ניוד קרן השתלמות

ניוד קרן השתלמות משמעותו העברת הקרן מגוף מנהל אחד לאחר. מתי הצורך בפעולה זו מתעורר? מהם יתרונותיו? איך תדעו אם זה כדאי לכם? מה צריך לעשות לשם כך ומה חשוב לדעת לפני שמעבירים את הכספים? כל הפרטים במאמר.

מהם היתרונות של ניוד קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא בין מוצרי החיסכון האהובים ביותר, בזכות יתרונותיה הרבים ובעיקר בגלל שהרווחים שעושים במסגרתה פטורים ממס רווחי הון (25% מהרווחים) והיכולת ליהנות מהכסף שצברנו תוך זמן קצר יחסית. עם זאת יכולים להיות כמה גורמים שעלולים להפריע לנו למקסם את ההטבות שמוצר זה טומן בחובו: דמי ניהול גבוהים שמכרסמים ברווחים שלנו, ותשואות נמוכות בהשוואה לקרנות אחרות.

ניוד קרן השתלמות יכול לעזור לכם לחסוך באופן אופטימלי. אם ערכתם השוואת קרנות השתלמות לאורך זמן ואינכם מרוצים מהתשואות ומהרווחים שהשיג עבורכם הגוף המנהל, או אם שאתם סבורים שאתם משלמים דמי ניהול שאינם מצדיקים את עצמכם, כדאי לשקול להעביר את קרן ההשתלמות שלכם לגוף אחר שינהל אותם עבורכם.

האם זה כדאי לנייד את הקרן שלכם או שאולי מספיק להתמקח?

אנשים רבים חוששים מפני קנסות, עמלות ותשלומי מסים ולכן גם אם אינם מרוצים מדמי הניהול שלהם או מהתשואות של הקרן שלהם, הם נשארים לסבול בשקט, ולא מנסים לנקוט צעד. הם חושבים שמחיר העלות לעומת התועלת יהפוך עבורם את פעולת הניוד לבלתי אטרקטיבית.

בפועל זה ממש לא כך. תשואות נמוכות ודמי ניהול מוגזמים הם ממש לא גזירה משמיים. אם בחנתם את הנתונים לעומק, ומצאתם קרן השתלמות אטרקטיבית יותר, אתם יכולים בהחלט לעבור, ללא כל חשש. משרד האוצר מאפשר ניוד קרן השתלמות לכל דורש: לא תשלמו עמלות וקנסות לא לגוף הישן, לא לגוף החדש ואפילו לא תשלמו מסים למדינה. כמו כן הוותק, הסכום שצברתם וכל שאר הזכויות של הקרן אינם נפגעים כתוצאה מהמעבר.

שימו לב: כדי לגלות כמה דמי הניהול אתם משלמים, פשוט הציצו בדוחות הרבעוניים או השנתיים שהחברה שולחת אליכם. הדוחות נשלחים אליכם, בין אם יש לכם קרן השתלמות פעילה או שאינה פעילה, כל עוד ערכת לפחות 50,000 ₪. לא סגורים איפה יש לכם קרן השתלמות? קראו כאן מה לעשות.

אם מה שמפריע לכם הוא בעיקר דמי הניהול, לפני שאתם מניידים את הקרן שווה לנסות פשוט להתמקח. שוק ההון הוא שוק לכל דבר, ומיקוח לעתים קרובות יכול להוזיל בעלויות. יתכן שפעולה זו תספיק לכם. אל תתפתו לעבור לחברה שמציעה דמי ניהול נמוכים אך בפועל התשואות שלה נמוכות. בטווח הארוך זה ממש לא ישתלם לכם.

ניוד קרן השתלמות – צעד אחר צעד

חוששים מבירוקרטיה הכרוכה במעבר מקרן השתלמות אחת לאחרת? תנו לנו להרגיע אתכם. הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ילוו אתכם בכל התהליך ויתנהלו בשמכם מול כל הגופים הנדרשים. התהליך הינו חינמי, קל, פשוט ומהיר. אמנם תצטרכו לחתום על כמה וכמה טפסים, אבל היום כל התהליך מתבצע באופן דיגיטלי, מהמחשב או מהנייד.  

תהליך ניוד קרן השתלמות כולל שלושה שלבים עיקריים:

  1. איתור קרן השתלמות אטרקטיבית – סוכן הביטוח יוודא עבורכם שאתם עוברים באמת לחברה שמציעה תנאים טובים יותר במסגרת הקרן, בהשוואה לחברה שאתם מעוניינים לעזוב. כלומר אם דמי הניהול נמוכים יותר או התשואות גבות יותר.
  2. מילוי טפסים – לאחר שקיבלתם החלטה לאן להעביר את הכספים שלכם, תתבקשו למלא כמה פרטים כגון: פרטיכם האישיים, פרטי התשלום וכדומה.  
  3. הניוד בפועל – אינכם צריכים לדאוג בנוגע לשאלה איך לנייד קרן השתלמות: לאחר קבלת הטפסים הנדרשים, החברה החדשה תפנה לחברה הקודמת כדי להגיש בקשה להעביר את הכספים לחזקתה.

ניוד קרן השתלמות במהירות, בפשטות ובקלי-קלות!

אם תהיתם אם כדאי לנייד קרן השתלמות אז התשובה היא לגמרי כן והוא אפשרי הן עבור עצמאים והן עבור שכירים. במאמר זה הסבר מה זה בעצם ניוד קרן השתלמות, מתי מומלץ להעביר את הכספים ומתי אפשר רק להתמקח ואיך תהליך ההחלפה תבצע הלכה למעשה. לצורך ניוד קרנות השתלמות כל מה שעליכם לעשות הוא לפנות אלינו עוד היום. מלאו את פרטיכם ונשמח לחזור אליכם בהקדם האפשרי ולהתחיל לעזור לכם למקסם את החסכונות שלכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
להצטרפות לקרן השתלמות
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.