"ח ממשלתי, קונצרני והשקעות אחרות.
 • קרן השתלמות במסלול עד 6 שנות ותק – נכסי הקופה יהיו חשופים למניות בארץ ובחו"ל בשיעור של לפחות20% ועד 40% מנכסי הקופה. כמו כן התמהיל יכיל השקעה בתעודות סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה, אג"ח ממשלתיות, מזומנים, אג"ח קונצרניות, פקודונות והלוואות והשקעות אחרות.
 • קרן השתלמות מסלול מעל 6 שנות ותק – חשיפה לאג"ח סחירות ושאינן סחירות, ני"ע מסחריים, הלוואות שאינן סחירות לחברות, אג"ח להמרה, פקדונות, אג"ח של ממשלת ישראל או אג"ח של ממשלות אחרות וכן בתעודות סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה. חשיפה לנכסי אג"ח תהיה בשיעור שלא יפחת מ – 75%
 • קרן השתלמות אג"ח ללא מניות – השקעה באג"ח סחירות ושאינן סחירות, ני"ע מסחריים, הלוואות שאינן סחירות לחברות, אג"ח להמרה, פקדונות, אג"ח של ממשלת ישראל או אג"ח של ממשלות אחרות בשיעור של 75% לפחות וכן השקעה בתעודות סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה.
 • קרן השתלמות במסלול המדדי – השקעה במגוון נכסים צמוד מדד המחירים לצרכן בישראל, לרבות אג"ח סחירות ושאינן סחירות, ני"ע מסחריים, הלוואות שאינן סחירות, אג"ח להמרה ופקדונות, בשיעור חשיפה של 75% לפחות.
 • קרן השתלמות הלכתית – נכסי הקופה יהיו חשופים לנכסים מסוגים שונים בכפוף להוראות הדין ובכפוף לכללי ההלכה היהודית, לרבות מניות וני"ע סחירים, אג"ח ממשלתיות סחירות, מזומנים, אג"ח קונצרניות סחירות, פקדונות, הלוואות והשקעות אחרות.
 • קרן השתלמות פסיבית כללית – נכסי הקופה יושקעו במדדים בכפוף להוראות הדין, ובכפוף לשיקול דעתה של ועדת ההשקעות, כשתמהיל יכיל מניות וניירות ערך סחירים, אגרות חוב ממשלתיות סחירות, מזומנים, אגרות חוב קונצרניות סחירות, פקדונות והלוואות, השקעות אחרות ועוד.

איך פותחים קרן השתלמות במיטב דש?

אם אתם שוקלים לפתוח במיטב דש קרן השתלמות או לנייד לבית ההשקעות חיסכון קיים מקרן אחרת שברשותכם, ניתן לעשות זאת בקלות. כיום, הודות לתקנות הניוד, ניתן לעבור גם בין מסלולים באותו בית השקעות וגם להעביר כספים בין גופים מנהלים.

כל מה שצריך לעשות הוא פשוט לפנות לפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שמעמידה לשירותכם סוכנים פנסיוניים עתירי ידע וניסיון עשיר. אנו עובדים כבר שנים עם מיטב דש וכל שאר בתי ההשקעות המובילים בתחום. נשמח ללוות אתכם לאורך כל התהליך, לייעץ לכם ולהעניק לכם שירוב אדיב ומקצועי. השאירו פרטים ונדרג לחזור אליכם בהקדם.

מיטב דש קרן השתלמות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות לעוסק פטור
פטור ממס על קרן השתלמות – כך תקבלו בקלות!

פטור ממס על קרן השתלמות נחשב להטבת מס משמעותית וייחודית, ובזכותו קרן ההשתלמות היא ככל הנראה אפיק החיסכון וההשקעה האהוב ביותר. אז על מה בעצם מקבלים פטור, באילו תנאים, מה צריך לעשות לשם כך ומה תפקידו של סוכן הביטוח בכל הסיפור הזה?

קראו עוד »
קרן השתלמות פותחים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.