ביטוח סיעודי מאוחדת

ביטוח סיעודי נועד על מנת לספק הגנה כלכלית מסוימת לאדם שהפך סיעודי, ואינו מסוגל לתפקד באופן עצמאי בחייו היומיום שלו. נכון להיום החברה המבטחת את חברי קופת חולים מאוחדת היא מנורה מבטחים, במסגרת ביטוח סיעודי מאוחדת.

מה מעניק ביטוח סיעודי מאוחדת לחבריו?

חברי הקופה למעשה מבוטחים במסגרת ביטוח סיעודי קבוצתי, שמספק פיצוי כספי למשך תקופה של עד 60 חודשים לאדם שהפך לסיעודי. את תשלום הפיצוי יכול המטופל לקבל בשתי דרכים:

אם המטופל שוהה בביתו – יקבל פיצוי חודשי, מעין קצבה

אם המטופל שוהה במוסד סיעודי – יקבל החזרים בגין התשלום למוסד.

באיזה מצבים ניתן לקבל החזר מפוליסת ביטוח סיעודי מאוחדת?

כאשר נקבע שאדם הפך לסיעודי, יהיה המטופל זכאי לקבל החזרים. לשם כך עליו לכמוד במספר תנאים:

  • כשהוא אינו מסוגל לבצע לפחות 3 פעולות מתוך 6 פעולות אלמטריות: קימה ושכיבה, שליטה בסוגרים, לבישת בגד ופשיטתו, ניידות, רחצה, אכילה ושתייה. מסוגלות מוגדרת כביצוע לפחות 50% מהפעולה בכוחות עצמו.
  • כשרופא מומחה קובע מצב של תשישות נפש – כלומר מצב רפואי שבו נפגעים הפעילות חהקוגנטיבית והאינטלקטואלית, שבאים לידי ביטוי ביכולת תובנה ושיפוט, ירידה בזיכרון לטווח הארוך או הקצר וחוסר התמצאות בזמן ובמקום, ושכתוצאה מכך נדרש השגחה צמודה ברוב שעות היממה.

חשיבותו של ביטוח סיעודי מאוחדת

הסטטיסטיקה מראה שתוחלת החיים במגמת עלייה מתמדת בעולם המערבי. כמו כן בזכות רפואה מתקדמת, חיינו מתארכים וכך גם חייהם של חולים סיעודיים. הוצאות הטיפול בחולה סיעודי עשויות להגיע לסכומים של אלפי שקלים מדי חודש ולמשך זמן ממושך. אמנם המדינה מציעה כיסוי מסוים, או הוא לא מספק, ומשפחה שתומכת ביקירה עלולה להגיע למצב של קריסה כלכלית.

ביטוח סיעודי מאוחדת מאפשר למשפחתו של המטופל ליהנות מסיוע כלכלי. כך יוכלו להתמקד ברווחתו ובשיקומו, ללא דאגות בנושא מימון הטיפול. חשוב לזכור שבמקרים רבים מצב סיעודי הוא מצב זמני ובהחלט ניתן באמצעות סבלנות וטיפול מסור לחזור לשגרה המוכרת וגם אם מדובר במצב קבוע – בהחלט יש טיפולים שיאפשרו למטופל ליהנות מאיכות חיים טובה בקרב יקיריו.

מתי כדאי לרכוש ביטוח סיעודי מאוחדת?

מצב סיעודי יכול להיגרם לכל אדם ובכל עת ולכן חשוב שיהיה ביטוח סיעודי גם אם אתם צעירים. כמו כן גובה התשלום על הביטוח מתונה בגיל ההצטרפות לביטוח, לכן כל עוד בריאותכם תקינה, רצוי להצטרף בגיל מוקדם ככל הניתן. ניתן להצטרף בכל גיל לביטוח, לרבות חיילים בשירות סדיר. תצטרכו למלא הצהרת בריאות, לבצע הליך חיתום רפואי וכשיתקבל אישור מחברת הביטוח, תצטרפו לביטוח באופן רשמי.

ביטוח מאוחדת סיעודי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.