שוברים מיתוסים על ביטוח מחלות קשות

תוכן עניינים

ביטוח מחלות קשות הוא לא עוד ביטוח בריאות, אלא שכבת הגנה חיונית שיכולה לעשות הבדל משמעותי לכם ולמשפחתכם במקרה הצורך. זהו ביטוח חיוני מאוד, ועם זאת רבים מחליטים לוותר עליו כיוון שאינם מודעים או מבינים את חשיבותו או שאוחזים בהנחות שגויות לגביו. אז הנה כמה מיתוסים שהחלטנו לשבור ביחס לביטוח מחלות קשות

·        "צריך לעשות שמיניות באוויר כדי שחברת הביטוח תשלם את הכספים"

חברות הביטוח מבינות את רגישות הנושא, ומשתדלות מאוד לקיים את תנאי הפוליסות של ביטוח מחלות קשות בקלות ובמהירות. אם בביטוח בריאות רגיל עליכם להציג קבלות וסיכומים ושלל הוכחות שקיבלתם טיפול או שירות רפואי כלשהו כדי לקבל החזר כספי, הרי שבכל הנוגע לביטוח מחלות קשות, זה לא ככה. למעשה, כל מה שעליכם או מי שמטעמכם לעשות הוא להציג את האבחנה הרפואית שקיבלתם, וחברת הביטוח דואגת להעביר את מלוא סכום הפיצוי שקבעתם, שנע בין 50,000 ₪ לבין 500,000 ₪ בדרך כלל, בפוליסה ישירות אל חשבון הבנק שלכם, ואתם רשאים לעשות בו כל מה שברצונכם: לקבל עזרה בבית, להזמין מורים פרטיים לילדים ובייביסיטר, לנסוע במוניות, לאכול בחוץ, להעזר בפסיכולוג, להנגיש את הבית, לכסות הוצאות רפואיות או כל דבר אחר.

·        "יש לי ביטוח בריאות אז אני לא צריך ביטוח מחלות קשות"

ביטוח מחלות קשות הוא חלק ממעטפת שלמה של ביטוח בריאות. במדינת ישראל ישנן למעשה 5 שכבות של ביטוחי בריאות: ביטוח ממלכתי, ביטוח שב"ן, ביטוח סיעודי, ביטוח בריאות פרטי וביטוח מחלות קשות. כל אחת מהשכבות האלה מאפשרת לכם לקבל כיסוי על שירותים וטיפולים מסוים ולעזור לכם להתמודד עם ההוצאות הרפואיות, כשביטוח מחלות קשות לוקח את זה אפילו צעד אחד נוסף קדימה ומספק מענה גם בהקשר של הוצאות נלוות נוספות. כל שכבה בעלת חשיבות משלה, ולכן מדובר למעשה בביטוחים שונים ולכן רצוי בהחלט שיהיה לכם כל אחד מהם.

·        "כל הפוליסות זה אותו דבר. עדיף לי פשוט לעשות במקום שבו גם ככה יש לי כבר ביטוחים"

יכול להיות שמבחינת מעקב יהיה זה הדבר הפשוט והנכון לעשות. אבל מצד שני חשוב לדעת שפוליסות הביטוח ממש אינן זהות, לא במחיר, לא בתנאים ולא בכיסויים שהם מציעים. לפי חוק, חברות הביטוח צריכות לכסות 8 מצבים רפואיים מורכבים בסיסיים (המהווים את הסיבות השכיחות ביותר למוות בישראל): סרטן, שבץ מוחי, טרשת נפוצה, ניתוח מעקפים, ניתוח מסתמי לב, התקף לב, ניתוח אבי העורקים וקרדיומיופטיה. עם זאת, כל חברת ביטוח מעבר לכיסויים הבסיסיים האלה, כל חברת ביטוח מכסה עוד כמה עשרות מחלות קשרות ואירועים חריפיים אקוטיים, לפי ראות עיניה. כמו כן קיימים הבדלים גם בתקופת האכשרה של כל פוליסה, המאפשרת לכם לקבל את הפיצוי בפועל. לכן השוואת פוליסות היא הכרחית כי היא יכולה לחסוך לכם כסף וגם לספק לכם יותר כיסויים.

·        "אני צעיר מדי או מבוגר מדי בשביל שיהיה לי ביטוח מחלות קשות"

אנשים חושבים שביטוח מחלות קשות מתאים לגילאים מאוד ספציפייים, אבל האמת היא שניתן לחלות במחלה קשה או להתמודד עם מצב רפואי קיצוני בכל גיל. הביטוח אפשרי בטווח גילאים די רחב: החל מגיל שבועיים ועד לגיל 65 ואפילו 75 בחברות מסוימות. הגיל הוא אחד הפרמטרים המכריעים על מחיר הפרמיה, שמשתנה ככל שמתבגרים, אחת ל- 5 שנים. עבור ילדים הפרמיה היא בסך הכול כמה שקלים והמחיר נשאר קבוע עד גיל 18 או 21 בחברות מסוימות.

ההמלצה היא לבטח את עצמכם ואת יקירכם בגיל צעיר ככל הניתן, כי אז הצהרת הבריאות תהיה נקייה, וחברות הביטוח יסכימו לקבל אתכם בזרועות פתוחות וללא החרגות, וגם תקופת האכשרה תעבור במהירות.

·        "האמת שיש לנו כבר פוליסת מחלות קשות ואנחנו מסודרים"

מצד אחד החוק בישראל מחייב את חברות הביטוח לעדכן את הכיסויים בפוליסות הביטוח שלהם אחת ל – 3 שנים במינימום ולהמשיך את הרצף הביטוחי של המבוטחים, ומצד שני זה לא סוד שמדינת ישראל היא מדינה שאוהבת מאוד רפורמות, ואין פה רגע אחד משעמם. לעתים העדכון של הפוליסה בטכנולוגיות החדשות של עולם הרפואה גורם לפוליסה להתייקר ולפעמים משנים את רשימת המחלות המכוסות ואת מנגנון התביעה. לכן תמיד כדאי להיות ערניים ומעורבים, ולא להישאר שאננים. מומלץ מדי פעם לבדוק את הפוליסה שלכם כדי לוודא שהכול מעודכן כראוי.

אז איך בוחרים ביטוח מתאים?

ביטוח מחלות קשות הוא עסק מורכב ולעתים גם מלחיץ. לאורך התהליך בהחלט יכולות לעלות שאלות רבות כגון: איך לבחור את סכום הפיצוי של הפוליסה, כיצד להשוות בין הפוליסות השונות, איך להתאים את כל הנתונים לפרמטרים אישיים שלכם ושל משפחתכם ועוד.

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוזרים ללקוחות החברה למצוא את הפוליסה האידיאלית עבורם כבר עשרות שנים. ברשותינו ידע רחב יריעה, ניסיון עשיר, שרי עבודה מצוינים עם כל חברות הביטוח המובילות בארץ וטכנולוגיה חדשנית המאפשרת השוואה מדויקת ויסודית בין כל הפוליסות הקיימות בשוק. מעוניינים להבטיח שקט נפשי לעצמכם וליקירכם? צרו איתנו קשר עוד היום.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.